Kineziterapija (anglų k. - Physiotherapy)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Kineziterapijos programa skirta rengti aukštos kvalifikacijos kineziterapeutus, kurie savarankiškai arba reabilitacijos specialistų komandoje teiks asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apimančias asmens funkcinės ir fizinės būklės ištyrimą, vertinimą, gydymą judesiu, fiziniais ir fizikiniais veiksniais, negalios kompensavimą, sveikatos priežiūrą, prevenciją, sveikos gyvensenos propagavimą ir mokymą.
Studijų rezultatai:
Skleisti ir taikyti bendrąsias ir specialiąsias kineziterapijos žinias, apimančias profesinį bendravimą ir bendradarbiavimą, taikomųjų tyrimų atlikimo ir etikos principus, paciento / kliento ištyrimo, vertinimo ir gydymo metodus, vadovaujantis Tarptautinės funkcionavimo, negalumo ir sveikatos klasifikacijos (TFK) principais;
Planuoti, vykdyti ir skleisti į praktiką orientuotus empirinius kineziterapijos tyrimus, sprendžiant reabilitacijos srities problemas, plėtojant profesinę veiklą, diegiant sveikatos priežiūros ir reabilitacijos inovacijas;
Planuoti ir įgyvendinti į tikslą orientuotą kineziterapinį tyrimą ir vertinimą, atpažinti galimas pavojingas patologijas, bei formuluoti kineziterapinę diagnozę ir prognozę
Demonstruoti tinkamus sprendimų priėmimo įgūdžius, įvertinant kada kineziterapeuto kompetencijos pakanka gydyti pacientą, o kada pacientas turi būti siunčiamas kitam sveikatos priežiūros specialistui.
Rengti individualų kineziterapijos planą, pagrįstą kineziterapine diagnoze, atsižvelgiant į paciento / kliento (grupės, bendruomenės) poreikius.
Grįsti praktinę veiklą mokslu, geraisiais pavyzdžiais ir rekomendacijomis, sistemingai, savarankiškai atlikti kineziterapijos procedūras ir kritiškai vertinti jų poveikį.
Pildyti, kaupti ir analizuoti profesinę dokumentaciją, vadovaujantis etiniu, deontologiniu ir teisiniu požiūriu.
Analizuoti, įvertinti ir pagrįsti profesinės veiklos rezultatus, bendradarbiaujant su pacientu / klientu ir / ar jų šeimos nariais.
Vadovautis praktinėje veikloje lygių galimybių užtikrinimo, įvairovės pripažinimo, profesinės atsakomybės principais, su pacientu / klientu kurti abipusio pasitikėjimo santykius.
Skatinti sveiką gyvenseną, taikyti sveikatos tausojimo priemones, vykdyti prevencinę veiklą.
Demonstruoti socialinį atsakingumą, stiprinant kineziterapijos profesijos įvaizdį ir mokant pacientus / klientus tapti atsakingais už savo sveikatą.
Bendrauti ir bendradarbiauti su kolegomis, pacientais / klientais, grupėmis, bendruomene raštu ir žodžiu, vadovaujantis profesine etika ir pilietiškumu.
Kritiškai vertinti asmeninę profesinę praktiką, rūpintis profesinės savimonės stiprinimu, profesijai adekvačių charakterio savybių ugdymu ir profesionaliai veikti remiantis kritiniu moksliniu bei mokymosi visą gyvenimą požiūriu.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaita/Įtraukianti paskaita; Diskusijos/Debatai; Dokumentų analizė; Stebėjimas; Informacijos paieška; Praktinių įgūdžių demonstravimas; Atvejo analizė (atvejo studijos); Problemų sprendimas; Probleminis mokymas; Tikrovės imitavimas / Simuliacija; Demonstravimas; Patirties refleksija; Vaidmenų žaidimai; Minčių lietus; Klausimai, atsakymai; Minčių (sąvokų) žemėlapis; Vizualizacijos; Darbas poromis; Darbas grupėse; Garso/ vaizdo įrašų komentavimas; Teksto vertimas; Testavimas; Laboratoriniai darbai; Pristatymo pagal temą rengimas; Procedūrų atlikimas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Kaupiamasis vertinimas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Psichologija; Sveikatos teisė; Farmakologija; Taikomųjų tyrimų metodologija ir statistika; Reabilitacijos pagrindai ir bioetika;
Prevencinė kineziterapija ir sveikatos mokymas; Mityba ir fizinis aktyvumas; Anatomija ir fiziologija; Kineziologija, biomechanika; Bendroji ir klinikinė patologija; Kineziterapinis ištyrimas; Fizioterapija; Manualinės technikos; Vidaus ligų kineziterapija; Chirurginė kineziterapija; Kineziterapijos metodikos; Pirmoji medicinos pagalba ir slaugos pagrindai; Bendruomenės ir sporto kineziterapija; Moters sveikata ir kineziterapija; Traumatologinė ir ortopedinė kineziterapija; Kineziterapijos paslaugų verslas ir administravimas; Neurologinė kineziterapija; Pediatrinė kineziterapija; Kineziterapija pagyvenusiems ir senyvo amžiaus asmenims.
Pažintinė praktika; Kineziterapinio ištyrimo praktika; Vidaus ligų ir chirurginės kineziterapijos praktika; Traumatologinės ir ortopedinės kineziterapijos praktika; Neurologinės ir geriatrinės kineziterapijos praktika; Pediatrinės kineziterapijos praktika; Baigiamoji praktika; Baigiamasis darbas.
Studento pasirinkimai:
Laisvai pasirenkamuosius dalykus studentai renkasi iš bendro Vilniaus kolegijos sąrašo.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programoje praktikoms skirti 49 ECTS (1320 val.), kas atitinka Pasaulinės kineziterapeutų konfederacijos reikalavimus (1000 val.).
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgyta kvalifikacija suteikia teisę dirbti kineziterapeutu asmens sveikatos priežiūros įstaigose, reabilitacijos centruose, socialinės globos įstaigose, sporto ir sveikatingumo sektoriuje arba vykdyti individualią veiklą.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai gali tęsti studijas Europos Sąjungos ir kitų šalių universitetuose, siekdami gilinti žinias magistrantūros ir doktorantūros lygmenyje (Lietuvoje – baigus papildomąsias studijas).