Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Lietuvių literatūra ir kūrybinis rašymas (anglų k. - Lithuanian Literature and Creative Writing)

Studijų krypties grupė

Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis

Literatūrologija

Švietimo sritis

Kalbos

Švietimo posritis

Literatūra ir lingvistika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Humanitarinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-10

Akreditavimo vertinimo išvados

VU Literatūrologijos krypties vertinimo išvados_galutinės.pdf

Valstybinis kodas

6211NX022

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470232

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2020-04-06
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Lietuvių literatūros ir kūrybinio rašymo magistro studijų programos tikslas – rengti aukštos kvalifikacijos literatūros ir kūrybinio rašymo specialistus, kurie išmanytų lietuvių literatūros raidos specifiką, nagrinėdami kūrinius gebėtų taikyti įvairias humanitarinių mokslų metodikas, laisvai disponuotų pasaulinės literatūros duomenimis bei teorija, intelektinėmis kultūrinėmis meninių patirčių paradigmomis, išmanytų literatūros sklaidos reiškinius, gebėtų kurti akademinius, kritikos, publicistikos ir kt. tekstus, būtų pasirengę vykdyti savarankišką mokslinę veiklą.
Studijų rezultatai:
Geba planuoti ir tinkamai organizuoti savo mokymąsi ir darbą, atsižvelgdamas į kintančią aplinką. Suvokia mokymosi ir kūrybiškumo ugdymo visą gyvenimą svarbą asmeniniame gyvenime, profesinėje ir visuomeninėje veikloje. Geba dirbti komandoje ir atlikti dalykines užduotis. Geba sistemiškai, analitiškai ir kritiškai mąstyti. Moka generuoti kūrybines idėjas, inovatyviai dirbti, siūlyti originalius problemų sprendimus. Geba tirti, interpretuoti ir vertinti įvairių epochų literatūros tekstų genetiką, istoriją, struktūrą, funkcijas, literatūros reiškinius ir procesus kultūros ir socialinių reiškinių kontekste. Geba formuluoti ir spręsti naujas literatūros mokslo problemas; geba taikyti žinias, konceptualizuodami literatūros mokslo modelius; išmano šiuolaikinių literatūrologinių tyrinėjimų mokslinę problematiką ir literatūros tyrimų metodus. Geba atlikti ir aprašyti mokslinį tyrimą. Geba kurti grožinės literatūros, literatūros kritikos, literatūros komunikacijos, t. y. publicistinius, reklaminius ir kt. viešojo diskurso tekstus, projektus ir pritaikyti juos auditorijai. Išmano lietuvių literatūros istorijos specifiką, raidos bruožus ir procesus; geba identifikuoti ir analizuoti lietuvių literatūros sąsajas su pasaulio literatūros ir kultūros kontekstais. Išmano literatūros kūrinių sklaidos procesą ir literatūros tekstų verslo principus, skaitytojo antropologiją, teksto ir auditorijos sąveikos dėsningumus, sakytinės ir rašytinės komunikacijos savybes.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Pagrindinės veiklos – paskaitos, seminarai, savarankiškos užduotys. Daugelio studijų rezultatų yra siekiama keliais metodais: tiek teorinių paskaitų, tiek praktinių ir savarankiškų darbų keliu. Per paskaitas taikomi ir klasikiniai informaciniai metodai (pvz., paskaita, vaizdo ir garso įrašų demonstravimas ir kt.), ir aktyviojo mokymo(si) metodai (pvz., probleminis dėstymas, seminarai muziejuose, kitose kultūros įstaigose). Per praktinius užsiėmimus taikomi į studentą orientuoti studijų metodai (pvz., diskusijos, pranešimai). Savarankiškos studijos apima tiriamųjų projektų, referatų, įvairių rašto darbų rengimą. Studijos baigiamos magistro darbo gynimu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Egzaminas, projektas, kolokviumas, kontrolinis darbas, testas, esė, pranešimas, viešoji pateiktis, darbas seminaruose, atvejo analizė, mokslinio straipsnio (teksto) analizė, teorinės literatūros analizė, analitinis rašto darbas, kūrybinis rašto darbas, kolegų įvertinimas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Programą sudaro du pagrindiniai dalykų blokai – literatūros studijų ir kūrybinio rašymo. Literatūros dalykų bloką sąlygiškai galima skirstyti į tris segmentus, sudarančius hermeneutinę sistemą „įrankis (metodas) – bendrosios literatūrologijos problemos – lietuvių literatūros problemos“. Metodo studijų segmentą programoje sudaro Filosofijos ir literatūros, Skaitymo antropologijos, Naujausių literatūros teorijų, Literatūros sociologijos dalykai. Ši metodo paradigma magistro studijose atitinka šiuolaikines literatūrologijos tendencijas – literatūrą analizuoti kartu su filosofija viename kritiniame komplekse. Bendrųjų literatūrologijos problemų segmento dalykai akcentuoja literatūrinio teksto „tvarkos“ – poetikos – dalykus (pvz., Pasakojimo teorija, Retorikos tradicija Lietuvos literatūroje). Trečiasis programos literatūros studijų segmentas – lietuvių literatūros problemos – apima lietuvių literatūros metadiskursus (pvz., Naujausiosios lietuvių literatūros tendencijos, Lietuvių literatūros kontekstai: komparatyvistika, Lotyniškoji Lietuvos literatūra, Dialogas lietuvių literatūroje, Lietuvių literatūros ekranizacijos, Vertimai lietuvių literatūroje ir kt. ). Kūrybinio rašymo dalykų bloką sudarantys segmentai – grožinės literatūros, literatūros kritikos ir literatūros komunikacijos – orientuoti į praktinių rašymo kompetencijų ugdymą. Praktika studijų programoje nėra numatyta.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programos išskirtinumas – literatūros studijų ir praktinės kūrybinės veiklos dermė. Programa ugdo aukštos kvalifikacijos literatūrologus, išmanančius lietuvių ir pasaulinės literatūros specifiką, jos sklaidos procesus ir literatūros tekstų verslo principus, gebančius taikyti įvairias humanitarinių mokslų metodikas literatūros tyrimams ir kurti akademinius, grožinės literatūros, literatūros kritikos, publicistinius ir kitus viešojo diskurso tekstus, projektus. Programos dalykinė struktūra yra logiška ir nuosekli, atitinkanti šių dienų lietuvių literatūrologijos tendencijas – išlaikyti lituanistinę tradiciją ir integruoti ją į Vakarų „kultūros studijų“ kontekstą. Programoje stengiamasi išlaikyti tolydų kritinį literatūros teksto supratimą, pradedant teksto organizavimo į prasmingą visumą mikrodetalėmis, baigiant globalaus literatūrų metadialogo lygmeniu.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Programos absolventas gali dirbti literatūrologu, literatūros kritiku; redaktoriumi įvairių žiniasklaidos priemonių redakcijose, knygų ir kitų spaudinių leidyklose; dirbti praktinį darbą šiuolaikinėje viešosios komunikacijos gamybos bei funkcionavimo rinkoje: žiniasklaidos (taip pat ir elektroninės) redakcijose, reklamos, projektų valdymo agentūrose, valstybinių įstaigų ir privačių kompanijų viešųjų ryšių skyriuose; archyvuose, muziejuose, bibliotekose ir kitose kultūros įstaigose.
Tolesnių studijų galimybės:
Programos absolventas gali tęsti humanitarinių mokslų srities filologijos krypties doktorantūroje.