Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Literatūros kūryba, kritika ir komunikacija (anglų k. - Literary Arts, Criticism and Communication)

Studijų krypties grupė

Humanitariniai mokslai

Studijų kryptis

Literatūrologija

Švietimo sritis

Kalbos

Švietimo posritis

Literatūra ir lingvistika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Humanitarinių mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-10

Akreditavimo vertinimo išvados

VDU Literatūrologijos krypties vertinimo išvados_galutinės.pdf

Valstybinis kodas

6211NX035

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470232

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2020-05-26
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti plataus profilio literatūrologus, kūrybiškai tiriančius, interpretuojančius, vertinančius ir pristatančius literatūros reiškinius bei procesus; gebančius profesionaliai veikti literatūros lauke, identifikuoti ir spręsti įvairias literatūrologines problemas, kurti originalius literatūros komunikacijos projektus.
Studijų rezultatai:
Baigę studijų programą studentai gebės
1. Įvardinti, apibrėžti, interpretuoti ir susieti sudėtingas visuomenines bei kultūrines literatūros kūrimo, recepcijos, platinimo, panaudojimo, tekstų sudarymo ir žanrų vystymosi sąlygas.
2. Paaiškinti literatūros komunikacijos ir kritikos ypatybes, reikšmę bei poveikį literatūros procesams.
3. Paaiškinti ir palyginti skirtingų šiuolaikinės literatūrologijos disciplinų tikslus, sąvokas ir teorines prieigas.
4. Ištirti ir įvertinti konkretaus literatūros reiškinio, proceso ar jo dalies savybes bei funkcijas ir palyginti kelių skirtingų reiškinių poetikos charakteristikas, estetines ir ideologines nuostatas, kūrybingai pasitelkdami tinkamus instrumentus, literatūros teoriją ir tyrimo metodus.
5. Parinkti, pritaikyti, modifikuoti ir jungti šiuolaikinės literatūrologijos instrumentus ir metodus, analizuodami konkretų literatūros reiškinį ar jo dalį.
6. Reaguodami į naujausius literatūros procesus ir kintančią situaciją, suformuluoti originalius ir aktualius klausimus, susijusius su specifine sudėtinga literatūrologijos problema ir argumentuotai juos išspręsti, grįsdami įrodymais ir konceptualizuodami išvadas.
7. Literatūrologiniam tyrimui kūrybingai pasitelkti kuo įvairesnius tinkamus šaltinius ir technologijas.
8. Pritaikyti ir pertvarkyti literatūrologinio tyrimo rezultatų pateikimo formą ir būdą, atsižvelgdami į adresato literatūrinę kompetenciją ir galimą situaciją.
9. Parašyti, suredaguoti ir publikuoti tekstą, pristatantį, tiriantį ir vertinantį konkretų literatūros reiškinį, procesą ar jo dalį.
10. Viešai diskutuoti apie literatūros lauko procesus ir problemas, pateikdami savo požiūrį, suvokdami savo kaip literatūros lauko agento vaidmenį visuomenėje ir priimdami atsakomybę už pateiktą požiūrį.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, seminarai, konsultacijos, diskusijos, rašymas, aktyvus skaitymas, atvejų analizė, probleminių klausimų formulavimas ir pavyzdžių analizavimas, kūrybinis tyrimas, praktikumas, pratybos, mokymasis e. aplinkoje, darbas grupėse ir individualiai, projektinis darbas, savikryptis ir savivadus mokymasis, ir kt.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Kiekvieno programos dalyko studijos baigiamos studento žinių ir įgūdžių įvertinimu dešimties balų vertinimo sistema. Studentų studijų pasiekimai vertinami tarpinių atsiskaitymų (kolokviumo, rašto darbų, darbo seminaruose, pranešimų, etc.) ir egzamino būdu. Galutinis pažymys integruoja tarpinių atsiskaitymų ir egzamino pažymius. Egzaminai vyksta raštu.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Per pirmuosius tris semestrus studentas kas semestrą išklauso po keturis privalomus dalykus ir po vieną pasirenkamą dalyką. Ketvirtas semestras skirtas baigiamojo darbo rašymui.
Privalomi studijų dalykai: Literatūros filosofija, Naujausi literatūros tyrinėjimo metodai, Poezija, poetika ir retorika, Pasakojimas ir naratyvo teorija, Drama ir performatyvioji literatūra, Kūrybinis rašymas: eseistika ir publicistika, Kultūrinė žiniasklaida, Tiriamasis projektas: literatūros kritikos praktika, Literatūrinis redagavimas, Literatūrinė komparatyvistika, Diasporų literatūra, Mitopoetiniai diskursai, Trys pasirenkami dalykai, Baigiamasis magistro darbas
Antrajame semestre rengiamas Tiriamasis projektas: literatūros kritikos praktika. Studentai atlieka vieno mėnesio trukmės praktiką pasirinktoje darbo vietoje. Praktikoje įgytų žinių, surinktų duomenų pagrindu gali būti rašomi baigiamieji magistro darbai. Tikslas - suteikti galimybę studentams išžvalgyti praktinės profesinės veiklos galimybes ir išbandyti įgytas literatūrologijos teorines žinias, mokėjimus bei kompetencijas, pritaikant jas realioje konkrečioje praktinėje veikloje pasirinktoje darbo vietoje.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Kas semestrą studentas turi išklausyti po vieną pasirenkamą dalyką (iš viso 12 kreditų).
1 semestre siūlomi dalykai: Šiuolaikinės komunikacijos konceptai, Kultūros komunikacijos kritika, Kultūrinių ir kūrybinių industrijų kritika, Kūrybinių organizacijų analizė, Laisvai pasirenkamas dalykas (iš kitų VDU magistro studijų programų); 2 semestre: Kūrybinė komunikacija, Literatūrinis vertimas 1, Projektų valdymo pagrindai, Specialusis dalykas, Laisvai pasirenkamas dalykas (iš kitų VDU magistro studijų programų); 3 semestre: Modernizmo ir postmodernizmo srovės, Literatūros sociologija, Kiberteksto poetika, Literatūra ir medijos.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programa suderina ir sujungia šiuolaikines literatūros teorijų taikymą literatūros tekstų analizei, literatūros žanrų specifikos, kūrybinio rašymo ir praktinius literatūrologijos aspektus, kurie itin reikalingi šiuolaikiniame literatūros ir kultūros lauke dirbančiam lituanistui.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Programą baigę absolventai įgyja kvalifikaciją dirbti literatūros kritikais, apžvalgininkais ir redaktoriais žiniasklaidoje ir leidybos srityje; literatūros agentais; literatūrinės veiklos koordinatoriais ir organizatoriais įvairiose literatūrinės kūrybos sklaidos organizacijose (muziejuose, kūrybinėse organizacijose, nevyriausybinėse institucijose), kultūros ir švietimo įstaigose (bibliotekose, archyvuose, mokyklose, kultūros centruose); mokslo ir pedagoginiais darbuotojais akademinėse institucijose (universitetuose, mokslinių tyrimų centruose), literatūrinės kūrybos sklaidos lauko analitikais valstybinėse institucijose; taip pat inicijuoti ir vykdyti savarankiškus literatūrinės kūrybos sklaidos projektus (organizuoti festivalius, diskusijas, kitus renginius).
Tolesnių studijų galimybės:
Studijas galima tęsti filologijos krypties doktorantūroje.