Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Sveikatingumo ir grožio verslas (anglų k. - Wellness and Beauty business)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Verslas

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Verslas ir administravimas (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6616

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-1

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6531LX136

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550410

Finansinės grupės kodas

2.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-04-19
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti sveikatingumo ir grožio verslo specialistus, gebančius organizuoti paslaugų teikimą sveikatingumo, grožio ir kūno tobulinimo srityse, profesinėje veikloje taikančius sveikos gyvensenos, gyvenimo kokybės gerinimo principus, turinčius žinių
ir gebėjimų, būtinų savarankiškai ir atsakingai kurti, valdyti bei plėtoti verslą šalies ir tarptautinėse rinkose.
Studijų rezultatai:
Programos absolventas:
1. geba taikyti fundamentines žinias apie išorinius bei vidinius žmogaus sveikatą lemiančius faktorius, sveikos gyvensenos organizavimą, socialinių mokslų žinias organizuojant sveikatingumo ir grožio paslaugų verslą.
2. geba taikyti teisines ir higienos normas, reglamentuojančias sveikatingumo ir grožio paslaugų teikimą bei sveikatingumo paslaugų įmonės įkūrimą ir valdymą.
3. geba formuoti pozityvias klientų nuostatas savo sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo atžvilgiu vadovaujantis holistinio tobulėjimo dėsniais.
4. moka pritaikyti sveikos gyvensenos organizavimo, fizinio aktyvumo organizavimo, grožio ir kūno tobulinimo žinias organizuojant sveikatingumo ir grožio paslaugų teikimo procesus.
5. geba taikyti įvairius vidinės ir išorinės komunikacijos modelius ir priemones, kuriant pozityvius santykius su klientais, personalu, bendraujant ir bendradarbiaujant su verslo partneriais ir kitų sričių specialistais.
6. geba įvertinti sveikatingumo ir grožio paslaugų verslo aplinką, vartotojų tikslines rinkas, jų segmentus ir kitimo tendencijas organizuojant verslą.
7. moka valdyti sveikatingumo ir grožio paslaugų verslo įmonę taikant verslumo, novatoriškumo, etiškumo ir estetiškumo principus, saugos ir higienos reikalavimus.
8. geba pasiūlyti sveikatingumo ir grožio paslaugas klientams siekiant fizinės, emocinės ir dvasinės sveikatos gerinimo.
9. moka parengti sveikatingumo ir grožio paslaugų verslo veiklos planus, pagrįsti juos ekonominiais ir finansiniais skaičiavimais ir išteklių poreikiu.
10. moka savarankiškai priimti tinkamus sveikatingumo ir grožio paslaugų verslo plėtros sprendimus kintančiomis rinkos sąlygomis.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Realizuojant studijų programą naudojami euristiniai studijų metodai arba aktyvieji studijų metodai: probleminis mokymas, praktinių situacijų ir atvejų analizė, projektinis darbas, sąvokų ir minčių žemėlapis, vadybinių procesų simuliacija, uždavinių sprendimas, dokumentų analizė, debatai, mokymas bendradarbiaujant, praktika darbo vietoje, praktinių pavyzdžių demonstravimas ir analizė, realių problemų sprendimas
projektinėje veikloje, įžvalgų ir plėtros scenarijų kūrimas ir kt.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:

Naudojamas kaupiamasis vertinimas, taikoma dešimtbalė vertinimo sistema. Dalykų ir modulių programose numatyti konkretūs vertinimo struktūriniai elementai, jų svoris galutiniame vertinime, konkrečių vertinimo užduočių turinys, kriterijai ir reikalavimai. Kiekvieno dalyko studijos baigiamos egzaminu. Pasiektus studijų programos rezultatus studentai demonstruoja gindami baigiamąjį darbą.
Programos studijų rezultatų vertinimas atliekamas visą semestrą ir egzaminų sesijos metu taikant kaupiamąjį vertinimą. Studijų rezultatai semestro metu vertinami per tarpinius atsiskaitymus: kontrolinis darbas, individualūs ir grupiniai projektiniai darbai, testavimas, atvejo analizė, informacijos paieška ir sisteminimas, diskusijos, savarankiškos kūrybinės užduotys, seminarai, kursiniai
darbai, praktikų ataskaitos, egzaminai, baigiamasis darbas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Vadovaujantis Bendraisiais reikalavimais studijų programoje Sveikatingumo ir grožio verslas bendrųjų koleginių studijų dalykų apimtis sudaro 20 kreditų. Studijų krypties pagrindų dalykų studijoms skiriami 139 kreditai, iš kurių 33 skiriama mokomajai ir baigiamajai profesinės veiklos praktikoms, 9 kreditai – baigiamajam darbui. Studento pasirinkimui siūlomi moduliai, skirti gilesnei specializacijai sveikatingumo ir grožio verslo srityse bei laisvai pasirenkamieji moduliai, lavinantys ir ugdantys
bendrąsias kompetencijas ir skirti tarpkryptinėms studijoms.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studento galimi pasirinkimai:
1. Vienas iš trijų modulių (Fizinio aktyvumo organizavimas, Kurortologija, Grožio paslaugos).
2. Laisvai pasirenkami dalykai.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Tai yra pirmoji tokio pobūdžio aukštojo mokslo studijų programa Lietuvoje, kuri koncentruojasi ties sveikatingumo ir grožio verslu, atsižvelgdama į šiuolaikines sveikatos tendencijas, vartotojų poreikius ir verslo rinkos dinamiką. Sveikatingumo ir grožio verslas yra naujas, bet labai reikalingas sektorius, kuriam trūksta kvalifikuotų specialistų. Todėl ši programa yra ne tik atsakas į vis didėjantį žmonių susidomėjimą sveikata ir grožiu, bet ir atspindi verslo rinkos poreikius bei suteikia studentams galimybę tapti lyderiais šiame augančiame sektoriuje. Svarbiausias šios programos skiriamasis bruožas yra jos unikalus orientavimasis į sparčiai kintančią sveikatingumo ir grožio verslo sritį, kartu su
praktinio mokymosi pabrėžimu, kuris leidžia studentams tapti pasirengusiais ir konkurencingais verslo profesionalais.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai galės patys kurti sveikatingumo ir grožio sektoriui priklausantį verslą, nes turės ne tik vadybos, įmonių ekonomikos, rinkodaros ir finansų valdymo žinių, verslo organizavimo, paslaugų kokybės valdymo įgūdžių, bet ir specialiųjų sveikatingumo ugdymo ir grožio puoselėjimo žinių, gebės pasiūlyti paslaugas klientams siekiant jų fizinės, emocinės ir dvasinės sveikatos gerinimo. Baigę studijas absolventai gebės atlikti vartotojų elgsenos ir rinkos tyrimus, taikyti inovatyvius ir optimaliai efektyvius komunikacijos, kūrybiškumo ir verslumo modelius plėtojant sektoriaus įmonių veiklą, o taip pat – gebės formuoti pozityvias klientų nuostatas savo
sveikatos ir gyvenimo kokybės gerinimo atžvilgiu vadovaujantis holistinio tobulėjimo dėsniais.
Tolesnių studijų galimybės:
Baigus studijų programą Sveikatingumo ir grožio verslas studijas galima tęsti pagal vadybos ir verslo studijų krypčių grupės II pakopos studijų programas Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose.