Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tarptautiniai santykiai ir diplomatija (anglų k. - International Relations and Diplomacy)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Politikos mokslai

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Politikos mokslai ir pilietinis ugdymas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-52

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211JX020

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470312

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2019-10-03
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistrantūros programa siekia parengti aukšto lygio specialistus, suteikdama jiems žinias bei suformuodama įgūdžius būtinus valstybių užsienio politikai ir jų tarptautiniams santykiams suprasti, analizuoti ir vertinti.
Studijų rezultatai:
Studentai įgis fundamentinių tarptautinių santykių studijų srities žinių ir bus mokomi jas taikyti sprendžiant uždavinius naujoje ar nežinomoje aplinkoje, gebės analizuoti, žinos kokie yra valstybių užsienio politikos formavimo etapai, gebės identifikuoti užsienio politikos proceso formavimo dalyvius, gebės taikyti užsienio politikos bei tarptautinių santykių analizės principus, teorijas ir metodus, savarankiškai vykdyti mokslinius tyrimus, susijusius su tarptautinių santykių analize.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Siekiant užtikrinti dėstytojo laisvę parinkti dalyko tikslams geriausiai tinkančius studijų metodus, auditorinio darbo formos nėra reglamentuojamos: dėstytojas savo nuožiūra sprendžia, kurią kontaktinių valandų dalį skirti paskaitoms, o kurią – seminarams ar praktiniams užsiėmimams. Parengtai programai būdingas į klausytoją orientuotas mokymas. Paskaitų ir seminarų metu studentai mokosi darbo vietoje, nagrinėdami problemas ir galimus jų sprendimus, dirbdami grupėse, rengdami praktines užduotis, analizuodami audio-vizualinę medžiagą bei diskutuodami. Be to, studentai dirba savarankiškai, analizuodami akademinę literatūrą, rengdami tiriamuosius rašto darbus bei baigiamąjį magistro darbą.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studentų pasiekimų vertinimui naudojami egzaminai raštu, atvejų analizė, esė, pranešimai, projektinė veikla, studento pasirengimo ir dalyvavimo užsiėmimuose kokybės vertinimas, tiriamieji darbai ir jų pristatymas žodžiu ir/ar raštu, simuliacijos parengimas ir pristatymas, tiriamojo projekto parengimas.
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro studijų programos trukmė – 2 metai, apimtis – 120 kreditų. Teorinėms studijoms skiriama 85 kreditai, mokslo tiriamojo darbo rengimui – 35 kreditai. Pasirenkamieji dalykai sudaro beveik penktadalį visos programos. Pirmajame semestre studentai išklausys svarbiausius dalykus, padedančius pagrindus tolimesnėms studijoms bei magistrinio darbo rengimui: „Tarptautinių santykių teorijos“, „Didžiųjų valstybių užsienio politika“, „Diplomatijos istorija ir teorija“, „Tarptautinės teisės problemos“. Nuo antrojo kurso privalomų dalykų skaičius mažėja – daugiau dėmesio skiriama pasirenkamiesiems bei magistriniam darbui. Apie pažangą jo rengime nuo antrojo kurso studentai bei dėstytojai diskutuoja magistrinio koliokviumuose. Daugiau informacijos: http://www.tspmi.vu.lt/magistranturos-studijos/siuolaikines-politikos-studijos/
Studento pasirinkimai:
Siekiant užtikrinti studentams galimybę gauti labiausiai jų akademinius bei karjeros interesus atitinkančių žinių ir gebėjimų, dalį dalykų studentai galės rinktis savo nuožiūra iš pateikto pasirenkamųjų dalykų sąrašo:
Konfliktų analizė ir taikos studijos;
Politinė psichologija;
Populizmo iššūkis šiuolaikinėje demokratijoje;
Programų ir projektų valdymas viešojo sektoriaus organizacijose;
Rusija ir ES: globalios politikos pokyčiai;
Valstybės ir tautos problema Europos intelektualinėje tradicijoje;
Šiaurės ir Baltijos valstybių studijos;
Energetinis saugumas;
Islamas Europoje;
Lošimų teorijos;
Kūniškumo politika ir kt.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programa iš kitų panašių programų išsiskiria keliais bruožais. Pirma, šioje magistro programoje yra derinami teoriniai ir praktiniai aspektai. Antra, akcentuojama įvairių mokslinių metodų svarba, rengiant tyrėjus, besigilinančius į tarptautinių santykių problematiką pasirengusius studijas tęsti trečiojoje pakopoje. Galiausiai , joje derinamos diplomatijos ir saugumo studijos, taip siekiant parengti ekspertus, galinčius dirbti tiek diplomatinėje tarnyboje, tiek ir moksliniuose institutuose.
Profesinės veiklos galimybės:
Tarptautinių santykių ir diplomatijos magistro programos absolventai galės dirbti mokslinėse ir akademinėse institucijose, diplomatinėje tarnyboje ir įvairiose kitose valstybinėse, nevyriausybinėse ar privačiose institucijose ekspertais, analitikais, patarėjais, konsultantais, apžvalgininkais.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai galės tęsti studijas politikos mokslų ar jiems artimos socialinių mokslų studijų krypties trečios pakopos (doktorantūros) studijų programose Lietuvoje ir užsienyje.