Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Laukinių žvėrių dresuotojas

Pavadinimas anglų kalba

Wild animal trainer

Kodas

265913

Pogrupio pavadinimas

Kitur nepriskirti kūrybiniai darbuotojai ir atlikėjai

Pogrupio kodas

2659

Pogrupio aprašymas

​Šis pogrupis apima kitur 265 grupėje „Kūrybiniai darbuotojai ir atlikėjai" nepriskirtus kūrybinius darbuotojus ir atlikėjus, pavyzdžiui, klounus, magus, akrobatus ir kitus atlikėjus.

Atliekamos užduotys:

  • linksminimo triukų atlikimas ir juokingų istorijų pasakojimas;
  • iliuzionistų ir rankų miklumo triukų atlikimas, hipnozės meno demonstravimas;
  • sudėtingų ir įspūdingų akrobatinių, gimnastikos ar žongliravimo triukų atlikimas;
  • gyvūnų dresavimas ir pasirodymai su jais.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-04-16

Reikalinga kvalifikacija

​nereglamentuota

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):dresuoti laukinius gyvūnus užtikrinant jų saugumą, saugant nuo kankinimų, siekiant dresavimo rezultatais džiuginti ir stebinti žiūrovus.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
  • rūpinimasis laukiniais žvėrimis užtikrinant puikias jų gyvenimo sąlygas;
  • pasirodymo su laukiniais žvėrimis scenarijaus sudarymas, kasdienis repetavimas siekiant  sklandaus sugalvoto numerio parengimo, dresuojant žvėris atlikti tokius pratimus, kuriuos jie sugeba atlikti fiziškai, atitinkančius jų natūralią prigimtį;
  • gastrolių organizavimas / vykimas į gastroles su laukiniais žvėrimis užtikrinant, kad jie nebūtų kankinami, saugumą, maitinimą ir pan.;
  • dresuotų žvėrių pasirodymų rengimas arenoje gastrolių metu rodant išvystytus laukinių  žvėrių gebėjimus, džiuginant žiūrovus.
Potencialūs darbdaviaiCirkas, gali dirbti individualiai.
Darbo priemonėsLaukiniai žvėrys (rudieji lokiai, beždžionės, jūrų liūtai, sniego baltumo samojedų veislės šunys, drambliai, kupranugariai, lamos, liūtai, tigrai, panteros ir kt.), lankas, pakylos, buomai ir kt. pagalbinės priemonės.
Profesinės perspektyvosLaukinių žvėrių dresuotojas gali dirbti su laukiniais žvėrimis cirke arba vykdyti individualią veiklą. Jis gali studijuoti įvairių švietimo posričių (bendrojo ugdymo, profesinio ugdymo, aukštojo mokslo koleginio ar universitetinio) studijų programose, priklausančioms įvairioms mokslų sritims (pavyzdžiui, socialinių, humanitarinių, technologijos, fizinių ir kt). Praktinius įgūdžius dažniausiai įgauna bei juos tobulina dirbdamas cirke ir mokydamasis iš kitų dresuotojų.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):kantrumas, gebėjimas mylėti ir suprasti laukinius žvėris, atidumas, fizinė ištvermė, sąžiningumas, gebėjimas užjausti ir padėti, gebėjimas bendrauti ir bendradarbiauti su savo kolegomis ir kitais žmonėmis, tolerantiškumas, gebėjimas greitai reaguoti.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuotas.

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų