Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Multimedijos programų kūrėjas

Pavadinimas anglų kalba

Multimedia applications developer

Kodas

251302

Pogrupio pavadinimas

Saityno ir multimedijos kūrėjai

Pogrupio kodas

2513

Pogrupio aprašymas

Saityno ir multimedijos kūrėjai derina projektavimo ir technines žinias, atlikdami mokslo tiriamuosius darbus, analizuodami, vertindami, projektuodami, programuodami ir keisdami saitynus ir taikomąsias programas, kuriose derinami tekstai, grafika, animacija, nuotraukos, garso ir vaizdo įrašai ir kita interaktyvi multimedija.

Atliekamos užduotys:

 • interneto svetainių analizė, projektavimas ir kūrimas derinant meniškumą ir kūrybiškumą su programine įranga ir scenarijų kalba, taip pat sąsaja su operacine aplinka;

 • skaitmeninės animacijos, nuotraukų, pristatymų, žaidimų, garso ir vaizdo klipų, interneto taikomųjų programų projektavimas ir kūrimas naudojant multimedijos programinę įrangą, įrankius ir priemones, interaktyviąją grafiką ir programavimo kalbas;

 • ryšių su tinklo specialistais palaikymas tokiais saityno klausimais, kaip saugumas ir interneto svetainių priegloba, siekiant kontroliuoti ir užtikrinti interneto ir saityno serverio saugumą, erdvės paskyrimą, naudotojų prieigą, veiklos tęstinumą, saityno atsarginę kopiją ir avarinio atkūrimo planą;

 • kompiuterinio kodo su kitais tokiais specializuotais įvediniais, kaip nuotraukų, garso failai ir scenarijų kalba, projektavimas, kūrimas ir integravimas, siekiant kurti, prižiūrėti ir palaikyti interneto svetaines;

 • pagalba analizuojant, nustatant ir rengiant interneto strategijas, saitynu pagrįstą metodiką ir tobulinimo planus.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-04-15

Reikalinga kvalifikacija

nereglamentuota​

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):kurti, prižiūrėti ir tobulinti taikomąsias programas, internetinius tinklapius, multimedijos ir animacijos produktus.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
 • įmonės poreikių įvertinimas bei tinkamiausių multimedijos priemonių bei įrangos pasiūlymų teikimas;
 • kompiuterinės grafikos ir garso apdorojimas bei jų pritaikymas tradicinės ir interneto žiniasklaidos turiniui;
 • kompiuterinių žaidimų projektavimas, programavimas bei jų pritaikymas žaidimo, mobilioms bei interneto platformoms;
 • tinkamiausių skaitmeninio vaizdo ir garso metodų parinkimas;
 • multimedijos kūrimui reikalingos programinės bei techninės įrangos parinkimas, sąmatų sudarymas;
 • sukurtos naudos multimedijos programinės įrangos testavimas;
 • operacinių sistemų, tinklo įrangos valdymo ir apsaugos mechanizmų parinkimas siekiant užtikrinti informacijos saugumą.
Potencialūs darbdaviaiPrivačios ar valstybinės įmonės bei jų padaliniai, finansų institucijos, IT įmonės, ugdymo įstaigos, reklamos agentūros, visuomeninės organizacijos.
Darbo priemonėsBiuro įranga – kompiuteris, telefonas, internetas, taikomosios biuro programos (Word, Excel, PowerPoint ir kt.), speciali programinė įranga (MatchWare Mediator, Adobe Fash, Adobe Director it pan.), dalykinė literatūra, kopijavimo, spausdinimo technika, kanceliarinės priemonės.
Profesinės perspektyvosGali dirbti multimedijos programų kūrėju. Įgijęs darbo patirties ir papildomų kompetencijų asmuo gali tapti padalinio vadovu. Kolegijos absolventas gali siekti universitetinio išsilavinimo pagal aukštojo mokslo technologijos mokslų studijų srities, informatikos inžinerijos studijų krypties programas. Gali dirbti individualiai – teikti konsultavimo paslaugas, susijusias su multimedijos programų kūrimu ar priežiūra.
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):loginis mąstymas, darbštumas, gebėjimas taikyti teorines žinias praktikoje, gebėjimas dirbti komandoje, gebėjimas bendrauti profesiniais klausimais anglų kalba, atsakingumas, puikus kompiuterio teikiamų galimybių išmanymas, greitas orientavimasis situacijoje, komunikabilumas.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuojama, gali būti reikalaujamas profesinio mokymo diplomas arba pažymėjimas.

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų