Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tvarumas ir ateities visuomenės (anglų k. - Sustainability and future societies)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Sociologija

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Sociologija ir kultūros studijos

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-33

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121JX079

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450314

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-07-11
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti socialinio tvarumo ir pokyčių specialistus, kurie, taikydami socialinės atsakomybės ir lygių galimybių, miestų ir bendruomenių plėtros, viešosios politikos ir vystomojo bendradarbiavimo žinias bei naudodami metodologinius įrankius ir socialines teorijas, gebės analizuoti visuomenių raidos ir demografinės kaitos problemas, siūlyti duomenimis grįstus praktinius sprendimus, bei kurti socialines inovacijas, prisidedančias prie tvarių ir įgalintų ateities visuomenių plėtros.

Studijų rezultatai:
1.1.Žinos socialinio tvarumo sąvokas ir gebės jas taikyti, atpažindamas, apibrėždamas ir kritiškai vertindamas visuomenių raidos ir demografinės kaitos problemas ir siūlydamas strateginius sprendimus.
1.2.Žinos ir supras kitų, socialinio tvarumo sprendimams aktualių, mokslo sričių (naujųjų technologijų, socialinio darbo ir inovacijų, kriminologijos, psichologijos ir kt.) pagrindus ir gebės sistemiškai sieti šį žinojimą su kompleksinėmis visuomenės raidos problemomis ir pokyčiais.
1.3.Žinos ir supras socialinės atsakomybės ir lygių galimybių, įvairių bendruomenių plėtros, viešosios politikos bei vystomojo bendradarbiavimo koncepcijas ir taikomus metodus siekiant žmogaus teisių užtikrinimo ir bendruomenių įgalinimo.
2.1. Gebės savarankiškai suformuluoti visuomenės raidos socialinio tyrimo problemą, argumentuotai pasirinkti ir pagrįsti tinkamus tyrimo metodus.
2.2. Gebės planuoti, organizuoti ir vykdyti visuomenės raidos tyrimus (rinkti kiekybinius ir kokybinius duomenis, atlikti surinktų duomenų ir kitų prieinamų nacionalinių bei tarptautinių pirminių ir antrinių šaltinių analizę), taikant įvairius statistinės analizės ir interpretacinius metodus bei laikantis etinių ir teisinių socialinių tyrimų atlikimo reikalavimų.
2.3. Gebės surasti ir kritiškai vertinti, interpretuoti ir sisteminti aktualią informaciją iš nacionalinių ir tarptautinių pirminių bei antrinių šaltinių.
3.1. Gebės suprasti ir taikyti tarpdisciplininę perspektyvą sprendžiant kompleksines tvarumo problemas, susijusias su konkrečiomis visuomenės struktūromis ir institucijomis, analizuoti šių problemų priežastis ir padarinius.
3.2. Gebės paaiškinti, vertinti ir numatyti lokalius ir globalius ateities visuomenių socialinius procesus, vertindamas demografijos, migracijos, viešosios politikos ir kitų aktualių pokyčių tendencijas bei inicijuodamas praktinius sprendimus tvariai plėtrai.
3.3. Gebės įgalinti bendruomenes kompleksinių iššūkių sprendimams bei kurti socialines inovacijas, taikant tinklaveikos ir partnerystės principus.
4.1. Gebės konstruktyviai bendradarbiauti tarpdisciplininėse ir tarpkultūrinėse grupėse, organizuoti grupių ir komandų darbą įgalinant bendruomenes ir buriant partnerysčių tinklus.
4.2. Gebės įvertinti galimas socialines, etines, teisines, ekonomines ir politines savo veiklos pasekmes, suvoks moralinę atsakomybę už savo veiklą ateities visuomenių labui.
4.3. Gebės veikti tarpkultūrinėje erdvėje, derinti skirtingus interesus, konstruktyviai bendradarbiauti ir reflektuoti apie tarpkultūrines problemas analizuojant migracijos ir demografinius pokyčius visuomenėse ir siūlant tvarius sprendimus.
4.4. Gebės suvokti ir spręsti kompleksines visuomenės problemas taikant žmogaus teisių, lygių galimybių bei etikos principus.
4.5. Gebės savarankiškai organizuoti ir planuoti savo profesinę veiklą, reflektuoti savo ir kitų pasiekimus bei priimti sprendimus, prisitaikant prie aplinkos ir visuomenės pokyčių.
5.1. Gebės aiškiai komunikuoti raštu ir žodžiu, nuosekliai ir pagrįstai argumentuoti bei pateikti informaciją tinkamomis priemonėmis ir būdais.
5.2. Gebės taikyti patirtinius ir duomenimis grįstus metodus kuriant ir įgyvendinant tvarias ir įrodymais grįstas socialines inovacijas bendruomenėms.
5.3. Žinos ir gebės taikyti akademinio sąžiningumo ir raštingumo principus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Siekiant ugdyti dalykines ir bendrąsias kompetencijas, studijų programoje derinamas kontaktinis (30 proc.) ir savarankiškas (70 proc.) studento darbas.
Studijų programa "Tvarumas ir ateities visuomenės" skiriasi nuo tradicinių programų savo inovatyviais mokymosi metodais ir vertinimo būdais, kurie skatina studentus aktyviai dalyvauti mokymosi procese ir įgyti praktinių įgūdžių, kas padės jiems kryptingai planuoti profesinę karjerą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, tame tarpe besivystančiuose regionuose, kur šių specialistų poreikis ypač didelis.
Tradicinės paskaitos bus derinamos su interaktyviais seminarais, dirbtuvėmis ir išvykomis, TED stiliaus pokalbiais, simuliacijomis, miesto erdvių ir įvykių stebėsena, leidžiančiomis studentams pritaikyti teorines žinias praktiškai. Mobilumo praktika ir praktiniai seminarai su socialiniais partneriais leis studentams įgyti tarptautinės patirties ir dirbti su realiomis problemomis, susijusiomis su tvarumu ir ateities visuomenėmis. Realių situacijų simuliacijos ir miesto stebėjimai leis studentams tobulinti savo problemų sprendimo, kritinio mąstymo ir kūrybiškumo įgūdžius.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Vertinimo sistema bus įvairiapusė ir apims ne tik egzaminus ir rašomuosius darbus, bet ir projektinį darbą, prezentacijas ir aktyvų dalyvavimą užsiėmimuose, savo patirties refleksiją, socialinių tinklų tekstų, podcastų kūrimą, pasiūlymų politikams rengimą ir pan. Tokiu būdu bus įvertinti ne tik studentų teorinės žinios, bet ir gebėjimas analizuoti problemas, generuoti idėjas, dirbti komandoje ir priimti pagrįstus sprendimus.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų apimtis - 240 kreditų. Ją sudaro:
- 125 kreditai apima sociologijos krypties dalykus (socialinių turimų metodologija, tyrimo dizainas, tyrimų etika, migracijos bei demografijos, socialinė kaita ir kiti dalykai)
- 15 kreditų skiriama kitų studijų krypčių dalykams (filosofijos, psichologijos)
- 60 kreditų skiriama individualiosioms studijoms
- 10 kreditų skiriama bakalauro darbo projektui
- 15 kreditų skiriama praktikai
- 15 kreditų skiriama baigiamajam darbui
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:

Siekiama užtikrinti kiekvieno studento domėjimosi sričiai aktualių kompetencijų ugdymą, todėl iš viso studentų pasirinkimui skirta 30 kreditų, jie gali rinktis iš šiai programai siūlomų pasirenkamų dalykų arba rinktis kitų KAP siūlomas alternatyvas įvairiomis temomis.
Studijų individualizavimo galimybės taip pat
užtikrinamos mobilumo „lango“ metu, kai studentams bus sudarytos sąlygos studijuoti
universitetuose-partneriuose arba atlikti praktikas SHOUT HUB partnerių įstaigose.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programos išskirtinumas - ypač aktyvus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais bei pasirinkti ugdymo ir vertinimo metodai, o taip pat tarpdalykiškumas. Siekiant užtikrinti programos tikslus ir ugdyti praktinius tinklaveikos, įgalinimo ar darbo su bendruomenėmis gebėjimus, įgyvendinant programą yra numatyta įtraukti platų partnerių tinklą. Socialiniais partneriais pasirinkti tiek užsienio universitetai, su kuriais įgyvendinti keli svarbūs tarptautiniai projektai, tiek nevyriausybinės organizacijos, verslo įmonės, asociacijos (nacionalinės ir tarptautinės). Remiantis tarptautinio projekto SHOUT (finansuotas pagal Erasmus programą) metu parengta misijomis grįstų praktikų metodika, kiekviename semestre yra suplanuotos praktinės dirbtuvės su socialiniai partneriais.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Dėl studijų metu įgytų žinių ir įgūdžių, profesinės absolventų veiklos galimybės yra išskirtinai plačios ir įvairios:
• dirbti tvarumo ekspertais, projektų rengėjais ir koordinatoriais, komandų vadovais, specialistais ir pan. valstybinėse, savivaldybių socialinės apsaugos, švietimo, sveikatos priežiūros, socialinės reabilitacijos, teisėsaugos ir kt. institucijose;
• nevyriausybinėse organizacijose ar bendruomenėse;
• socialines paslaugas teikiančiose privačiose ir valstybinėse įmonėse;
• jaunimo centruose ir kitose su jaunimu dirbančiose organizacijose;
• tarptautinėse organizacijose;
• žmogaus teisių advokacija bei lobizmu užsiimančiose organizacijose;
• švietimo bei ugdymo ir kultūros įstaigose;
• leidyboje ir žiniasklaidoje;
• viešųjų ryšių ir komunikacijos srityse.
• politinėse, pilietinėse, profesinėse organizacijose;
• socialinių tyrimų centruose ir kompanijose;
Parengti tvarumo ekspertai, planuojama, galės dirbti tiek nacionalinio, tiek tarptautinio lygmens nevyriausybinėse organizacijose, atstovaujančiose pažeidžiamų visuomenės socialinių grupių atstovus ir advokataujančiose jų interesus; nacionalinio lygmens organizacijose, įgyvendinančiose ir koordinuojančiose tvarumo politiką šalies lygmeniu; verslo sektoriuje (tvarumo auditorių pozicijoje arba pagal subrangos sutartį) bei taikomųjų tyrimų tvarumo tematika vykdytojais.

Tolesnių studijų galimybės:
Studijų programos absolventai įgis stiprius pagrindus tolimesnėms studijoms antrojoje studijų pakopoje socialinių ir humanitarinių mokslų kryptyse arba tarpkryptinėse studijose anglų kalba.
Mokantys / išmokę lietuvių kalbą, galės tęsti studijas Filosofijos fakulteto programose: „Sociologija“, „Socialinė politika“, „Taikomoji ir teorinė kriminologija“ bei „Environmental and Social Policy” ir „Cross-Border Criminology“ (rengiamos). Taip pat kitų VU fakultetų magistrantūros studijų programose: TSPMI Europos studijos (ARQUS jungtinė programa anglų kalba), EVAF „Verslo procesų valdymas“ (anglų kalba) ir kt.