Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Naujienos

Dar per 10 tūkst. moksleivių kviečiama pasirašyti sutartis su profesinio mokymo įstaigomis

Tema ir potemė: Aktualijos

​Pasibaigus pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas prašymų registravimui 8 085 įgijusieji vidurinį išsilavinimą ir 2 088 jo neturintieji – neįgiję pagrindinio ir jį įgiję moksleiviai – kviečiami pasirašyti sutartis. Kvietimus moksleiviai gali matyti prisijungę prie savo prašymo paskyros, taip pat jie buvo siunčiami elektroniniu laišku.

Iš visų pakviestųjų mokytis 9 392 asmenys gaus valstybės finansavimą. Primename, kad neturintys vidurinio išsilavinimo pagrindinio priėmimo, kuris šiems moksleiviams buvo skaidomas į du etapus, pirmojo etapo metu jau pasirašė 4 262 sutartis.

Didžioji dalis asmenų kviečiami mokytis Paslaugų asmenims, Inžinerijos ir inžinerinių profesijų, Verslo ir administravimo švietimo srities programose.

Daugiausia mokinių, turinčių vidurinį išsilavinimą,  kviečiami pasirašyti sutartis su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centru, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centru ir Vilniaus technologijų ir verslo profesinio mokymo centru. Daugiausia jų kviečiami mokytis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre Paramediko mokymo programoje. Kiek mažiau – Higieninės kosmetikos kosmetiko modulinėje ir Masažuotojo profesinio mokymo programose.

Didžiausią skaičių vidurinio išsilavinimo dar neturinčių asmenų kviečia Alytaus profesinio rengimo centras, Šiaulių profesinio rengimo centras ir Kauno technikos profesinio mokymo centras. Daugiausia sutarčių pasirašyti kviečiama į Kauno technikos profesinio mokymo centro vykdomą Automobilių mechaniko modulinę profesinio mokymo programą. Nemažai moksleivių tikimasi sulaukti Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Kirpėjo modulinėje profesinio mokymo programoje, kiek mažiau – Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos Automobilių mechaniko mokymo programoje.

Gavusieji kvietimą iki rugpjūčio 10 d. kviečiami pasirašyti profesinio mokymo sutartis profesinio mokymo įstaigose. Sutarčių sudarymo metu stojantysis turės pateikti reikiamus dokumentus, nurodytus mokyklos priėmimo taisyklėse, ir tuos dokumentus, kurie buvo deklaruoti teikiant prašymą.

Rugpjūčio 13 dieną bus skelbiamas papildomas prašymų priėmimas į likusias laisvas vietas. Prašymus galės teikti neturintys pasirašytų profesinio mokymo sutarčių stojantieji.

Daugiau informacijos apie:

"Kviečiamųjų skaičius į švietimo sritis pagrindinio priėmimo I-ojo etapo metu" ir "Pagrindinio priėmimo II etapo kvietimų studijuoti profesinio mokymo įstaigose skaičius"

galima rasti LAMA BPO tinklalapyjewww.lamabpo.lt arba tiesiogiai ČIA​