Ekonomika (anglų k. - Economics)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti ekonomikos žinių ir praktinių įgūdžių, reikalingų analizuoti ir vertinti ekonominius procesus, akcentuojant gebėjimą kompleksiškai taikyti ekonomikos žinias, atlikti empiriškai pagrįstus tyrimus ir priimti duomenimis grįstus sprendimus nacionaliniame bei tarptautiniame kontekste.
Studijų programos aprašas: https://stojantiesiems.ktu.edu/programme/b-ekonomika/
Studijų rezultatai:
Žinios, jų taikymas:
Geba apibrėžti klasikines ir naujausias ekonomikos ir kitų mokslų teorijas, analitinius metodus, jų taikymo galimybes, kompleksiškai vertinant ekonomines problemas tarpdalykiniu požiūriu.
Geba taikyti matematikos, ekonominės statistikos bei ekonometrijos metodus, informacinių technologijų įrankius, renkant kiekybinius ir kokybinius duomenis, apdorojant ir informatyviai perteikiant ekonominių problemų ir jų priežasčių interpretaciją.
Apibrėžia ir apibūdina ekonomikos teorijų principus analizuojant bei vertinant ekonominius procesus, integruotos profesinės veiklos kontekste.
Gebėjimai vykdyti tyrimus:
Geba atlikti tyrimus, taikant ekonominės analizės metodus, sisteminę prieigą ir konstruktyvų požiūrį.
Geba surinkti ir apdoroti kokybinius ir kiekybinius duomenis, taikant metodus, leidžiančias valdyti, aiškinti ir interpretuoti surinktus duomenis.
Geba interpretuoti tyrimo rezultatus, modeliuojant ekonominių problemų sprendimo būdus ir teikiant argumentuotas įžvalgas kintančioje aplinkoje.
Specialieji gebėjimai:
Geba analizuoti ir vertinti ekonomikos subjektų veiklą ir sprendimų priėmimo ypatumus nacionaliniame bei tarptautiniame kontekste, integruojant fundamentines ekonomikos koncepcijas bei tarpdalykinį požiūrį.
Geba vertinti ir prognozuoti ekonominius pokyčius organizacijų, šalies ir tarptautiniame lygyje, taikant kokybinės ir kiekybinės analizės žinias bei metodus.
Geba argumentuoti ekonomikos teorijų ir modelių taikymo galimybes bei ribotumus sprendžiant tarpdalykines problemas.
Socialiniai gebėjimai:
Geba bendrauti ir bendradarbiauti su specialistais ir visuomene, perteikti nuoseklias bei suprantamas ekonomines žinias, atliktų tyrimų rezultatus raštu ir žodžiu profesinėje bei tarpdisciplininėje aplinkoje.
Geba dirbti tradicinėse/virtualiose darbo grupėse bei tarpdalykinėje komandoje vadovaujantis profesine etika ir socialinės atsakomybės principais; geba komunikuoti bent viena užsienio kalba.
Asmeniniai gebėjimai:
Geba nusistatyti mokymosi poreikius ir savarankiškai mokytis, siekiant tobulinti profesinę kvalifikaciją mokymosi visą gyvenimą kontekste.
Pasižymi profesionalia ir etiška elgsena, kūrybiškumu bei inovatyvumu, siūlant ekonominių problemų sprendimus, suvokiant jų etinius ir socialinius padarinius darnios plėtros kontekste.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų dalykai (moduliai):
Informatika 1, Įvadas į ekonomiką, Matematika 1, Mikroekonomika 1, Ekonominė statistika, Matematika 2, Mikroekonomika 2, Vadyba, Apskaitos pagrindai, Ekonometrija, Ekonominės minties istorija, Makroekonomika 1, Marketingo pagrindai, Finansų pagrindai, Makroekonomika 2, Veiklos analitika ir duomenų tyryba, Verslo teisė, Viešoji ekonomika, Duomenų analitika, Regionų ekonomika, Tarptautinė ekonomika, Tarptautinė logistika, Tarptautiniai finansiniai atsiskaitymai, Įmonių socialinė atsakomybė, Investavimo pagrindai, Mokestinės sistemos, Ekonominis modeliavimas, Taikomoji finansinė analizė, Tarptautinės integracijos ekonomika, Tarptautinės prekybos operacijos, Verslo etika, Bakalauro baigiamasis projektas, Profesinė praktika.
Alternatyvos: Produkto vystymo projektas, Semestro projektas;
Filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvos: Darnus vystymasis, Medijų filosofija;
Užsienio kalbų alternatyvos (C1 lygis): Akademinė ir dalykinės srities komunikacija anglų kalba (C1 lygiu), Akademinė ir dalykinės srities komunikacija vokiečių kalba (C1 lygiu), Akademinė ir dalykinės srities komunikacija prancūzų kalba (C1 lygiu).
Absolventas turi naujausių ekonomikos mokslo žinių, geba taikyti ekonomikos modelius ir analitinius metodus pasauliniu, regioniniu ir nacionaliniu lygmenimis, nustatyti rinkos / pramonės parametrus, rinkti ir sisteminti kiekybinius bei kokybinius duomenis, reikalingus įmonių ir šalių ekonominėms problemoms spręsti bei pokyčiams numatyti. Geba konstruktyviai diskutuoti ir atsakingai dirbti tradicinėse ir virtualiose darbo grupėse, bendrauti su specialistais ir visuomene.
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti šalies ir regionų ekonominėse organizacijose, viešojo sektoriaus institucijose (mokesčių tarnybose, savivaldybėse, ministerijose, ambasadose), bankuose, finansų, gamybos, paslaugų ir prekybos įmonėse arba kurti ir plėtoti savarankišką verslą.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į antrosios pakopos studijas.