Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Viešoji politika ir saugumas (anglų k. - Public Policy and Security)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Politikos mokslai

Studijų krypties šaka

Viešoji politika ir administravimas

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Politikos mokslai ir pilietinis ugdymas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Ištęstinė, 2, Metais
Nuolatinė, 1,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-10

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211JX044

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470312

Finansinės grupės kodas

1.1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2018-02-27
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti aukštos kompetencijos specialistus išmanančius viešojo valdymo ir politikos problematiką, gebančius analizuoti ir vertinti saugumo procesus lyginamojoje perspektyvoje, planuoti ir vykdyti atitinkamų problemų analizę derinant įvairias metodologines prieigas, jų pagrindu teikti tyrimais grįstas rekomendacijas.
Studijų rezultatai:
Žinios, jų taikymas:
A1 Geba argumentuotai vertinti viešojo valdymo ir saugumo koncepcijas, šiuolaikinės viešosios politikos ir saugumo raidos tendencijas ir teorines paradigmas.
A2 Geba argumentuotai vertinti viešosios politikos ir saugumo teorijas ir principus atskirose nacionalinės ir tarptautinės viešosios politikos įgyvendinimo srityse
A3 Geba argumentuotai vertinti viešosios politikos formavimo, sprendimų priėmimo, įgyvendinimo ir vertinimo modelius ir metodus bei jų taikymą saugumo sričiai.
A4 Geba argumentuotai vertinti vyriausybių politiką ir viešojo sektoriaus institucijų veiklas nacionaliniame, lyginamajame valdymo praktikos bei globalios politikos kontekste
Gebėjimai atlikti tyrimus:
B1 Geba pagrįsti pasirinktos viešosios politikos ir saugumo tyrimų tematikos naujumą moksliniu požiūriu.
B2 Išmano socialinių tyrimų metodologiją ir kokybinius bei kiekybinius tyrimo metodus.
B3 Išmano viešosios politikos analizės metodologiją, viešosios politikos analizės išvadų formulavimo ir rekomendacijų teikimo principus ir kriterijus bei gali juos pritaikyti saugumo sričiai.
B4 Geba pasirinkti tinkamus viešosios politikos ir saugumo srities informacijos šaltinius, duomenų rinkimo ir analizės metodus.
Specialieji gebėjimai:
C1 Geba spręsti kompleksinius viešosios politikos ir valdymo bei saugumo užtikrinimo uždavinius naujose aplinkose derinant skirtingų disciplinų žinias.
C2 Geba pritaikyti turimas žinias organizuojant ir vykdant empirinius tyrimus, vykdant praktinę veiklą ir diegiant viešosios politikos inovacijas.
C3 Geba generuoti tarpdisciplininius įrodymais grįstus argumentus pagrindžiančius viešosios politikos ir valdymo bei saugumo užtikrinimo sprendimus.
C4 Geba rengti ir vertinti viešąsias programas ir projektus, diegti ir įgyvendinti inovacijas viešajame valdyme.
Socialiniai gebėjimai:
D1 Geba aiškiai raštu ir žodžiu perteikti informaciją ir formuluoti logiškus, žiniomis grįstus argumentus ir išvadas, specialistų ir ne specialistų auditorijoms.
D2 Geba motyvuoti save ir savo komandos narius tikslingai veiklai, dirbti individualiai ir multikultūrinėse bei skirtingų profesijų atstovų grupėse.
D3 Geba įvertinti komunikacijos ir tarpasmeninių santykių įvairovę, suderinti skirtingus interesus laikantis etiško elgesio principų, priimti socialiai atsakingus viešojo valdymo ir saugumo sprendimus.
Asmeniniai gebėjimai:
E1 Geba argumentuotai diskutuoti, būti tolerantiškais kitų nuomonei, konstruktyviai kritikuoti ir pozityviai reaguoti į kritiką.
E2 Geba pasirinkti profesinio tobulinimosi kryptį bei turi mokymosi įgūdžių, kurie leidžia savarankiškai tobulinti savo profesinę kompetenciją.
E3 Geba įvertinti inovatyvių sprendimų rizikas ir pasekmes.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas geba kritiškai vertinti šiuolaikinės viešosios politikos ir saugumo raidos tendencijas ir teorines paradigmas, išmano viešosios politikos ir saugumo analizės metodologiją, viešosios politikos ir saugumo analizės išvadų formulavimo ir rekomendacijų teikimo principus bei kriterijus. Geba aktyviai dalyvauti viešojo valdymo ir saugumo užtikrinimo procesuose, spręsti kompleksinius viešosios politikos ir saugumo uždavinius naujose aplinkose derinant skirtingų disciplinų žinias, veikti etiškai ir socialiai atsakingai vietiniame, nacionaliniame ir tarptautiniame kontekste.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti konsultacinį-ekspertinį, vadybinį, vadovaujamąjį, mokslinį-tiriamąjį darbą nacionalinėse centrinio, regioninio, vietinio lygio ir tarptautinėse institucijose ir organizacijose, viešąsias paslaugas teikiančiose verslo ir trečiojo sektoriaus, visuomeninėse, bendruomeninėse organizacijose, mokymo, mokslo įstaigose; gali būti aktyvus viešosios politikos ir saugumo procesų analitikas bei dalyvis.