Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Programuotojas

Pavadinimas anglų kalba

Programmer

Kodas

251401

Pogrupio pavadinimas

Taikomųjų programų kūrėjai

Pogrupio kodas

2514

Pogrupio aprašymas

Taikomųjų programų kūrėjai rašo ir prižiūri programuojamąjį kodą, nustatytą taikomųjų programų ir operacinių sistemų techninėse instrukcijose ir sąlygų aprašuose.
Atliekamos užduotys:

  • programos kodo, nustatyto instrukcijose ir techninių sąlygų aprašuose, rašymas ir priežiūra pagal patvirtintus kokybės standartus;

  • esamų programų peržiūra, tvarkymas ar plėtra, siekiant didinti veiklos veiksmingumą ar pritaikyti jas naujiems reikalavimams;

  • programų ir programinės įrangos bandymas, siekiant užtikrinti, kad būtų suteikta reikiama informacija;

  • programos kūrimo dokumentų sudarymas ir rašymas;

  • techninių problemų, procesų ir sprendimų nustatymas ir pranešimas apie juos.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-04-28

Reikalinga kvalifikacija

programuotojas, įgyjama baigus aukštojo mokslo (koleginės studijos) mokymų programą.​​​​

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):kurti kompiuterių programas, įrengti ir tvarkyti duomenų bazes ar kitą programinę įrangą, projektuoti, konfigūruoti ir diegti kompiuterių tinklus, atlikti kompiuterių diagnostiką.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
  • standartinių programų pritaikymas vartotojų poreikiams;
  • kompiuterių tinklų projektavimas, konfigūravimas ir diegimas: tinkamas schemų, brėžinių, modelių rengimas, derinimas ir reguliavimas, montavimas;
  • programinės įrangos (sisteminės ir taikomosios) diegimas ir priežiūra: varianto, atitinkančio keliamus reikalavimus bei darbdavio poreikius, parinkimas, montavimas, veiklos stebėsena, analizuojant, peržiūrint ir perrašant programas, keičiant jų žingsnius ar jų seką, išverčiant iš vienos programavimo kalbos į kitą, taisant klaidas);
  • duomenų bazių projektavimas, kūrimas ir tvarkymas;
  • kompiuterių diagnostika (kompiuterių techninės ir programinės įrangos techninės bei ekonomines charakteristikos analizė, veiklos stebėsena, trikdžių nustatymas).
Potencialūs darbdaviaiValstybės, savivaldybių ir privačios įmonės, įstaigos ir organizacijos, kuriose naudojami kompiuteriai, jų tinklai ir sistemos, įvairios paskirties programinė įranga, atliekami programavimo darbai, ar teikiančios programavimo, kompiuterių, jų tinklų, programinės įrangos priežiūros, atnaujinimo paslaugas. Galima imtis individualaus verslo – organizuoti programavimo ir su tuo susijusių paslaugų teikimą.
Darbo priemonėsKompiuteris, programavimo kalbos (Turbo Paskal, Delphi, Visual Basic ir C++), lentelinės skaičiuoklės, teksto doroklės, grafiniai, projektavimo ir kitokie programų paketai.
Profesinės perspektyvosGalima dirbti samdomu specialistu gamybos įmonėse ir įvairiose bendrovėse, kultūros, švietimo, valstybės valdymo ir gynybos struktūrose. Studijas tęsti galima Lietuvos ir užsienio universitetuose. Galima užsiimti verslu: steigti individualią įmonę; dirbti pagal verslo liudijimą ar individualios veiklos pažymą.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):loginis mąstymas, matematiniai gebėjimai, kruopštumas, atidumas, gera dėmesio koncentracija, nuolatinis tobulėjimas, domėjimasis informacinėmis technologijomis.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):aukštasis (koleginės studijos).

Vaizdinė medžiaga