Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Tekstilės dizaineris

Pavadinimas anglų kalba

Textile designer

Kodas

216310

Pogrupio pavadinimas

Produktų ir drabužių dizaineriai

Pogrupio kodas

2163

Pogrupio aprašymas

Produktų ir drabužių dizaineriai kuria ir projektuoja gamintinus produktus, taip pat rengia masinės, serijinės ar vienetinės gamybos gaminių dizainą ir technines sąlygas.
Atliekamos užduotys:

 • projekto tikslų ir apribojimų nustatymas, konsultuojantis su klientais ir suinteresuotaisiais subjektais;
 • drabužių, tekstilės, pramonės, komercinių ir vartojimo prekių bei juvelyrinių dirbinių dizaino koncepcijų kūrimas;
 • estetinių aspektų suderinimas su techniniais, funkciniais, ekologijos ir gamybos reikalavimais;
 • eskizų, diagramų, iliustracijų, planų, pavyzdžių ir modelių rengimas, perteikiant dizaino koncepcijas;
 • dizaino koncepcijų aptarimas su klientais, vadovybe už pardavimą ir gamybą atsakingais darbuotojais;
 • funkcinių ir estetinių medžiagų, gamybos metodų ir apdailos parinkimas, tikslus apibrėžimas ir rekomendavimas gamybai;
 • gamybai skirtų dokumentų ir išsamios informacijos apie pasirinktą dizainą pateikimas;
 • bandomųjų gaminių ir pavyzdžių rengimas ir užsakymas;
 • pavyzdžių, programų ir priemonių rengimo, taip pat gamybos priežiūra.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-03-31

Reikalinga kvalifikacija

nereglamentuota, galima įgyti dizainerio kvalifikaciją, baigus kolegines studijų programas, dailės bakalauro ar magistro kvalifikacinius laipsnius, baigus universitetines studijų programas​​

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):projektuoti, modeliuoti ir kurti įvairaus asortimento tekstilės produktus, pagal individualius užsakymus arba bendrą etaloną, laikantis saugumo ir kokybės reikalavimų.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
 • audinių projektavimas ir modeliavimas (brėžinių, schemų kūrimas, piešinių piešimas, maketų rengimas);
 • audinių marginimas ir audimas (tinkamas marginimo ir audimo įrankių, mašinų naudojimas, darbo metodų parinkimas ir taikymas, kokybės stebėsena ir užtikrinimas, saugumo reikalavimų laikymasis);
 • tekstilės gaminių technologijų plėtojimas (tekstilės gaminių projektavimo ir modeliavimo analizė, metodų kritinis vertinimas ir naujų gaminiams kurti radimas).
Potencialūs darbdaviaiValstybės, savivaldybių ar privačios įmonės, teikiančios tekstilės gaminių projektavimo, konsultavimo, produktų vystymo ir projektų įgyvendinimo paslaugas. Galimybė imtis individualaus verslo – teikti dizainerio paslaugas, konsultuoti.
Darbo priemonėsDarant maketus - tapybos (teptukas, guašas, akvarelė ir t.t.), grafikos (peilis, raižiklis, pieštukas ir t.t.) ir braižymo (liniuotė, skriestuvas, pieštukas, drožtukas ir t.t.) priemonės, braižymo ir spaudos technika. Maketui naudojamos įvairios medžiagos: kartonas, popierius, lipniosios plėvelės, dažų aerozoliai, siūlai, žirklės, adatos, smeigtukai, audiniai, verpalai ir kt. Projektuojant - brėžiniai, eskizai ir piešiniai, kompiuterinės grafikos programos.
Profesinės perspektyvosGalima dirbti valstybės, savivaldybių ar privataus verslo įmonėse, užsiimančiose siūlų gamybos, audimo, mezgimo, neaustinių medžiagų gamybos ir projektavimo, taip pat reklamos paslaugomis. Mokslus galima tęsti pagal aukštųjų universitetinių studijų programas. Yra galimybė plėtoti individualų verslą (pagal verslo liudijimą, individualios veiklos pažymą ar įsteigus individualią įmonę).
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):piešimo ir konstravimo gebėjimai, erdvinė vaizduotė, meninis skonis, nuoseklus praktinis mąstymas, gebėjimas kūrybiškai rasti sprendimą, prisitaikyti prie užduočių kaitos, konkretaus darbo rezultato įsivaizdavimas, gebėjimas efektyviai bendrauti su klientais, įgyvendinti kūrybines idėjas, gera akių ir rankų darbo koordinacija.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuotas, gali būti reikalaujamas profesinio mokymo diplomas arba pažymėjimas.

Vaizdinė medžiaga