Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Naujienos

Trys universitetai tapo vienu

Tema ir potemė: Aktualijos

Baigtas trijų aukštųjų mokyklų sujungimo procesas baigtas. Apie tai, kad įvykdytas Vytauto Didžiojo (VDU), Lietuvos edukologijos (LEU) ir Aleksandro Stulginskio (ASU) universitetų reorganizavimas, ketvirtadienį vyriausybėje kalbėjo premjeras Saulius Skvernelis, universitetų vadovai, ekspertai. Po proceso visi trys sujungti universitetai tampa vienu plačiausios aprėpties Lietuvoje Vytauto Didžiojo universitetu. Tai pirmasis įgyvendintas vyriausybės numatytas universitetų tinklo pertvarkos žingsnis.
vytauto-didziojo-universitetas-60801937.jpg

am, kad šie universitetai būtų sujungti, Seimas balsų daugumą pritarė beveik prieš metus – praėjusių metų sausio 13-ąją. Tiesa, nors VDU ir LEU susijungimui pradėjo ruoštis gerokai anksčiau, premjero Sauliaus Skvernelio sudaryta darbo grupė, teikusi pasiūlymus dėl aukštojo mokslo tinklo pertvarkos, pirmiausia siūlė, kad LEU būtų prijungtas prie Vilniaus universiteto. Tačiau tokio plano buvo atsisakyta.

„Manau, kad turime didžiulį potencialą turintį universitetą Kaune. Nebuvo tikslas mechaniškai sujungti ir pasakyti, kad kažką padarėme. Atsiveria galimybės tiek studentams, tiek dėstytojams, tiek mokytojams. Labiau džiaugiuosi, kad nebuvo panaudotas buldozeris, tai buvo pačių bendruomenių iniciatyva“, – teigė premjeras Saulius Skvernelis.

Kreipėsi į būsimus studentus

VDU rektorius Juozas Augutis kalbėjo, kad pertvarkos, liečiančios tokias institucijas, kaip universitetai, yra labai jautrios. Anot jo, savaime suprantama, kad kai kuriuos klausimus reikėjo spręsti – studentų mažėjimą, studijų programų dubliavimąsi ir t.t.

„Visų klausimų išspręsti vien tik jungiant universitetus, neįmanoma. Pirmiausia noriu pasiųsti žinutę moksleiviams, kurie rengiasi stoti į universitetus, kad tikrai atsirado Lietuvos žemėlapyje universitetas, su ženkliai didesnėmis galimybėmis nei buvo“, – kalbėjo VDU rektorius, primindamas, kad apie LEU ir VDU sujungimą pradėta kalbėti prieš ketverius metus. 

Pasak jo, itin svarbi naujai suformuoto VDU misija – pedagogų ruošimas. J. Augutis teigė, kad tam bus skiriamas didelis dėmesys, rengiami moksliniai tyrimai, stiprinamos studijų programos. 

VDU Švietimo akademijos kanclerė prof. Vilija Salienė kalbėjo, kad VDU tampa universitetų, kuris Lietuvai ruoš daugiausia visų sričių mokytojų ir švietimo darbuotojų. Pasak jos, pertvarkos metu pavyko išsaugoti pedagoginį mokslinį potencialą.

„Labai tikimės, kad Edukologijos tyrimų institutas padės pagrindus naujos kartos mokytojų rengimui“, – sakė V. Salienė. Ji kalbėjo, kad tikimasi, jog naujos kartos mokytojai galės dėstyti daugiau nei vieną dalyką, mokės kelias užsienio kalbas, bus įgudę naudotis informacinėmis technologijomis. 

Rektorius taip pat kalbėjo, kad susijungimas daug naudos duos ir žemės ūkiui, kurio specialistus ruošia prie VDU prijungtas ASU. J. Augutis teigė manantis, kad daugiau stojančiųjų bus pritraukiama į žemės ūkio srities studijas. 

Kaip jau anksčiau rašė portalas LRT.lt, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos (ŠMSM) duomenimis, sujungimo procesams skiriama 123 mln. eurų, kurie bus padalinti tiek besijungiančioms aukštosioms mokykloms, tiek toms, kurios pertvarkos procesų išvengė. 

Toliau tęsiami ir kiti aukštojo mokslo tinklo optimizavimo darbai. Jau anksčiau nutarta, kad Šiaulių universitetas bus prijungtas prie Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universitetas bus prijungtas prie Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Lietuvos sporto universitetas bus prijungtas Lietuvos sveikatos mokslų universiteto.Delfi.lt, 2019 01 03
Nuoroda: https://www.delfi.lt/news/daily/educatio... 
Šaltinio tipas: Interneto portalai

Delfi.lt