Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Interjero dizainas (anglų k. - Interior Design)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Dizainas

Švietimo sritis

Menai

Švietimo posritis

Dizainas

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų profesinis bakalauras
Dizaineris

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6622

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-65

Akreditavimo vertinimo išvados

VTDK_Dizainas_2023.pdf
VTDK_Dizainas_2023_Išvadų išrašo vertimas.pdf

Valstybinis kodas

6531PX009

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550212

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-04-10
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
parengti interjero dizainerį, gebantį kurti ir plėtoti interjero dizaino koncepciją, parengti projektą, dalyvauti jį kuriant ir realizuojant, sėkmingai dirbti konkurencinėmis rinkos sąlygomis ir nuolat tobulėti profesinėje veikloje.

Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
1. Išmanys pagrindines dizaino koncepcijas bei sąvokas, dizaino krypčių (šakų) istorinę ir šiuolaikinę raidą, gebės taikyti praktinėje dizaino veikloje.
2. Gebės taikyti žinias ir gebėjimus krypties studijose, tikslingai naudoti vizualines raiškos priemones, naujausias technologijas ir įrangą praktiškai įgyvendindamas idėją.
3. Išmanys dizaino verslo specifiką ir vadybos principus, gebės juos taikyti realizuodamas kūrybinius dizaino projektus.
4. Supras intelektinės nuosavybės svarbą ir žinos pagrindinius jos valdymo principus.
5. Gebės pritaikyti žinias apie sveikatos ir saugos reikalavimus, susijusius su konkrečia dizaino veikla.
Gebėjimai vykdyti tyrimus:
6. Atpažins, lygins ir kritiškai vertins aktualius dizaino reiškinius ir tendencijas.
7. Gebės rinkti ir analizuoti duomenis dizaino kūrybos problemoms spręsti, remdamasis šiuolaikinio dizaino praktika ir tyrimais.
8. Gebės analizuoti, vertinti ir apibendrinti informaciją, reikalingą formuluoti sprendimus, argumentuoti ir daryti išvadas.
9. Gebės atlikti dizaino tyrimą ir taikyti jį kūrybinėms dizaino idėjoms įgyvendinti.
Specialieji gebėjimai:
10. Gebės kurti dizaino projektų idėjas, teikti pasiūlymus ir sprendimus, savarankiškai ar bendradarbiaudamas profesinėje ir (ar) tarpdalykinėje aplinkoje.
11. Gebės organizuoti, planuoti, vertinti ir įgyvendinti praktinius dizaino projektų reikalavimus konkrečiose profesinės veiklos srityse.
12. Gebės eksperimentuoti kurdamas dizaino projektus, pasitelkęs asmeninę kūrybinę praktiką.
13. Suvoks konkrečios dizaino krypties savitumus bei sąsajas su kitomis meno kryptimis,taikys įgytas žinias kurdamas dizaino projektus iš istorinio, etinio ir konceptualaus konteksto.
14. Gebės pristatyti kūrybines idėjas ir (ar) projektus, naudodamas vizualines komunikacines ir informacines skaitmenines technologijas nacionaliniu ir tarptautiniu lygmenimis.
15. Gebės demonstruoti teorines žinias bei technologinius praktinės veiklos įgūdžius.
16. Gebės taikyti menines raiškos priemones, naujai atsirandančias medijas bei inovatyvias technologijas, kūrybos naujoves dizaino praktikos projektuose.
17. Suvoks dizaino kuriamą pridėtinę vertę.
18. Gebės pristatyti asmeninius kūrybinius projektus.
Socialiniai gebėjimai:
19. Gebės komunikuoti su kolegomis, potencialiais užsakovais bei plačiąja visuomene, spręsdamas pasirinktos dizaino studijų krypties (šakos) profesinės veiklos uždavinius.
20. Išmanys dizainerio ir kliento, verslo, vartotojo, bendraautorių ir bendradarbių santykius ir gebės šias žinias taikyti projektuodamas, realizuodamas ir viešai pristatydamas kūrinį, dizaino projektą.
21. Gebės komunikuoti bendruomenėje ir viešojoje erdvėje žodine ir (arba) rašytine forma valstybine bei užsienio kalba (kalbomis).
22. Gebės dirbti komandoje, imtis atsakomybės už savo ir sau pavaldžių darbuotojų veiklos kokybę, vadovausis profesine etika ir pilietiškumu.
Asmeniniai gebėjimai:
23. Gebės savarankiškai studijuoti, priimti sprendimus, spręsti problemas, prisitaikyti prie naujų situacijų, planuoti savo veiklą, laikytis nustatytų terminų, turėti verslumo gebėjimų.
24. Suvoks moralinę atsakomybę už savo kūrybinės veiklos rezultatus, jų poveikį visuomenei, ekonomikos ir kultūros raidai ir aplinkai.
25. Gebės motyvuotai vertinti savo stipriąsias puses, suvoks mokymosi visą gyvenimą svarbą.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Kontaktinio darbo metodai – paskaitos, diskusijos, žodinių pranešimų rengimas ir pristatymas, individualios konsultacijos, darbas grupėje.
Savarankiško darbo metodai – individualus darbas, reikiamos informacijos paieška ir apibendrinimas, knygų ir straipsnių skaitymas, literatūros analizė.
Specifiniai dizaino studijų metodai: tarpinės peržiūros, kontroliniai darbai, parodų lankymas ir analizavimas, kūrybinės dirbtuvės ir kita.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento dalyko studijų rezultatai įvertinami pagal dešimties balų kriterinę kaupiamojo vertinimo sistemą.
Vertinimo kriterijai pirmosios studijų pakopos interjero dizaino studijose yra šie:
1. Studijų rezultatuose įvardytų teorinių ir praktinių žinių suvokimas ir gebėjimas jas taikyti;
2. Studijų rezultatuose įvardyti gebėjimai bei įgūdžiai;
3. Problemų identifikavimas, argumentavimas, sprendimų įgyvendinimas bei pristatymas;
4. Savarankiškų darbų atlikimo kokybė, išvadų ir apibendrinimų formulavimas;
5. Papildomos literatūros savarankiškos studijos;
6. Pasirengimas tolesnėms studijoms ir kita.
Skiriami šie studijų rezultatų lygmenys: puikus, tipinis ir slenkstinis.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrieji koleginių studijų dalykai:
Užsienio kalba, Specialybės kalbos kultūra, Aplinkos ir žmonių sauga. Studijų krypties dalykai ir moduliai:
Piešimas ir tapyba, Aplinkos dizainas, Fotografijos pagrindai, Interjero dizaino istorija, Kompiuterinis projektavimas 1, Kompiuterinis projektavimas 2, Kompiuterinis projektavimas 3, Apdailos medžiagos, Dekoravimas, Taikomieji tyrimai, Pastatų konstrukcijos, Kultūros istorija, Interjero projektavimas 4, Inžinerinė įranga 2, Kūrybinis verslas ir moduliai: Projektavimas 1 (modulio dalykai: Kompozicija, Spalvotyra, Šriftas), Projektavimas 2 (modulio dalykai: Interjero projektavimo pagrindai, Trimatė kompozicija, Kompiuterinis projektavimas 2) , Projektavimas 3 (modulio dalykai: Interjero projektavimas 1, Apšvietimo dizainas, Kompiuterinis projektavimas 3), Projektavimas 4 (modulio dalykai: Interjero projektavimas 2, Interjero įrangos projektavimas 1, Kompiuterinis projektavimas 4), Projektavimas 5 (modulio dalykai: Interjero projektavimas 3, Interjero įrangos projektavimas 2, Inžinerinė įranga 1).
Specialieji studijų dalykai:
Laisvai studento pasirenkami dalykai (Tapybos technikos, 3D programos, Dirbtino intelekto taikymo pagrindai, Vizualizavimo programos, Eksperimentinis piešimas, Meno dirbtuvės 1, Forma ir tektonika, Grafikos technikos, Meno dirbtuvės 2, Žmogaus piešimas, Architektūrinis piešimas, Moderniojo meno istorija, Estetika, Judesio studija, Kino kalba, Kaligrafija – pasirenkami trys iš jų), Teisė, Baigiamasis darbas.
Praktikos:
Pažintinė praktika, Kūrybinė-etnografinė praktika, Kūrybinės dirbtuvės, Projekto valdymo praktika, Profesinė praktika, Baigiamoji praktika.

Studento pasirinkimai:
Studentas gali rinktis užsienio kalbą, 2 alternatyviai pasirenkamus dalykus, 3 laisvai studento pasirenkamus dalykus, baigiamojo darbo temą ir vadovą.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programa atliepia šiandienos visuomenės poreikius, dizaino, technologines, inžinerines naujoves ir galimybes. Vykdomi bendri projektai su socialiniais partneriais ir įvairiomis bendruomenėmis. Bendradarbiavimas su įmonėmis ir specialistais, profesionalios praktikos pas geriausius šalies architektus, dizainerius, siūlo ne tik įdomias studijas, bet ir greitą bei efektyvų tobulėjimą įgyjant interjero dizainerio profesiją. Šios programos studentai dalyvauja įvairiose kūrybinėse dirbtuvėse, konkursuose ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Interjero dizaino specialistas gebės dirbti kūrybinį darbą savarankiškai – sukurti verslą, vadovauti komandai, sudarytai iš įvairių sričių skirtingų kompetencijų specialistų. Darbo įgūdžiai garantuos gebėjimą integruotis į profesinę aplinką, galimybę tobulinti profesinę kompetenciją kitose aukštosiose mokyklose Lietuvoje ir užsienyje.

Tolesnių studijų galimybės:
Absolventas gali tęsti studijas pasirinkdamas aukštojo mokslo universitetinių studijų programas.