Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Elektros sistemų inžinierius

Pavadinimas anglų kalba

Engineer, electrical systems

Kodas

215103

Pogrupio pavadinimas

Elektros inžinieriai

Pogrupio kodas

2151

Pogrupio aprašymas

Elektros inžinieriai atlieka mokslo tiriamuosius darbus, projektuoja elektros sistemų, jų dalių, variklių ir įrangos gamybos darbus, jiems vadovauja ir konsultuoja šiais klausimais, taip pat vadovauja šios įrangos naudojimui, priežiūrai ir remontui arba tiria tam tikrų elektros medžiagų, gaminių ir procesų technologinius aspektus ir konsultuoja šiais klausimais.
Atliekamos užduotys:

  • elektrinių ir elektros energijos gamybos, perdavimo ir paskirstymo sistemų projektavimas ir konsultavimas šiais klausimais;
  • elektros gamybos, perdavimo ir paskirstymo sistemų veikimo priežiūra, kontrolė ir stebėsena;
  • elektros variklių, elektros traukos ir kitų įrenginių arba buitinių elektros prietaisų sistemų projektavimas ir konsultavimas šiais klausimais;
  • tikslus elektros instaliacijos planavimas ir pritaikymas gamybiniuose ir kituose pastatuose bei objektuose;
  • kontrolės standartų ir procedūrų nustatymas, siekiant stebėti elektros gamybos ir paskirstymo sistemų, variklių ir įrenginių veikimą ir saugumą;
  • elektros sistemų gamybos metodų nustatymas, taip pat veikiančių elektros sistemų, variklių ir įrenginių priežiūra ir remontas.

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2014-02-17

Reikalinga kvalifikacija

nereglamentuojama, elektros inžinerijos profesinio bakalauro, bakalauro ir magistro kvalifikacijos atitinkamai gali būti įgyjamos aukštųjų koleginių ir universitetinių studijų metu​​

Daugiau apie profesiją

Susijusios profesijos

Profesijos aprašymas

Profesijos tikslas(-ai):užtikrinti sklandų ir efektyvų elektros sistemų veikimą tinkamai jas projektuojant, diegiant, prižiūrint jų veikimą ir šalinant kylančius gedimus, atitinkamai paisant nustatytų saugos reikalavimų.
Svarbiausios (ne daugiau kaip 10) profesijos veiklos sritys:
  • elektros sistemų projektavimas ir diegimas;
  • elektros sistemų veikimo analizė, priežiūra ir gedimų šalinimas;
  • saugios darbo vietos organizavimas.
Potencialūs darbdaviaiValstybinės ir privačios energetikos įmonės, įstaigos ir organizacijos, kurios rengia ir (ar) įgyvendina elektros sistemų diegimo, priežiūros, gedimų šalinimo, sistemų integravimo ir plėtros projektus, atlieka su tuo susijusius darbus: elektros tinklų projektai ir įmonės, statybos organizacijos, pramonės, logistikos - uosto ir transporto - įmonės, specializuotos verslo kompanijos su IT valdomais technologiniais procesais ir gamybos linijomis, plataus profilio automatizuoto projektavimo kompanijos. Gali dirbti individualiai: pagal individualios veiklos pažymą ar verslo liudijimą.
Darbo priemonėsĮvairios taikomosios kompiuterių programos, techninė dokumentacija, elektros matavimo, elektros įrenginių montavimo prietaisai ir įrankiai (atsuktuvai, dildės, lituokliai, plokščiareplėmis, montavimo peiliai, pincetai, slankmačiai, mikrometrai, veržlių raktai, įrankiai laidams tiesti), darbų saugą užtikrinančios priemonės (šalmai, pirštinės, specialios liemenės ir kt.).
Profesinės perspektyvosGalima dirbti elektros inžinieriumi, įgijus papildomų kompetencijų – ir elektros ūkio padalinio vadovu, elektros tinklų montavimo ir priežiūros vadovu. Baigus kolegines studijas, galima mokslus tęsti universitete (bakalauro, magistro studijų pakopose, esant moksliniam suinteresuotumui – ir doktorantūroje).
Profesijai reikalingos asmeninės savybės (interesai, vertybės, gebėjimai):atsakingumas, savarankiškumas, organizaciniai ir planavimo gebėjimai, veiklos vertinimas, dėmesingumas.
Profesijai reikalingas išsilavinimas (jeigu reglamentuotas):nereglamentuojama, dažnai aukštasis (koleginis, universitetinis).

Vaizdinė medžiaga

Nėra duomenų