Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Duomenų bazių administratorius

Pavadinimas anglų kalba

Database administrator

Kodas

252102

Pogrupio pavadinimas

Duomenų bazių projektuotojai ir administratoriai

Pogrupio kodas

2521

Pogrupio aprašymas

Duomenų bazių projektuotojai ir administratoriai projektuoja, tobulina, kontroliuoja, prižiūri ir palaiko optimalų duomenų bazių veikimą ir saugumą.

Atliekamos užduotys:

 • duomenų bazių struktūros, duomenų struktūros, žodynų ir susitarimų dėl informacinių sistemų projektų pavadinimų projektavimas ir kūrimas;

 • duomenų bazių valdymo sistemų projektavimas, kūrimas, keitimas, integravimas, įdiegimas ir bandymas;

 • mokslo tiriamųjų darbų atlikimas ir konsultavimas dėl duomenų bazių valdymo priemonių pasirinkimo, taikymo ir naudojimo;

 • duomenų tvarkymo krypčių, dokumentų, standartų ir modelių rengimas ir įgyvendinimas;

 • duomenų bazių prieigos ir naudojimo, taip pat atsarginių kopijų ir duomenų atkūrimo politikos ir procedūrų nustatymas;

 • atsarginių kopijų, atkūrimo procedūrų darbo nustatymas ir prevencinė priežiūra, taip pat saugumo ir vientisumo kontrolės priemonių taikymas.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-03-28

Reikalinga kvalifikacija

nereglamentuota​

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):kurti, prižiūrėti, tobulinti ir apsaugoti duomenų bazes.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
 • duomenų bazių kūrimas pagal įmonės poreikius;
 • duomenų bazių valdymo sistemų projektavimas, kūrimas, keitimas, suderinimas su kita naudojama įranga ir programomis, įdiegimas ir bandymas;
 • tinkamo duomenų bazės veikimo užtikrinimas;
 • duomenų bazės tobulinimas, atnaujinimas ir naujų variantų išbandymas;
 • su duomenų bazės naudojimu ar aptarnavimu susijusių procesų automatizavimas;
 • duomenų bazės sistemos, joje kaupiamų duomenų saugumo užtikrinimas;
 • duomenų bazių naudotojų problemų, susijusių su duomenų bazės naudojimu, sprendimas.
Potencialūs darbdaviaiPrivačios ar valstybinės įmonės bei jų padaliniai, finansų institucijos, bankų, nekilnojamojo turto, draudimo kompanijos, IT įmonės, visuomeninės organizacijos.
Darbo priemonėsBiuro įranga – kompiuteris, telefonas, internetas, duomenų apdorojimo programos (Excel, SPSS ir pan.), taikomosios informacinės programos (Word, PowerPoint ir kt.), programinė įranga duomenų bazėms valdyti (Microsoft Access, MSSQL ir pan.).
Profesinės perspektyvosGali dirbti duomenų bazių administratoriumi. Įgijęs darbo patirties ir papildomų kompetencijų asmuo gali tapti padalinio vadovu. Kolegijos absolventas gali siekti universitetinio išsilavinimo pagal aukštojo mokslo technologijos mokslų studijų srities, informatikos inžinerijos studijų krypties programas. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje, specialiuose kursuose, konferencijose, mokymuose. Gali dirbti individualiai – teikti konsultavimo paslaugas, susijusias su duomenų bazių aptarnavimu ar kūrimu.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):loginis mąstymas, darbštumas, kruopštumas, atidumas, gebėjimas taikyti teorines žinias praktikoje, gebėjimas dirbti komandoje, gebėjimas bendrauti anglų kalba, atsakingumas, domėjimasis informacinėmis technologijomis, greitas orientavimasis, komunikabilumas.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuotas, gali būti reikalaujamas profesinio mokymo diplomas arba pažymėjimas.

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų