Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Audinių apdailos technikas

Pavadinimas anglų kalba

Textile finishing technician

Kodas

311109

Pogrupio pavadinimas

Chemijos ir kitų fizinių mokslų technikai

Pogrupio kodas

3111

Pogrupio aprašymas

​Chemijos ir kitų fizinių mokslų technikai atlieka technines užduotis, susijusias su chemijos, fizikos, geologijos, geofizikos, meteorologijos ir astronomijos tyrimais ir rezultatų taikymo pramonės, medicinos, karybos ir kitose srityse plėtra.

Atliekamos užduotys:

 • ėminių atrinkimas, medžiagų ir įrenginių parengimas eksperimentams, bandymams ir tyrimams;
 • įprastinių laboratorinių bandymų atlikimas ir įvairios techninės pagalbos teikimas chemikams ir fizikams atliekantiems mokslo tiriamuosius darbus, eksperimentus, analizę ir bandymus;
 • laboratorijos įrenginių ir medžiagų kokybės ir kiekio kontrolė, ėminių tikrinimas ir naudojimo priežiūra, išsamus projektams reikiamų medžiagų kiekio ir išlaidų bei darbo sąnaudų apskaičiavimas pagal pateiktą techninių sąlygų aprašą;
 • laboratorijos prietaisų ir įrenginių įrengimas, valdymas ir priežiūra, eksperimentų stebėsena, rezultatų stebėjimas, skaičiavimas ir registravimas;
 • medžiagų parengimas eksperimentams, pavyzdžiui, pavyzdžių užšaldymas ir supjaustymas, cheminių medžiagų maišymas;
 • grunto ir vandens mėginių ėmimas ir tyrimas, stebėjimų registravimas ir duomenų analizė, geologams ir geofizikams padedant.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-04-14

Reikalinga kvalifikacija

​nereglamentuota

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):

 

atlikti technines užduotis, susijusias su cheminiais ir mechaniniais audinių apdailos būdais, mašinomis ir įrengimais.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
 • laboratorinės įrangos parengimas eksperimentams, įvairių tyrimo metodų tekstilės medžiagų nustatymui taikymas;
 • gautų tyrimų rezultatų, priežastinių ryšių vertinimas ir išvadų teikimas;
 • gamybos technologinių procesų organizavimas, optimizavimas, projektavimas ir valdymas;
 • gaminių kokybės kontrolės įrangos priežiūra;
 • duomenų kaupimas, sisteminimas ir apdorojimas bei technologinių ir gamybos procesų valdymas pasitelkiant specialias ir universalias kompiuterines programas.
Potencialūs darbdaviaiTekstilės gaminių tyrimo laboratorijos, siūlų gamybos, audimo, mezgimo, neaustinių medžiagų smulkios, vidutinės ir stambios gamybos įmonės.
Darbo priemonėsKompiuterinė įranga bei duomenų apdorojimo sistemos, cheminės medžiagos (naudojamos audinių dažymui, balinimui, marginimui ir t.t.), audinių plovimo, džiovinimo-termofiksavimo, lyginimo, dekatavimo ir kt. įrenginiai.  
Profesinės perspektyvosGali dirbti audinių apdailos techniku valstybinėse ir nevalstybinėse tekstilės gaminių tyrimo laboratorijose, tekstilės gamybos įmonėse. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje, specialiuose seminaruose ir kursuose. Įgijęs darbo patirties ir papildomų kompetencijų fizikos technikas gali vadovauti šios srities specialistų veiklai ar dirbti audinių apdailos technologu. Turėdamas bakalauro kvalifikacinį laipsnį audinių apdailos technikas gali siekti inžinerijos ar technologijų magistro kvalifikacinio laipsnio studijuodamas universitete.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):atsakingumas, analitinis mąstymas, gebėjimas dirbti savarankiškai ir komandoje, lankstumas, fizinė ištvermė, organizuotumas, kruopštumas, gebėjimas greitai orientuotis situacijoje ir spręsti iškylančias problemas.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuotas.

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų