Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Naujienos

ŠMSM ministras A. Monkevičius: nemokamas bakalauro studijas galėtume turėti jau kitąmet

Tema ir potemė: Aktualijos

Nuo 2020 metų jau galėtume priimti studentus į nemokamas bakalauro programas", – ketvirtadienį „Žinių radijuje" teigė Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius. 

monkevicius.jpg

Ministras patikino, kad jau po truputį apsipranta savo kėdėje ir išvardijo tris pagrindinius savo darbus: nemokamos bakalauro studijos, apie kurias jau kalbama nuo 2016 m., etatinis mokytojų apmokėjimas ir jų vardo prestižas bei pokyčiai bendrojo ugdymo turinyje. 

Anot A.Monkevičiaus, dar anksčiau buvo numatyta, kad į nemokamas bakalauro studijas studentai galėtų būti priimami dar nuo šių mokslo metų, tačiau jis pažymėjo, kad to padaryti nepavyko dėl objektyvių priežasčių. 

„Dabar galima tai padaryti, jei plačiai susitartume. Nuo 2020 m. jau galėtume priimti studentus į nemokamas bakalauro programas ir tai nėra kažkokia mano idėja, tai uždavinys, kuris buvo suformuotas jau anksčiau. Kaimyninės šalys, tokios, kaip Estija, turi ne tik nemokamą bakalaurą, bet ir magistrą", – kalbėjo ministras.

Paklaustas, kiek toks planas atsieitų valstybei, ministras pabrėžė, kad reikėtų kalbėti ne apie tai, kiek kainuos, o kokia tai bus investicija: „Aš manau, kad mes galėtume kalbėti apie tai, kad vienas investuotas euras grąžintų 4-5 eurus." 

A.Monkevičius kaip antrąjį savo tikslą išsikėlė orų mokytojų darbo apmokėjimą. „Mano nuomone, mokytojo už etatą gaunamo užmokesčio vidurkis turi būti 30 proc. didesnis už vidutinį šalies vidurkį. Kitais metais jau turėtų keistis etatinio modelio valandinis įkainis", – žadėjo jis.

Ministras, paklaustas, ką darys dėl mokytojų senėjimo problemos, kuomet jų amžiaus vidurkis yra 51 m., o jaunų iki 30 metų mokytojų yra vos keturi procentai, dar kartą paminėjo nemokamas bakalauro studijas. 

„Nemokamas bakalauro modelis numatytų, kad ne tik studijos būtų nemokamos, bet būtų ir skatinamosios stipendijos studentams, kad jie rinktųsi mokytojo kelią", – apibendrino A.Monkevičius.

 


Autorius: „Žinių radijas"
Lrytas.lt, 2019 02 21
Nuoroda: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktu... 
Šaltinio tipas: Interneto portalai

Lrytas.lt​​