Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Tapytojas

Pavadinimas anglų kalba

Painter

Kodas

265106

Pogrupio pavadinimas

Regimojo meno kūrėjai ir atlikėjai

Pogrupio kodas

2651

Pogrupio aprašymas

Regimojo meno kūrėjai ir atlikėjai kuria ir atlieka meno kūrinius: kuria skulptūras, tapo, piešia, kuria karikatūras, graviruoja ar naudoja kitas technikas.

Atliekamos užduotys:

 • idėjų, dizaino ir tapybos darbų, piešinių ir skulptūrų sumanymas ir kūrimas;
 • daiktų išdėliojimas, modelių išstatymas, gamtovaizdžio ar kitų regimųjų formų pagal pasirinktą temą pasirinkimas;
 • meno kūrimo priemonių, būdų ir medžiagų pasirinkimas;
 • tikroviškų arba abstrakčių trimačių ar reljefinių formų kūrimas, suteikiant formą, raižant ir dirbant su tokiomis medžiagomis, kaip medis, akmuo, molis, metalas, ledas ar popierius, ir jas derinant tarpusavyje;
 • tikroviškų ar abstrakčių piešinių ir tapybos darbų kūrimas, naudojant pieštukus, rašalą, kreidą, aliejinius dažus, akvarelę ar kitas priemones;
 • piešinių piešimas ir graviravimas ar metalo, medžio ar kitų medžiagų išėsdinimas;
 • animacijos objektų, vaizduojančių žmones ir įvykius, dažniausiai karikatūrų, kūrimas;
 • pažeistų, išteptų ir išblukusių tapybos darbų ir kitų meno kūrinių restauravimas.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-04-08

Reikalinga kvalifikacija

Galima įgyti dalininko kvalifikaciją, dailės bakalauro ar magistro kvalifikacinį laipsnį baigus universitetinių studijų programas.

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):tapyti dailės kūrinius perteikiant savo potyrius, kuriant originalią ir vientisą vaizdo struktūrą, piešiniu vizualizuojant natūrą.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
 • sumanymas ir tapymas dailės kūrinių (natiurmortų, eksterjerų, tapybos interpretacijų ir kt.) remiantis savo prigimtiniais gebėjimais ir piešimo, tapybos, kompozicijos, grafikos, freskos, mozaikos pagrindų, šiuolaikinės tapybos plastinės raiškos, profesionalaus tapybos meno pagrindų (technikos, technologijos, medžiagos) žiniomis;
 • tapymas paveikslų remiantis savo specializacija (religinių, buitinių, portretų, peizažų, žanrinių paveikslų ir kt.); 
 • organizavimas ir / ar dalyvavimas tapybos ekspozicijose, šiuolaikinio meno projektuose, pleneruose siekiant kūryboje idėjinio ir techninio originalumo;
 • meno projektų, šiuolaikiniame mene vykstančių pokyčių vertinimas išreiškiant savo nuomonę diskusijose, straipsniuose ar pan.
Potencialūs darbdaviaiDailės galerijos, muziejai, gali dirbti individualiai.
Darbo priemonėsPaletė, teptukai, tapymo mentelės, dažai ir priedai tapybai, popierius, drobė ir porėmiai.
Profesinės perspektyvosĮgiję dailės bakalauro ar magistro kvalifikacinį laipsnį asmenys gali dirbti kūrybinį darbą tapybos srityje, dirbti dailės galerijose ir muziejuose, dalyvauti meno projektuose, parodose, papildomai baigę specialiuosius dailės pedagogikos kursus ir įgiję dailės mokytojo kvalifikaciją – dirbti dailės pedagoginį darbą bendrojo lavinimo ir specializuotose mokyklose. Studijas galima tęsti dailės magistrantūros studijose.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):kūrybingumas, intelektualumas, originalus, kritiškas ir analitiškas mąstymas, kruopštumas, atsakingumas, savarankiškumas organizuojant savo kūrybinį darbą,  efektyvus bendravimas su kolegomis ir klientais.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):aukštasis (universitetinis). 

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų