Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Objektinis menas (anglų k. - Object Art)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Dailė

Švietimo sritis

Menai

Švietimo posritis

Dailė

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų profesinis bakalauras
Meistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6603

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Nuolatinė, 3, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-36

Akreditavimo vertinimo išvados

KK_Stiklo, keramikos, odos, tekstilės menas_2017.pdf

Valstybinis kodas

6531PX018

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550213

Finansinės grupės kodas

2.5

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-07-10
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas: Studijų programos tikslas (-ai): Parengti dailės studijų krypties profesinius bakalaurus, gebančius savarankiškai veikti meno ir kultūros srityje, kuriančius inovacinius meno kūrinius atliepiant atliekamus mokslo ir meno tyrimus, išmanančius meno objektų iš stiklo, keramikos, odos, tekstilės medžiagų autentiškumą, jų (at)kūrimo metodus ir technikas, gebančius konservuoti ir restauruoti kultūros paveldo objektus užtikrinant jų ilgalaikį išsaugojimą. Studijų rezultatai: 1.Lygina ir kritiškai vertina dailės reiškinius ir tendencijas istoriniame, socialiniame, kultūriniame kontekstuose. 2.Reiškia savo profesinę poziciją taikydama(s) dailės ir bendrosios kultūros žinias bei metodikas inovatyvių meno objektų kūrimui. 3.Renka informaciją naudodama(s) žinynus, informacinės paieškos sistemas, skaitmenines bazes, taiko Lietuvos Respublikos paveldosaugos dokumentus kultūros paveldo objektų konservavimo ir restauravimo veikloje. 4.Išmano vadybos principus, teisinę aplinką, žino žmogaus saugos reikalavimus ir taiko konkrečioje profesinėje veikloje. 5.Išmano konstrukcinėms, konservavimo ir restauravimo medžiagoms keliamus reikalavimus, laikosi būtinų atliekamų operacijų principų. 6.Renka ir analizuoja duomenis bei eksperimentuoja meniniams sumanymams realizuoti ir kūrybos problemoms spręsti. 7.Rengia kūrybinį projektą remdamasi(s) analizės duomenimis, meno praktika ir mokslo taikomaisiais tyrimais. 8. Nustato, įvertina, aprašo ir iliustruoja restauruojamų kultūros paveldo objektų medžiagas, atlikimo techniką, būklę, jų autentiškumą, istorinę, meninę, kultūrinę ir mokslinę reikšmę. 9. Argumentuodama(s) viešai pristato idėjas, tyrimų eigą ir darbo rezultatus. 10. Demonstruoja komunikacinius gebėjimus sakytine, rašytine ir šiuolaikine vaizdine forma. 11.Planuoja meno projekto įgyvendinimo etapus, atsižvelgdama(s) į veiklos apimtį, laiką, terminus, prioritetus. 12.Savarankiškai studijuoja ir reflektuoja savo veiklą, suvokdama(s) mokymosi visą gyvenimą svarbą, parengia profesinį kūrybinių darbų aplanką. 13.Įgyvendina meno projektus, prisiimdama(s) socialinę atsakomybę už poveikį ekonominei, kultūrinei raidai, visuomenės gerovei ir aplinkai. 14.Eksperimentuoja kūryboje, tinkamai pritaikydama(s) tradicines bei šiuolaikines skaitmenines technikas ir technologijas. 15. Taiko tinkamas plastikos raiškos priemones ir technologijas konkrečiam meno kūriniui atlikti. 16. Atlieka meno kūrinių medžiaginės struktūros ar (ir) konstrukcijos tvirtinimą bei naudoja medžiagas, technologijas ir technikas, kurios nežaloja ir nenaikina meno / kultūros paveldo objekto.

17. Rengia kuriamų meno objektų projektą ir kultūros paveldo objektų konservavimo ir restauravimo darbų programą (užduotį, metodiką, ataskaitą, sąmatą ir kt.). 18. Atlieka meno objektų valymą bei stabilizuoja jų konstrukcinių medžiagų irimo procesus. 19. Paruošia meno / kultūros paveldo objektus pervežimui, eksponavimui bei parengia dokumentus jų archyvavimui. Mokymo ir mokymosi veiklos: Paskaitos, pristatymai, diskusijos, seminarai, demonstravimas, praktinės užduotys, darbas grupėse, literatūros analizė, projektų rengimas ir kt. Studijų rezultatų vertinimo būdai: Mokymo ir mokymosi rezultatai išryškinami naudojant kaupiamojo vertinimo sistemą. Žinių ir gebėjimų įvertinimui taikoma dešimtbalė kriterinė skalė. Galutinis balas gali susidėti iš keleto dedamųjų, surenkamų studijų procese (tarpiniai atsiskaitymai, savarankiški darbai, egzaminas arba projektas). Priklausomai nuo dalyko sudėtingumo, jo įtakos studijų rezultatams pasiekti, dalyko kaupiamojo vertinimo sudėtines dalis ir jų koeficientų reikšmes nustato dalyko dėstytojas. Kiekvieno studijų dalyko dėstytojas nustato ir semestro pradžioje informuoja studentus apie kiekvienos dedamosios (užduoties, darbo) įtaką (procentais) galutiniam įvertinimui ir formuluoja kiekvienos tarpinės užduoties vertinimo kriterijus. Sandara: Studijų dalykai (moduliai), praktika: Bendrieji koleginiai studijų dalykai sudaro 15 kreditų: Filosofija, Užsienio kalba 1 (anglų) (I lygis) / Užsienio kalba 1 (anglų) (II lygis), Užsienio kalba 2 (anglų) (I lygis) / Užsienio kalba 2 (anglų) (II lygis), Komunikacija žodžiu ir raštu, Verslo teisė. Studijų krypties dalykų apimtis yra 114 kreditų: Kompiuterinės taikomosios programos, Lipdyba ir formų modeliavimas, Piešimas ir eskizavimas, Kompozicijos ir dizaino pagrindai, Dekoratyvinės plastikos technikos, Etnokultūra ir Lietuvos meno istorija, Piešimas 1, Dekoratyvinės plastikos projektavimas ir technikos 1, Visuotinė ir taikomojo meno istorija, Profesinė etika, Tapyba 1, Tapyba 2, Meninis tyrimas ir pasiekimų aplankas, Žmogaus sauga, Verslo kūrimas ir vystymas; tame tarpe 30 kreditų praktikos (Kompiuterinės grafikos ir vizualizacijos praktika, Gamtos formų studijų praktika, Kūrybinė ir gamybinė praktika, Technologinė ir meistriškumo praktika, Kūrybinė baigiamoji praktika) ir 15 kreditų – Profesinio bakalauro baigiamasis darbas. Specializacijos: Specializacijos dalykų apimtis yra 42 kreditai: Stiklo objektų kūrimas ir restauravimas. Studijuojami šie studijų dalykai: Moliravimas, Moliravimo technologijos, Stiklo kūrinių konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos, Vitražas, Vitražo technologijos, Vitražų konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos. Keramikos objektų kūrimas ir restauravimas.

Studijuojami šie studijų dalykai: Porceliano plastika, Porceliano plastikos technologijos, Porceliano kūrinių konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos, Akmens masės plastika, Akmens masės plastikos technologijos, Akmens masės kūrinių konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos. Odos objektų kūrimas ir restauravimas. Studijuojami šie studijų dalykai: Meninė knygrišystė, Knygrišystės technologijos, Odinių knygų konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos, Odos plastikos objektų kūrimas, Dekoratyvinės odos plastikos technologija, Odinių kūrinių konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos. Tekstilės objektų kūrimas ir restauravimas. Studijuojami šie studijų dalykai: Gobelenas, Gobeleno technologijos, Gobeleno konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos, Batika, Batikos technologijos, Tekstilės kūrinių konservavimo ir restauravimo technikos ir technologijos. Studento pasirinkimai: Žinias galima gilinti pasirenkant dalykus iš laisvai pasirenkamų dalykų sąrašo studijų plane. Studento pasirenkami dalykai sudaro 9 kreditus. Studijų programa laisvai pasirenkamų dalykų sąrašui siūlo: eskizavimas / inžinerinė grafika, grafika / fotografija, skulptūra / formų liejimas. Studijų programos skiriamieji bruožai: Ši studijų programa unikali, puoselėjanti gilias profesionaliosios keramikos, stiklo, odos bei tekstilės tradicijas ir vienintelė tokio pobūdžio Lietuvoje. Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės: Profesinės veiklos galimybės: Baigę studijas absolventai gali dirbti pramonės įmonėse, firmose, bendrovėse, vadovauti institucijos padaliniui, steigti individualias-personalines įmones ar dirbti individualų kūrybinį-praktinį darbą patentų nustatyta tvarka. Tolesnių studijų galimybės: Baigus Objektinio meno studijų programą studijas galima tęsti Lietuvos arba kitų Europos šalių aukštosiose mokyklose ir siekti koleginių studijų rezultatų įskaitymo.