Kineziterapija (anglų k. - Physiotherapy)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas(-ai):
Parengti universitetinį išsilavinimą turinčius kineziterapeutus, mokančius panaudoti naujausias mokslo žinias ir, atlikus kritinę analizę, savarankiškai jas taikyti profilaktikos ir gydymo bei reabilitacijos tikslais visose sveikatos priežiūros, švietimo, sveikatos stiprinimo įstaigose, bei nuolat tobulinti kineziterapeuto profesinius įgūdžius.
Studijų rezultatai:
Studijų programos absolventas gebės: bendrauti raštu ir žodžiu gimtąja bei užsienio kalba, naudoti informacines ir komunikacines technologijas; bendrauti su kolegomis ir kitų specialybių atstovais, dirbti multidisciplininėje komandoje; atlikti mokslo literatūros paiešką, ją analizuoti ir sisteminti bei kritiškai interpretuoti; įgytas dalykines žinias pritaikyti praktikoje, spręsti problemas ir priimti sprendimus naujose situacijose; kritiškai vertinti savo profesinę praktiką; mokytis, organizuoti ir planuoti veiklą, kurti naujas idėjas, prisitaikyti prie naujų situacijų; būti socialiai atsakinga ir pilietiška, kritiškai ir savikritiškai mąstančia asmenybe, atsižvelgti į įvairovę ir daugiakultūriškumą, saugoti aplinką, laikytis lygių galimybių ir tolerancijos principo.
Taip pat gebės: planuoti ir atlikti paciento/kliento ištyrimą: rinkti, analizuoti ir kritiškai vertinti su paciento/kliento būkle susijusią informaciją;
suformuluoti kineziterapinę diagnozę atsižvelgiant į paciento/kliento ištyrimo rezultatus; sudaryti kineziterapijos planą pagrįstą kineziterapine diagnoze; parinkti ir taikyti mokslu grįstus kineziterapijos metodus ir priemones paciento/kliento būklei gerinti; periodiškai, kritiškai vertinti kineziterapijos efektyvumą, pagal poreikį keisti kineziterapijos programą; konsultuoti ir teikti patarimus reabilitacijos komandos nariams, kitiems specialistams, pacientams/klientams su kineziterapija susijusiais klausimais; bendradarbiauti su pacientu/klientu bei atsižvelgti į jo poreikius susijusius su kineziterapija; konsultuoti pacientus/klientus fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo bei ligų profilaktikos klausimais; vadovautis tarptautiniais ir nacionaliniais įstatymais ir kitais teisės aktais, etikos principais bei profesiniais standartais; vadovautis mokslu grįstos praktikos principais bei supras mokymosi visą gyvenimą svarbą; taikyti praktikoje kineziterapijos paslaugų organizavimo ir kokybės vertinimo principus.
Gebės organizuoti ir vykdyti mokslinius tyrimus kineziterapijos srityje, pateikti mokslinio tyrimo rezultatus ir dalyvauti mokslinėje diskusijoje
Mokymo ir mokymosi veiklos:
.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Kaupiamasis vertinimas; projektas; savarankiškas darbas; egzaminas.
„Kineziterapijos“ programos studijos baigiamos praktikiniu Objektyvizuotu Struktūrizuotu Klinikiniu
Egzaminu (OSKE) bei parašius ir apgynus baigiamąjį darbą.
Studijų rezultatai gali būti vertinami pagal šiuos vertinimo tipus: diagnostinį, formuojamąjį arba sumuojamąjį.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Pirmas kursas: Studijų įvadas, Profesinė kalba, Filosofija, etika, Fizinis aktyvumas ir sveikata, Interprofesinis bendravimas, Anatomija, Citologija, genetika, Sociologija, Fiziologija, Kineziterapijos pagrindai, Pirmoji medicinos pagalba, Psichologija. Antras kursas: Biochemija, Kineziterapinė diagnozė, Biomechanika, Kineziterapijos metodikos, Farmakologija, Pasirenkamieji dalykai, Mokslinio darbo pagrindai, Kineziologija, Patologija, Praktika 1, Ergonomikos pagrindai.
Trečias kursas: Nervų ligos ir kineziterapija, Masažas, Vidaus ligos ir kineziterapija, Judesių valdymas, Radiologijos pagrindai, Raumenų grandžių kineziologija, Pasirenkamieji dalykai, Socialinė medicina ir sveikatos priežiūros valdymas, Fizioterapija, Griaučių-raumenų sistemos ligos ir kineziterapija, Praktika 2, Kineziterapija vandenyje, Bakalauro baigiamasis darbas.
Ketvirtas kursas: Reabilitacija, Geriatrija ir kineziterapija, Akušerija, ginekologija ir kineziterapija, Biostatistikos pagrindai, Praktika 3, Bakalauro baigiamasis darbas, Pasirenkamasis dalykas, Vaikų ligos ir kineziterapija, Praktika 4, Baigiamasis egzaminas, Bakalauro baigiamasis darbas.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studentui yra galimybė rinktis pasirenkamuosius studijų dalykus, bakalauro baigiamojo darbo temą bei profesinės praktikos atlikimo vietas.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Kineziterapijos studijos remiasi ne tik mokslo, praktikos, studijų ir etikos vienybe, bet yra grindžiamos ir akademine bei kūrybine saviraiška, skatinančia darnios asmenybės ugdymą, reabilitacijos
specialistų ugdymu ir rengimu. Šias studijas baigęs asmuo galės teikti kokybiškas paslaugas, gebės maksimaliai atkurti sutrikusias pacientų funkcijas.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Baigę studijas absolventai bus pasirengę profesinei
kineziterapeuto veiklai. Kineziterapeutas verčiasi kineziterapeuto praktika įstaigose, turinčiose galiojančią įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją teikti kineziterapijos paslaugas ir (ar) kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurias pagal teisės aktų reikalavimus kartu su kitais sveikatos priežiūros specialistais. Kineziterapeutas šiose įstaigose teikia kineziterapijos paslaugas visų amžiaus grupių pacientams. Taip pat baigę studijas, asmenys
galės ir gebės dirbti institucijose vykdančiose mokslinius tyrimus.
Tolesnių studijų galimybės:
Pirmosios pakopos programos Kineziterapija studijas baigusieji gali tęsti studijas antrosios pakopos studijose. LSMU Slaugos fakultetas siūlo antrosios pakopos programą „Sveikatinimas ir reabilitacija“. Sėkmingai baigus antrosios pakopos studijas, toliau
studijas galima tęsti trečiojoje pakopoje – doktorantūros studijose.