Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Apdailos montuotojas, LTKS III

Pavadinimas anglų kalba

Finish Installer

Valstybinis kodas

PROFKVAL01865

Lietuvos kvalifikacijų sandaros lygis

III

Europos kvalifikacijų sąrangos lygis

3

Aprašymo parengimo arba atnaujinimo data

2019-05-03

Kvalifikaciją suteikiančios programos

Kvalifikaciją teikiančios institucijos

Aprašymas

Veiklos objektas: pastato fasadų ir vidaus patalpų apdaila įvairiomis apdailos plokštėmis.
Veiklos uždaviniai: 1) sandėliuoti apdailos montavimo medžiagas, gaminius ir įrangą; 2) paruošti ir sutvarkyti apdailos montuotojo darbo vietą, montuoti paaukštinimo įrangą; 3) montuoti apdailos plokštes ant fasadų ir patalpose; 4) padėti aukštesnės kvalifikacijos darbuotojui montuoti rėmines ir berėmes stiklo konstrukcijas.
Darbo sąlygos: dirbama pastatų patalpose ir lauke, tenka dirbti dideliame aukštyje; darbo aplinka gali būti priklausoma nuo oro sąlygų.
Ypatingi reikalavimai sveikatai: privalu atlikti sveikatos profilaktinį patikrinimą ir turėti asmens medicininę knygelę arba privalomojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.
Darbo priemonės: asmeninės apsaugos priemonės, apdailos, termoizoliacinių plokščių pjovimo, šlifavimo ir tvirtinimo priemonės, paviršių, ant kurių tvirtinamos plokštės, karkaso pjovimo ir tvirtinimo įrankiai, įranga ir inventorius, pastoliai, kita paaukštinimo įranga.
Papildoma informacija: apdailos montuotojas savo veikloje vadovaujasi darbuotojų saugos ir sveikatos, ergonomikos, darbo higienos, priešgaisrinės saugos, aplinkosaugos reikalavimais, tvarios statybos principais. Apdailos montuotojas dirba grupėje. Jam svarbios šios asmeninės savybės: kruopštumas, dėmesio koncentracija, kūno koordinacija, fizinė ištvermė, gebėjimas dirbti komandoje. Apdailos montuotojas geba planuoti savo veiklą pagal pateiktas užduotis, naudojantis aukštesnės kvalifikacijos asmens pagalba, prisitaiko prie veiklos būdų, medžiagų ir priemonių įvairovės, atlieka įvairius veiklos veiksmus ir operacijas, pritaikant žinomus ir išbandytus sprendimus, naudojasi brėžiniais, specifikacijomis ir žodine informacija. Įgiję šią kvalifikaciją asmenys galės dirbti statybos įmonėse.