Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Kino menas (anglų k. - Film Art)

Studijų krypties grupė

Menai

Studijų kryptis

Kinas

Švietimo sritis

Menai

Švietimo posritis

Muzika ir atlikimo menas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Menų magistras
Režisierius

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7106

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Nėra duomenų

Akreditavimo įsakymas

SV6-32

Akreditavimo vertinimo išvados

LMTA_Film_final report_2021.pdf

Valstybinis kodas

6211PX003

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470215

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2021-03-05
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti kino meno profesionalą, gebantį inicijuoti ir savarankiškai ir (ar) kolegialiai įgyvendinti inovatyvius kino meno kūrybinius projektus (ar jų dalis) bei vykdyti aktualius savo srities meninius tyrimus, plėtojant individualų kūrybinį braižą ir taikant praktines ir teorines režisūros, prodiusavimo, filmavimo ir garso dizaino žinias ir gebėjimus.

Studijų rezultatai:
Gebės įvardinti, palyginti, analizuoti ir kritiškai vertinti kino meno tendencijas įvairiuose kontekstuose, atpažinti šiuolaikinio kino meno žanrus ir kryptis; suvoks ir gebės analizuoti ir interpretuoti bendruosius kultūrinius reiškinius.
Išmanys teorinius ir praktinius kino meno kūrimo ir gamybos principus, gebės juos plėtoti ir gilinti konkrečios kino meno profesijos kontekste.
Turės psichologinių žinių, padedančių spręsti problemas grupiniame ir asmeniniame kūrybos procese naujoje, neįprastoje aplinkoje.
Išmanys kino vadybos principus ir teisinę kino meno sektoriaus reguliavimo sistemą, gebės šias žinias taikyti kūrybiniuose kino meno projektuose ir tiriamojoje veikloje.
Gebės inicijuoti ir savarankiškai atlikti meninį tyrimą, betarpiškai siedamas jį su kūrybine praktika, konceptualizuodamas ir kritiškai vertindamas aktualias praktines savo profesinio lauko problemas ir gilindamasis į specifinius jų aspektus.
Gebės pasirinkti ir kūrybiškai taikyti tinkamus meninio tyrimo būdus ir metodus, analizuoti, interpretuoti, sisteminti, apibendrinti informaciją ir formuluoti išvadas, atitinkančias meninio tyrimo tikslą.
Gebės vertinti ir argumentuotai pagrįsti kino meno kūrybinio projekto ir meninio tyrimo originalumą ir aktualumą šalies ir tarptautiniame kontekste, priimti kino meno lauko tobulinimo sprendimus, įvertindamas alternatyvas ir galimų sprendimų pasekmes.
Gebės plėtoti individualų kūrybinį braižą, kelti naujas idėjas, eksperimentuoti profesinėje veikloje, dirbdamas kintančioje aplinkoje.
Gebės inicijuoti ir vykdyti inovatyvius kino meno projektus, taikyti ir diegti konkrečiam kino meno kūriniui ar jo daliai įgyvendinti tinkamas šiuolaikines technologijas, kūrybinius ar vadybinius metodus, priimti kino meno lauko tobulinimo sprendimus.
Gebės efektyviai planuoti kūrybinio kino meno projekto ar jo dalies rengimo bei kino meno tyrimo atlikimo etapus, prognozuoti galimas rizikas, numatyti jų įveikos būdus.
Vykdydamas meninę kūrybinę ir tiriamąją veiklą ir pristatydamas jos rezultatus, gebės efektyviai komunikuoti valstybine ir užsienio kalba raštu ir žodžiu su savo ir kitų sričių specialistais, vartodamas profesinį žodyną.
Gebės dirbti individualiai ir komandoje profesinėje ir tarpdisciplininėje aplinkoje, organizuoti ir valdyti darbo eigą, imtis lyderystės ir atsakomybės už savo ir komandos veiklos kokybę ir tobulinimą, vadovaudamasis profesine etika ir pilietiškumu.
Gebės komunikuoti su auditorija įvairiuose sociokultūriniuose kontekstuose, pristatydamas kūrybinės veiklos ir meninių tyrimų rezultatus, naudodamas efektyviausius komunikacijos metodus ir strategijas.
Suvokdamas mokymosi visą gyvenimą svarbą, gebės tikslingai pasirinkti tolesnio tobulinimosi kryptis ir būdus, išskirti veiklos prioritetus ir jų laikytis, prisitaikyti prie naujų situacijų, kurti konkurencingoje aplinkoje.
Gebės imtis iniciatyvos spręsdamas kylančias kūrybines ir organizacines problemas, suvoks moralinę atsakomybę už savo sprendimų poveikį visuomeninei, ekonominei, kultūrinei raidai, gerovei ir aplinkai.
Naudodamas sisteminį ir strateginį mąstymą savarankiškoje meninėje kūrybinėje ir tiriamojoje veikloje, gebės prisitaikyti prie kintančių technologinių ir klimato kaitos sąlygų.
Gebės kritiškai vertinti savo ir kitų kino meno kūrėjų veiklą, priimti kritiką ir ją efektyviai panaudoti asmeniniam tobulėjimui, plėtojant savarankišką profesinę ir meninę tiriamąją veiklą.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Probleminis dėstymas, įtraukiamoji paskaita, individualus darbas su studentu, praktikumai, kūrybinės pratybos, demonstravimas, diskusijos, studentų asmeninės patirties panaudojimas, praktinis kūrybinių įgūdžių lavinimas, praktinių užduočių parengimas, savarankiškas darbas, tiriamieji metodai (informacijos paieška ir analizė, pranešimo rengimas ir pristatymas), rašto darbo rengimas.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studijų vertinimas yra sudėtinė mokomojo proceso dalis, todėl atliekamas nuolatos: vertinamas studentų savarankiškas darbas, pristatymai, individualios užduotys.
Pagrindiniai vertinimo metodai: peržiūra, perklausa, kūrybinio projekto pristatymas, apklausa žodžiu, raštu, testavimas, literatūros ir kt. informacijos šaltinių apžvalga, rašto darbo pristatymas ir gynimas, projektai (individualūs ir grupiniai), sumuojamojo vertinimo metodai.
Dalyko studijų rezultatai gali būti vertinami tarpiniais atsiskaitymais. Kiekvieno dalyko studijos baigiamos egzaminu. Studijų programa baigiama absolvento kompetencijos įvertinimu per baigiamojo magistro darbo viešo gynimo procedūrą.
Egzaminai ir baigiamųjų darbų gynimai vertinami 10 balų sistema. Įskaita vertinama išlaikyta arba neišlaikyta.

Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų krypties dalykai, gilinamieji dalykai, pasirenkamieji dalykai, baigiamasis darbas

Specializacijos:
Garso dizainas
Prodiusavimas
Vaizdo operatorius
Vaizdo režisūra

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Tai – vienintelė Lietuvoje tokio pobūdžio studijų programa, kurioje kino srities (vaizdo režisūros, vaizdo operatoriaus, garso dizaino ir kino prodiusavimo) profesionalai gilina ir plečia pirmoje studijų pakopoje įgytas žinias ir gebėjimus, realizuodami kino meno kūrybinį projektą ir vykdydami aktualų savo srities meninį tyrimą.
Studentus ugdo pripažinti Lietuvos kino menininkai ir mokslininkai, nuolat kviečiami atvykstantys dėstytojai iš užsienio, glaudžiai bendradarbiaujama su šalies kino industrijos atstovais.

Profesinės veiklos galimybės:
Baigę antrosios pakopos studijų programos Kino menas studijas asmenys gali dirbti Lietuvos ir užsienio kino ir TV produkcijos gamybos kompanijose, dėstyti universitete, taip pat gali savarankiškai reikštis kūrybinėje, meninėje veikloje, vykdyti kino srities tyrimus.

Tolesnių studijų galimybės:
Baigę antrosios pakopos studijų programą Kino menas absolventai gali tęsti studijas meno doktorantūroje.