Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Kompiuterių duomenų bazių analitikas

Pavadinimas anglų kalba

Computer database analyst

Kodas

252101

Pogrupio pavadinimas

Duomenų bazių projektuotojai ir administratoriai

Pogrupio kodas

2521

Pogrupio aprašymas

Duomenų bazių projektuotojai ir administratoriai projektuoja, tobulina, kontroliuoja, prižiūri ir palaiko optimalų duomenų bazių veikimą ir saugumą.

Atliekamos užduotys:

 • duomenų bazių struktūros, duomenų struktūros, žodynų ir susitarimų dėl informacinių sistemų projektų pavadinimų projektavimas ir kūrimas;

 • duomenų bazių valdymo sistemų projektavimas, kūrimas, keitimas, integravimas, įdiegimas ir bandymas;

 • mokslo tiriamųjų darbų atlikimas ir konsultavimas dėl duomenų bazių valdymo priemonių pasirinkimo, taikymo ir naudojimo;

 • duomenų tvarkymo krypčių, dokumentų, standartų ir modelių rengimas ir įgyvendinimas;

 • duomenų bazių prieigos ir naudojimo, taip pat atsarginių kopijų ir duomenų atkūrimo politikos ir procedūrų nustatymas;

 • atsarginių kopijų, atkūrimo procedūrų darbo nustatymas ir prevencinė priežiūra, taip pat saugumo ir vientisumo kontrolės priemonių taikymas.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-03-28

Reikalinga kvalifikacija

nereglamentuota​

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):analizuoti ir prižiūrėti kompiuterių duomenų bazes.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
 • duomenų bazės veikimo stebėjimas ir jos įrangos naudojimo gerinimas;
 • duomenų bazės veikimui svarbių priežiūros procesų automatizavimas;
 • periodiškai vykstančių duomenų apdorojimo procesų kontrolė, jų pakeitimų (sustabdymo, atnaujinimo) planavimas diegiant naują funkcionalumą ir vykdant sistemų priežiūros darbus;
 • konsultacijų bei rekomendacijų teikimas siekiant optimizuoti duomenų bazės darbą;
 • daugiausiai resursų reikalaujančių užklausų analizė, rekomendacijų teikimas programuotojams ir sistemos vartotojams;
 • sistemos saugumo valdymas;
 • ataskaitų apie duomenų bazę, jos naudojimą bei galimą tobulinimą teikimas;
 • kompiuterių darbo kontrolė ir operatyvus IT skyriaus informavimas apie atsiradusius gedimus.
Potencialūs darbdaviaiPrivačios ar valstybinės įmonės bei jų padaliniai, finansų institucijos, bankų, nekilnojamojo turto, draudimo kompanijos, IT įmonės, visuomeninės organizacijos.
Darbo priemonėsBiuro įranga – kompiuteris, telefonas, internetas, duomenų apdorojimo programos (Excel, SPSS ir pan.), taikomosios informacinės programos (Word, PowerPoint ir kt.), programinė įranga duomenų bazėms valdyti (Microsoft Access, MSSQL ir pan.).
Profesinės perspektyvosGali dirbti kompiuterinių duomenų bazių analitiku. Įgijęs darbo patirties ir papildomų kompetencijų asmuo gali tapti padalinio vadovu. Kolegijos absolventas gali siekti universitetinio išsilavinimo pagal aukštojo mokslo technologijos mokslų studijų srities, informatikos inžinerijos studijų krypties programas. Profesinė kvalifikacija tobulinama darbo vietoje, specialiuose kursuose, konferencijose, mokymuose. Gali dirbti individualiai – teikti konsultavimo paslaugas, susijusias su duomenų bazių aptarnavimu, vystymu ar kūrimu.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):loginis mąstymas, darbštumas, gebėjimas taikyti teorines žinias praktikoje, gebėjimas dirbti komandoje, gebėjimas bendrauti anglų kalba, atsakingumas, domėjimasis informacinėmis technologijomis, greitas orientavimasis situacijoje, komunikabilumas.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuotas, gali būti reikalaujamas profesinio mokymo diplomas arba pažymėjimas.

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų