Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Burnos higiena (anglų k. - Oral hygiene)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Burnos priežiūra

Švietimo sritis

Sveikatos priežiūra

Švietimo posritis

Odontologija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Sveikatos mokslų bakalauras
Burnos higienistas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6125

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-6

Akreditavimo vertinimo išvados

F Study field evaluation report LSMU.pdf

Valstybinis kodas

6121GX005

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450911

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-06-06
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas(-ai):
Parengti kompetentingą burnos higienos specialistą, gebantį taikyti moksliniais tyrimais grįstas profesionalias burnos sveikatos priežiūros paslaugas, pasižymintį kritiniu mąstymu ir besivadovaujantį suformuota profesinių bei asmeninių vertybių sistema, nuolat besidomintį burnos sveikatos mokslo ir praktikos naujovėmis, gebantį savarankiškai dirbti įvairiose sveikatos priežiūros įstaigose ir lyderiauti besikeičiančioje daugiaprofesinėje aplinkoje, siekiant efektyviai spręsti sveikatos priežiūros sistemos problemas, gebantį išlaikyti aukštą kompetenciją per visą gyvenimą trunkantį mokymąsi.
Studijų rezultatai:
1. Suvoks burnos higienisto profesinės veiklos ir atsakomybės ribas, taikys sveikatos teisės aktų ir profesinės etikos dokumentų nuostatas praktikoje, teiks profesinę informaciją pagal savo kompetenciją.
2. Gebės taikyti tiksliųjų, socialinių mokslų žinias burnos higienisto praktikoje, gerindami asmenų burnos sveikatą.
3. Išmanys odontologinių ligų atsiradimo priežastis ir veiksnius, įtakojančius burnos sveikatą, suvoks sąveiką tarp burnos sveikatos ir sisteminių ligų.
4. Gebės atlikti mokslinius eksperimentinius tyrimus įvairioms mokslinėms, burnos higienisto profesinės veiklos problemoms spręsti, rinkdami ir interpretuodami epidemiologinius duomenis, naudodamiesi fundamentinių ir taikomųjų mokslinių tyrimų pasiekimais ir metodais, vadovaudamiesi tyrimų etikos principais.
5. Gebės veiksmingai bendrauti ir bendradarbiauti su sveikatos priežiūros ir kitais specialistais bei pacientais, kuria visavertį tarpusavio ryšį, spręsdami burnos sveikatos problemas ir atsižvelgdami į iškylančias reikmes.
6. Gebės dirbti komandoje, prisiimdami asmeninę ir socialinę atsakomybę už veiksmus ir sprendimus, taiko į pacientą orientuotą burnos priežiūros praktiką.
7. Gebės kurti naujas idėjas, prisitaikyti prie naujų praktinėje veikloje kilusių situacijų.
8. Gebės būti sąžiningas ir garbingas su pacientais, laikytis medicinos etikos normų, būti kritiškas kitų ir savo paties atžvilgiu, kūrybingas ir iniciatyvus, suvoks mokymosi visą gyvenimą svarbą.
9. Gebės savarankiškai spręsti problemas, priimti sprendimus, įvertinti jų poveikį ir veikti klinikinėje situacijoje, panaudodami praktines žinias.
10. Gebės rinkti ir sisteminti su paciento burnos priežiūra susijusią informaciją, naudoti šiuolaikines technologijas burnos higienisto praktikoje, tinkamai elgtis su konfidencialia informacija.
11. Gebės vertinti asmens ir burnos sveikatos būklę ir ligų riziką, atpažinti burnos audinių pakitimus ir sudaryti numatomų profilaktinių procedūrų taikymo planą.
12. Gebės atlikti burnos profesionalios higienos procedūras, parinkdami tinkamus burnos ligų profilaktikos metodus bei priemones, nustatyti gydytojo odontologo ar gydytojo odontologo specialisto konsultacijų poreikį, išrašyti receptus vaistiniams preparatams, atlikti aplikacinę, infiltracinę ir laidinę nejautrą bei suteikti informaciją apie pirmąją pagalbą dantų traumų metu.
13. Gebės nustatyti dantų ėduonies aktyvumą, atpažinti įgimtas ir įgytas dantų anomalijas bei parinkti burnos priežiūros priemones ir metodus, atsižvelgiant į ligos aktyvumą, paciento amžių bei bendrinę organizmo būklę.
14. Gebės taikyti specialiąsias burnos higienos priemones ir metodus pacientams, gulintiems stacionaruose, atsižvelgiant į bendrinę organizmo būklę, pacientams su negalia ir sergantiems sisteminėmis ligomis.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, seminarai, atvejo analizės, laboratoriniai darbai, konsultacijos, praktikos darbai, simuliacijos, atsiskaitymai, savarankiškas darbas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Žinių ir įgūdžių vertinimas žodžiu ir raštu (testas, atvirieji klausimai ir kt.), studentų pateikčių vertinimas ir pristatymas, objektyvizuota klinikinė situacija, atliekant įvairias manipuliacijas ir prižiūrint dėstytojui, praktinės veiklos ataskaitų rengimas,
tiriamasis darbas, atvejų analizė, studento savarankiškai atliktas darbas (projektas), egzaminas, baigiamojo darbo gynimas, baigiamasis praktikos egzaminas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Pirmas kursas: Modulis. Profesinė kalba, Bendravimo psichologija, Modulis. Gamtos mokslai,
Biochemija, Odontologijos istorija ir teisė, Profesinė etika, Įvadas į specialybę, Žmogaus anatomija, Asmens burnos higienos pagrindai, Žmogaus histologija ir embriologija, Burnos higienisto profesinė sveikata, Fundamentinė epidemiologija.
Antras kursas: Profesinė (užsienio) kalba, Fiziologija, Modulis. Kritinių būklių valdymas
ir ligonių slauga, Burnos ligų ikiklinikinis kursas, Patologija, Fizinis aktyvumas ir sveikata, Ekonomika ir vadyba, Socialinių ir humanitarinių mokslų pagrindų modulis, Medicinos filosofija, Medicinos ir sveikatos sociologija, Medicinos antropologija, Sveikatos stiprinimas ir ergonomika odontologijoje, Sveikatos psichologija, Profesionalios burnos higienos ikiklinikinis kursas.
Trečias kursas: Modulis. Odontologinių ligų profilaktika ir burnos ekologija, Burnos mikrobiologija, Profesionali burnos higiena ir klinikinė praktika I, Kariesologija ir klinikinė praktika, Periodontologija. Burnos gleivinės ligos ir klinikinė praktika, Vidaus ligos, Farmakologija, Vaikų odontologija I, Odontologinių ligų epidemiologija ir profilaktika, Odontologinė radiologija, Burnos chirurgija: nuskausminimas, veido žandikaulių chirurginių pacientų burnos priežiūra.
Ketvirtas kursas: Infekcinės ligos ir burnos ertmės patologija, Vaikų odontologija ir nekarioziniai dantų kietųjų audinių pakitimai, Informatika ir kompiuterija. Statistika, Vaikų ligos, Profesionali burnos higiena ir klinikinė praktika, Ortodontinių pacientų burnos ertmės priežiūra, Įvadas į dantų ir žandikaulių ortopediją, Vyresnio amžiaus žmonių sveikatos priežiūra, Praktika, Baigiamasis darbas.

Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studentui yra galimybė rinktis pasirenkamuosius studijų dalykus, bakalauro baigiamojo darbo temą bei papildomos profesinės praktikos atlikimo vietas.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Burnos higienos absolventai įgyja universitetinį išsilavinimą vienintelėje Lietuvoje aukštojo mokslo įstaigoje, ruošiančioje tokius specialistus. Mokymo procesas vyksta specializuotose skyriuose, naudojantis modernia diagnostine LSMU ligoninės (BH klinikinė bazė) įranga, sudaromos galimybės studentams atlikti jungtinius biomedicininius tyrimus. Dauguma dėstytojų, dėstančių Burnos higienos programos studijų kryptyje, yra mokslininkai. Vykdomos studijų programų „Burnos higiena“ ir “Odontologija” studentų integruotos studijos.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Baigęs burnos higienos programos studijas, burnos higienistas gali dirbti asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose teisę teikti odontologines paslaugas, pagal įgytą licenciją Lietuvoje ir užsienyje.
Tolesnių studijų galimybės:
Magistrantūros studijos, vėliau doktorantūros studijos Lietuvos universitetuose bei užsienio aukštosiose mokyklose.