Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Politikos studijos (anglų k. - Political Studies)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Politikos mokslai

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Politikos mokslai ir pilietinis ugdymas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-5

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121JX038

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450312

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-01-02
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Studijų programos tikslas: rengti aukštos kvalifikacijos politikos mokslų specialistus, gebančius kompetentingai (pa)aiškinti, analizuoti, lyginti ir vertinti pasaulio valstybių ir regionų politinius, ekonominius ir socialinius procesus, savarankiškai atlikti politikos mokslų tyrimus, rengti ir vykdyti praktinius projektus, gebančius analizuoti, paaiškinti ir prognozuoti politinių procesų raišką, jų raidos tendencijas tiek teoriniu, tiek empiriniu požiūriu.
Sudaroma galimybė studijuojantiesiems rinktis vieną iš trijų specializacijų: Pasaulio politika ir ekonomika (anglų kalba), Tarptautinės politikos ir vystymo studijos (anglų kalba), Politikos mokslai ir lyderystė (lietuvių kalba). Baigus studijas suteikiamas Socialinių mokslų bakalauro laipsnis.
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas
• geba atpažinti, paaiškinti, interpretuoti ir kritiškai vertinti svarbiausias politikos mokslų teorijas ir modelius;
• išmano naujausius politikos mokslų tyrimus ir geba remtis jų rezultatais;
• geba taikyti įgytas žinias spręsdamas praktines globalios, nacionalinės ar vietos politikos problemas;
• išmano su politikos mokslais glaudžiai susijusių socialinių ir humanitarinių mokslų dalykų (teisės, ekonomikos, vadybos, sociologijos, antropologijos, istorijos, filosofijos) pagrindus ir suvokia politikos mokslų vietą tarp visų socialinių mokslų
Gebėjimai vykdyti tyrimus
• geba savarankiškai pasirinkti tyrimo temą ir formuluoti politikos mokslų studijoms aktualią tyrimo problemą;
• yra susipažinę su svarbiausiais socialinių mokslų tyrimų metodais (kokybiniais ir kiekybiniais) bei geba parinkti ir taikyti tuos, kurie tinka politinių reiškinių ir procesų analizei;
• yra gerai susipažinę su bent vienu duomenų rinkimo ir analizės įrankiu ir geba rengti, atlikti, aprašyti interviu, apklausas, naudoti statistinius duomenis;
• geba rasti, rinkti, interpretuoti ir kritiškai vertinti tyrimui aktualią informaciją iš įvairių šaltinių;
Specialieji gebėjimai
• geba perprasti besikeičiantį politikos turinį, veikėjus ir raiškos formas šiuolaikinėje aplinkoje, juos analizuoti ir kritiškai vertinti;
• geba pasirinkti kompleksines metodologines priemones politiniams reiškiniams ir procesams analizuoti;
• geba planuoti, organizuoti bei vykdyti įvairaus pobūdžio profesines ar analitines veiklas valstybės tarnyboje, viešose ar privačiose įmonėse, įstaigose ar organizacijose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.
Socialiniai gebėjimai
• geba taisyklingai reikšti mintis raštu ir žodžiu studijų programos kalba, glaustai, aiškiai ir suprantamai kalbėti įvairioms auditorijoms, tinkamai vartoti politikos mokslų terminus, nuosekliai dėstyti ir kokybiškai vizualizuoti perteikiamas idėjas ir tyrimo rezultatus;
• geba dirbti komandoje, imasi atsakomybės už veiklos kokybę, geba organizuoti darbą iškeltiems uždaviniams atlikti;
• savo veikloje vadovaujasi profesine etika ir pilietiškumu;
Asmeniniai gebėjimai
• geba mokytis savarankiškai, supranta mokymosi visą gyvenimą svarbą ir planuoja savo asmeninį profesinį tobulėjimą;
• geba prisitaikyti prie sunkiai nuspėjamų pokyčių, kuriuos lemia greita žinių ir technologijų kaita, o įgytas politikos mokslų žinias ir patirtį integruoja bei pritaiko skirtingų profesinių veiklų poreikiams;
• gerbia autorių ir kitas intelektinės nuosavybės teises, deramai, teisėtai ir sąžiningai cituoja šaltinių ir kitų autorių mintis, yra nepakantus plagijavimui;
• suvokia moralinę atsakomybę už savo veiklos ir jos rezultatų poveikį visuomenės, ekonomikos, kultūros raidai, gerovei ir aplinkai.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Programoje siekiama aktyvaus studentų dalyvavimo studijų procese, siekiama sukurti aktyvią edukacinę aplinką, naudojant įvairius metodus: tradicines ir interaktyvias paskaitas, praktinius darbus, diskusijas, probleminių situacijų sprendimą, mokslinės literatūros skaitymą ir analizę, kursinių darbų ir projektų rengimą ir kt. Teorinės paskaitos derinamos su profesinėmis žiniomis į paskaitas kviečiant atitinkamų sričių profesionalus (politikai, diplomatai, valstybės tarnautojai, viešųjų ryšių ekspertai, NVO ir privataus sektoriaus atstovai.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Atsižvelgiant į vertinimo kriterijus, nustatytus Politikos studijų programai ir atskiriems jos elementams, pagal kuriuos sprendžiama, ar studento pasiekti rezultatai atitinka nustatytus studijų rezultatus taikomi tokie vertinimo metodai: vertinimo žodžiu metodai; pristatymų metodai (pristatymas (viešas pasisakymas, pateikimas, prezentacija)); vertinimo raštu metodai (referatas, apžvalgos, esė); grafiniai ir vizualiniai vertinimo metodai (minčių ir sąvokų žemėlapiai; darbų demonstravimas); kaupiamojo ir integruoto vertinimo metodai (aplanko ar portfelio metodas, atskiro atvejo analizė, projektai, seminariniai užsiėmimai).
Studentų pasiekimų vertinimui taikoma kaupiamojo balo sistema, kurioje galutinis pažymys integruoja tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymius.
Galutinis pažymys integruoja tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymius. Egzamino pažymys turi sudaryti
30–60 procentų galutinio pažymio. Tarpinių atsiskaitymų atskirų dedamųjų svoris galutiniam pažymiui
atsižvelgiant į VDU Studijų reguliaminą, kur kolokviumo pažymys sudaro 15−35 procentus galutinio pažymio; laboratorinių darbų, kontrolinių darbų, namų darbų, kitų užduočių įvertinimai sudaro 15−35 procentus
galutinio pažymio.
Studentų darbai vertinami dešimtbalėje skalėje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bakalauro studijos trunka 4 metus (240 kreditų). Studijų programą sudaro bendrauniversitetiniai dalykai, specializacijos privalomi ir pasirenkami dalykai, praktika bei bakalauro baigiamasis darbas. Kiekvienoje specializacijoje praktika sudaro 15 kreditų, bakalauro baigiamasis darbas – 15 kreditų.
Pirmus dvejus studijų metus studentai šalia savo pasirinktos specializacijos dalykų gali rinktis bendrauniversitetinius dalykus (pvz. Filosofija, Logika, Fotografija, Architektūra, Literatūra, Aplinkotyra ir t.t.).
Nuo trečiųjų mokslo metų studentai gali rinktis pasirenkamus specialybinius dalykus pagal savo interesų lauką ( pvz. Įvadas į Lotynų Amerikos studijas, Rusijos vidaus ir užsienio politika, Rytų Azijos šalių politinės sistemos, Saugumo iššūkiai šiuolaikiniame pasaulyje, Regionų vystymasis ir t.t.)
Specializacijos:
 Tarptautinės politikos ir vystymo studijos
 Pasaulio politika ir ekonomika
 Politikos mokslai ir lyderystė
Studento pasirinkimai:
Tarptautinės politikos ir vystymo studijų programa yra orientuota į ES Rytų ir Pietų kaimynystės regioninių ir nacionalinių procesų problematiką bei jų priežastinę analizę. Šioje programoje studijuosiantys studentai analizuoja Rusijos ir Rytų Europos (Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos), Pietų Kaukazo (Armėnijos, Gruzijos, Azerbaidžano), Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos valstybių politines sistemas, ekonominius ir socialinius procesus, aiškinasi šioms šalims teikiamos tarptautinės paramos ir vystomojo bendradarbiavimo formas bei strategijas.
Be anglų kalbos, kuria vykdomos studijos, studentai pagal asmeninį prioritetą bei siekiamą įgyti regioninę orientaciją (kvalifikaciją), išmoksta vieną iš besivystančio pasaulio regionų ar valstybių kalbų B1.1 lygmeniu – prancūzų, ispanų, arabų, rusų ar turkų.
Pasaulio politikos ir ekonomikos studijų programos dalykų turinyje aptariami šiuolaikiniame pasaulyje vykstantys procesai, tokie kaip globalizacija, migracija, terorizmas, darnus vystymasis, klimato kaita, humanitarinės krizės, pasaulinės finansinės ir ekonominės krizės, žmogaus teisių problematika. Studijų metu studentai išmoksta analizuoti ir vertinti šiuos procesus, identifikuoti pagrindines pasaulyje vyraujančias tendencijas, prognozuoti galimus ekonominius ir politinius pasaulio vystymosi scenarijus. Studentai studijų metu susipažįsta su įvairių regionų problematika. Tam yra tokie kursai, kaip Įvadas į Azijos studijas, Įvadas į Lotynų Amerikos studijas, JAV vidaus ir užsienio politika, Rusijos vidaus ir užsienio politika, Europos Sąjungos politika ir kt.
Politikos mokslų ir lyderystės studijų metu studentai klauso įvairius dalykus, tokius, kaip Tarptautinių santykių pagrindai, Lietuvos užsienio politika, Europos sąjungos institucijos, Tarptautinis ir nacionalinis saugumas bei kt. Be privalomų dalykų studentai klauso ir laisvai pasirenkamus specialybinius dalykus. Pavyzdžiui, Įvadas į Lotynų Amerikos studijas, Įvadas į Azijos studijas, JAV vidaus ir užsienio politika, Rusijos vidaus ir užsienio politika, Diplomatijos įvadas ir kt.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Priklausomai pagal pasirinktą studijų programos specializaciją, studentai gali studijuoti lietuvių kalba (Politikos mokslai ir lyderystė) arba anglų kalba (Tarptautinės politikos ir vystymo studijos arba Pasaulio politika ir ekonomika).
Pasaulio politikos ir ekonomikos studijų specializacija (dėstoma anglų kalba) – tai tarpdisciplininių tyrimų programa, jungianti politikos mokslus ir ekonomiką, skirta analizuoti įvairius politinius ir ekonominius procesus visame pasaulyje
Politikos mokslų ir lyderystės programa – klasikinė, lietuvių kalba dėstoma studijų programa, kuri yra orientuojama į Lietuvoje studijas pasirenkančius studentus. Tai aukštos profesinės kvalifikacijos specialistai, gebantys analizuoti socialinius ir politinius procesus plačiame kontekste, galintys teoriškai apibrėžti bei paaiškinti politinio proceso raiškos ypatumus, gebantys atpažinti ir moksliniu politologiniu lygmeniu apibūdinti naujai kylančias politinio gyvenimo tendencijas.
Tarptautinės politikos ir vystymo studijų bakalauro programa (dėstoma anglų kalba) yra skirta Lietuvos ir užsienio studentams, besidomintiems tokiomis disciplinomis kaip: besivystančių regionų ir valstybių studijos, tarptautiniai procesai, žmogaus teisės, ekonominės ir socialinės raidos studijos, regionų studijos, orientalistika, tarptautinės ir vystymo strategijos, migracija, projektų rengimas ir įgyvendinimas bei kiti. Programos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos politikos mokslų bakalauro studijų absolventus, profesionalius analitikus, gebančius kompetentingai (pa)aiškinti, analizuoti, lyginti ir vertinti besivystančio pasaulio valstybių ir regionų politinius, ekonominius ir socialinius procesus, (pa)aiškinti ir vertinti tarptautinės paramos besivystančio pasaulio valstybėms tendencijas ir strategijas, savarankiškai atlikti tyrimus, rengti ir vykdyti praktinius bei taikomuosius projektus. Studentai šioje specializacijoje gali rinktis studijuoti turkų, prancūzų, ispanų, rusų, arabų kalbas.
Studijuodami programoje studentai galės pasinaudoti galimybę dalyvauti Erasmus mainų programoje ir išbandyti studijas ne tik virš 60 Europos universitetų, bet ir visame pasaulyje - nuo JAV iki Japonijos.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studijų programą baigusiems absolventams atsiveria įvairios karjeros galimybės, priklausomai nuo jų domėjimosi sričių, stipriųjų pusių ir asmeninių tikslų. Baigęs studijas plataus profilio absolventas galės rinktis skirtingas asmeninės karjeros kryptis, tokiais kaip:
Viešasis sektorius: dirbti valstybinėse institucijose, tokiose kaip vyriausybė, ministerijos ar savivaldybės, užsiimant politikos formavimu, įstatymų leidimu, administravimu ir kitomis sritimis, dirbant specialistu, valstybės tarnautoju, padalinio vadovu.
Diplomatija: Tapti diplomatu arba dirbti užsienio reikalų ministerijos tarnyboje.
Nevyriausybinės organizacijos (NVO): dalyvauti humanitarinėje pagalboje ir plėtoti projektus besivystančiose šalyse, dirbant projektų vadovais.
Žmogaus teisių organizacijos: Ginti žmogaus teises, dirbti su tarptautinėmis organizacijomis, siekiančiomis teisingumo ir lygybės.
Verslas: konsultacinėse įmonėse teikti politikos, reguliavimo ar viešojo sektoriaus patarimus įmonėms.
Darbas tarptautinėse organizacijose, tokiose kaip Jungtinių Tautų organizacija ar Europos Sąjunga.
Tolesnių studijų galimybės:
Programos absolventai galės sėkmingai tęsti studijas socialinių mokslų magistrantūroje Lietuvoje ir užsienyje.