Agroverslo technologijos (anglų k. - Agribusiness Technologies)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti specialistus, gebančius taikyti pažangias žemės ūkio technologijas, analizuoti ir vertinti agroverslo sistemų poveikį aplinkai, bei kurti ir plėtoti tvarias ir konkurencingas agroverslo strategijas, užtikrinančias efektyvų išteklių naudojimą ir socialinę atsakomybę.
Studijų rezultatai:
Paaiškinti augalų biologines savybes, vystymosi dėsningumus, augalų auginimo sąlygas, dirvožemio derlingumo palaikymo svarbą, augalų mitybos poreikius; Apibūdinti atskirų ūkinių gyvūnų rūšių biologines, ūkines savybes, laikymą, gerovę ir ūkinių gyvūnų mitybos technologijas; Taikyti skaitmenines technologijas ir automatizavimo sistemas siekiant užtikrinti efektyvumą ir kokybę agroverslo technologijose; Taikyti profesinėje veikloje socialinių mokslų teorines žinias ir modelius, naudoti skaitmeninius įrankius duomenų rinkimui ir interpretavimui; Analizuoti ir vertinti ūkio duomenis, taikyti duomenų analizės rezultatus sprendimams priimti ir veiklai planuoti; Naudoti duomenų analizės ir dirbtinio intelekto įrankius, siekiant efektyvesnių bei pagrįstų sprendimų agroverslo technologijose; Naudoti mokslinę literatūrą, rekomendacijas ir teisės aktus, pasitelkiant skaitmenines informacijos valdymo ir analizės priemones; Parinkti inovatyvias augalų ir gyvūnų auginimo technologijas, pritaikytas įvairioms ūkininkavimo sistemoms tausojančioms esamus gamtos išteklius ir biologinę įvairovę; Naudoti pažangius skaitmeninius įrankius, automatizavimo sprendimus siekiant optimizuoti išteklių naudojimą ir didinti ūkinės veiklos efektyvumą; Naudoti kompiuterines ūkininkavimo valdymo programas duomenims gauti, kaupti, apdoroti, analizuoti ir taikyti ūkinės veiklos planavime; Vertinti žemės ūkio verslo ūkinės veiklos procesus, rezultatus bei parinkti žemės ūkio produktų rinkodaros strategijas ir modelius; Planuoti, organizuoti ir kontroliuoti žemės ūkio subjektų veiklą, žemės ūkio produktų gamybos procesus, numatyti ir parinkti veiklos finansavimo šaltinius, kreditavimo formas, investicinius projektus; Bendrauti ir bendradarbiauti įvairiose komunikacijos situacijose, argumentuotai išsakyti mintis, argumentais pagrįstus teiginius konsultacijų metu bei taikyti skaitmeninius komunikacijos įrankius; Formuluoti problemą, tikslus, priimti racionalius ir pagrįstus sprendimus, pasitelkiant duomenų analizės programas;
Dirbti savarankiškai ir komandoje, spręsti problemas, priimti vadybinius sprendimus ir teikti siūlymus žemės ūkio verslui valdyti.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Praktiniai ir laboratoriniai darbai (darbas su žemės ūkio technologijomis, sensoriais, dronais, duomenų rinkimas, maisto kokybės tyrimai, dirvožemio analizė). Interaktyvios paskaitos, seminarai (agroverslo valdymas, skaitmeninės inovacijos, žemės ūkio ekonomika; atvejo analizė). Taikomieji tyrimai ir projektiniai darbai (augalų derlingumo stebėsena; į realių problemų sprendimą orientuoti projektai). Profesinės veiklos praktika agroverslo įmonėse. Skaitmeniniai simuliatoriai ir programinė įranga (GIS (geografinės informacijos sistemos), išmanių ūkių valdymo sistemų modeliavimas; duomenų analizė). Virtuali mokymo/si aplinka Moodle. Kviestinių lektorių paskaitos.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikomas kaupiamasis vertinimas. Kaupiamojo vertinimo sudedamosiomis dalimis vertinami tam tikri studijų dalyko programoje numatyti studijų rezultatai. Kiekvieno dalyko studijos baigiamos egzaminu arba studento savarankiškai atlikto darbo (projekto) įvertinimu. Galutinį pažymį sudaro dalyko programoje nustatytos kaupiamojo vertinimo sudedamosios dalys (pvz.: tarpiniai atsiskaitymai, savarankiški darbai, egzaminas), kurių procentinė išraiška nustatoma studijų dalyko programoje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrieji koleginių studijų dalykai (15 kr.)
Profesinė užsienio kalba; Įvadas į studijas; Taikomoji matematika ir informatika; Elektrotechnikos pagrindai.
Studijų krypties dalykai (117 kr.):
Rinkodara ir rinkos tyrimai; Agronomijos pagrindai; Žemės ūkio chemija ir tyrimai; Augalininkystė; Robotikos taikymo pagrindai; Bioekonomika; Ūkinių gyvūnų auginimo technologijos; Žemės ūkio technika; Geografinių informacinių sistemų (GIS) technologijų valdymas; Bepiločių skraidyklių taikymas žemės ūkyje; Daiktų internetas; Apskaita ir mokesčiai; Tikslioji žemdirbystė; Žemės ūkio verslo vadyba; Agropolitika ir agrorinka; Duomenų valdymas ir analizė; Augalininkystės ir gyvulininkystės produkcijos gamybos ekonomika; Tiksliosios gyvulių šėrimo ir stebėjimo sistemos; Tvarios ūkininkavimo sistemos; Dirbtinio intelekto taikymas; Agrarinė aplinkosauga; Trumpųjų maisto grandinių valdymas ir proceso skaitmeninimas; Interneto svetainių kūrimas; Biotechnologija augalininkystėje ir gyvulininkystėje;
Praktikos (32 kr.):
Agrochemijos praktika; Agronomijos pagrindų praktika; Profesinė praktika; Kompiuterinės ūkio valdymo programos (mokomoji praktika); Baigiamoji profesinės veiklos praktika. Baigiamasis darbas (12 kr.); Laisvai pasirenkamieji dalykai (4 kr.
Specializacijos:
Nėra
Studento pasirinkimai:
Laisvai pasirenkamą dalyką studentai renkasi iš siūlomo laisvai pasirenkamų dalykų sąrašo.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programa jungia žinias apie pažangias technologijas, skaitmeninį valdymą ir agroverslo procesus, leidžiančius studentams įgyti platesnį ir holistinį supratimą apie sektoriaus inovacijas. Dėmesys yra skiriamas pažangioms skaitmeninėms technologijoms, tokioms kaip daiktų internetas, dirbtinis intelektas, duomenų analizė ir geografinės informacinės sistemos (GIS), kurie leidžia efektyviau valdyti žemės ūkio veiklas. Studijų turinys apima tiek technologinius, tiek verslo, tiek skaitmeninius aspektus, programoje daug dėmesio skiriama tvaraus žemės ūkio plėtros galimybėms ir inovacijų diegimui, siekiant didinti ūkių konkurencingumą ir ekologinį tvarumą, leidžiant studentams tapti lankstesniais ir gebančiais spręsti kompleksines problemas, ugdo inovatyvų mąstymą bei verslumo įgūdžius, būtinus šiuolaikiniame moderniame žemės ūkyje.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai galės dirbti tarptautinėse žemės ūkio verslo struktūrose, su žemės ūkiu susijusiose valstybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, žemės ūkio verslo įmonėse, žemės ūkio konsultavimo institucijose, plėtoti savo verslą. Galės dirbti vadybinį darbą žemės ūkio technologijų srityje diegiant pažangias technologijas, automatizaciją ir skaitmeninius sprendimus ūkiuose, skaitmeninio agroverslo projektų vadovais – koordinuoti ir įgyvendinti inovatyvius projektus, susijusius su žemės ūkio skaitmeninimu, žemės ūkio technologijų konsultantais, agronomais – teikti patarimus ir sprendimus ūkių modernizacijai.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į antrosios pakopos studijas aukštosios mokyklos nustatyta tvarka Galimos studijos žemės ūkio technologijų, inovacijų vadybos, skaitmeninių technologijų ar kitose susijusiose srityse. Doktorantūros studijos taikomosiose ar mokslinėse srityse, siekiant gilinti žinias ir plėtoti naujus sprendimus žemės ūkio sektoriuje.