Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tarptautinio svetingumo vadyba (anglų k. - International Hospitality Management)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Vadyba

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Vadyba ir administravimas

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6632

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV2-20

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6531LX125

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550413

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2022-11-15
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas:
Tarptautinio svetingumo vadybos programos tikslas – parengti svetingumo sektoriaus vadybininkus, turinčius visapusiškų žinių apie tarptautiniams tinklams priklausančių svetingumo organizacijų veiklas, jų valdymą ir priemones jų plėtrai, išsiskiriančius socialine atsakomybe ir kultūrine savimone, išlavintais įgūdžiais, padedančiais kūrybiškai ir konstruktyviai spręsti svetingumo sektoriuje kylančius iššūkius ir taikyti profesines žinias bei vertybines nuostatas plačiame profesinės veiklos lauke nuolat asmeniškai tobulėjant.
Studijų rezultatai:
Bendrosios ir dalykinės kompetencijos atsispindi ketinamoje vykdyti studijų programos sandaroje, studijų rezultatuose ir apima gebėjimus: priimti ir vadovautis socialinės atsakomybės ir etikos principais profesinėje veikloje ir asmeninėje raiškoje; konstruktyviai bendrauti ir bendradarbiauti su įvairių sričių specialistais ir grupių atstovais, sprendžiant svetingumo organizacijų veiklos vystymo klausimus ir tobulinimo perspektyvas; jausti komandinę ir asmeninę atsakomybę už darbo rezultatus bei jų kokybę, demonstruoti multikultūrinę savivoką, dirbant svetingumo sektoriuje ir sprendžiant svetingumo paslaugų kokybės gerinimo ir plėtros klausimus; kryptingai ir kūrybiškai taikyti socialinių mokslų, vadybos ir profesines žinias, verslumo ir projektinio valdymo kompetencijas, reaguojant į naujas tendencijas ir konkurencinius iššūkius rinkoje; taikyti praktinius įgūdžius ir vykdyti viešbučių ir restoranų infrastuktūros ar jos atskirų elementų funkcinių veiklų stebėseną, analizuoti, vertinti jų valdymo sistemos efektyvumą, aprašyti ir vizualiai atvaizduoti organizacijos veiklas ir su jais susijusius procesus, naudojant tinkamus analitinius metodus ir šiuolaikines informacines technologines priemones; formuluoti išvadas ir teikti pasiūlymus, juos ekonomiškai pagrindžiant, dėl svetingumo organizacijos vadybos funkcijų tobulinimo, atsižvelgiant į kintančius organizacijos ir jos paslaugų vartotojų poreikius; puoselėti ryšius su klientais, integruojant klientų patirčių dizaino valdymo sistemas, planuojant rinkodaros ir renginių veiklas, skirtas tenkinti vietos ir tarptautinių klientų lūkesčius; atsakingai planuoti svetingumo organizacijos finansinę veiklą ir rengti perspektyvinius pasiūlymus dėl svetingumo organizacijos plėtros galimybių.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Skatinant studentus būti aktyviais studijų proceso dalyviais, Vadybos studijų krypties Tarptautinėje svetingumo vadybos studijų programoje bus taikomi įvairūs studentų mokymo(si) metodai, orientuoti į studentą, įgalinantys pasiekti studijų rezultatus, suteikiantys ne tik žinias, bet ir – kas svarbiausia ilgalaikėje perspektyvoje – lavinantys mokymosi įgūdžius ir parengiantys studentus savarankiškai profesinei veiklai.
Studijų metu bus naudojamos šios mokymo ir mokymosi veiklos: projektinis/probleminis dėstymas, įtraukianti paskaita, dėstymas mažose grupėse, konsultavimas, literatūros studijos, paskaitos su kviestiniais svečiais, filmų peržiūra, atvejo analizė, apskritojo stalo diskusija ir kt.
Ypatingas dėmesys skiriamas praktinių įgūdžių formavimui, rengiant įvairius projektus, atliekant praktines užduotis.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studentų pasiekimų vertinimo sistemą sudaro kolegialus ir kaupiamasis vertinimas. Kolegialus vertinimas bus taikomas siekiant užtikrinti vertinimo objektyvumą, suteikti galimybę lavinti bendravimo įgūdžius. Kolegialus vertinimas Tarptautinėje svetingumo vadybos studijų programoje bus taikomas rengiamų projektų, baigiamųjų darbų gynimui. Kolegialaus vertinimo metu studentus egzaminuos arba projektų gynime dalyvaus suburta dėstytojų arba dėstytojų ir socialinių partnerių atstovų grupė.
Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą visą studijų laikotarpį, gebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, išvengti plagijavimo atvejų Tarptautinėje svetingumo vadybos studijų programoje taikomas ir kaupiamasis vertinimas. Kaupiamasis vertinimas leis dėstytojui ugdymo proceso metu surinkti daugiau informacijos apie studentų padarytą pažangą, matuoti ją taikant įvairius vertinimo metodus. Egzaminas sudarys tik vieną kaupiamojo vertinimo segmentą. Kiti, dėstytojo nuožiūra parenkami vertinimai bus atliekami už įvairius rašto (pvz., projektinį ar savarankišką darbą) ir kitus praktinius darbus, rodančius studentų mokymosi metu įgytas akademines žinias, praktinius ir profesinius įgūdžius.
Vertinimui taikoma dešimties balų skalė, o vertinimo kriterijai parenkami atsižvelgiant į studijų programos ir dalyko rezultatus bei studijuojamo dalyko specifiką. Kaupiamojo balo struktūra bus pateikiama kiekvieno dalyko apraše.
Sandara:
Studijų dalykai, praktika:
Bendrieji studijų dalykai – 15 kreditų: Ekonomika (6 kr.), komunikacija ir kultūra (akademinis rašymas + karjeros vadyba – 4 kr.), verslininkystė (5 kr.)
Studijų krypties dalykai – ne mažiau kaip 135 kreditai: svetingumo procesai, maisto ir gėrimų teorija ir praktika, svetingumo rinkodaros pagrindai, renginių vadyba ir procesai, svetingumo kultūra I-II, taikomoji anglų kalba, svetingumo vadybos pagrindai, svetingumo verslas, tarptautinė paslaugų rinkodara, apskaita, taikomoji svetingumo vadyba, žmogiškųjų išteklių valdymas, paslaugų procesų valdymas, finansų analizė, verslo priemonės I-II, integruotojo turizmo vadyba, svetingumo patirčių kūrimas, krizių ir saugumo valdymas, korporatyvinis verslas, verslo etika,, verslo planas ir projektų valdymas, tyrimų metodai.
Praktikos – 30 kreditų: praktika svetingumo organizacijoje 20 sav. (30 kr.)
Baigiamasis projektas – 12 kreditų.
Pasirenkamieji dalykai – 9 kreditai
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Studentams sudaromos sąlygos gilinti profesines žinias ir praktinius įgūdžius, pasirenkant dalykus iš numatytos pasirenkamų dalykų sąrašo (X priedas). Tarptautinės svetingumo vadybos studijų programoje numatyti du laisvai pasirenkamieji dalykai (LPD), kurie yra integruoti į III (5 kreditai) ir IV semestrų (4 kreditai) studijas. Studentai savo nuožiūra pasirinkdami dalyką iš laisvai pasirenkamų dalykų sąrašo, galės įgyti papildomų kompetencijų pasirinktoje svetingumo sektoriaus šakoje (MICE ir renginių organizavimas, naujų turizmo produktų kūrimas, frančizė svetingumo versle ir kt.). Siūlomi LPD yra reikšmingas Tarptautinio svetingumo vadybos studijų programos papildinys, atveriantis studentams galimybes plačiau pažinti svetingumo sektoriuje vykdomas specifines veiklas, atsižvelgiant į asmeninius mokymosi tikslus ir prioritetus, ir perspektyvoje lengviau rinktis ir planuoti profesinės karjeros kelio kryptis.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programa parengta glaudžiai bendradarbiaujant su EHL (Ecole hôtelière de Lausanne) –aukščiausią reitingą pasaulyje turinčio svetingumo vadybos universiteto, rengiančio svetingumo srities specialistus daugiau nei 125 metus) ir nuosekliai vadovaujantis šios aukštosios mokyklos rekomendacijomis, siekiant parengti išskirtinę Tarptautinio svetingumo vadybos studijų programą, adaptuotą Baltijos jūros regiono šalių ir VVK poreikiams parengti aukštos kvalifikacijos svetingumo sektoriaus vadybininkus. Studijų programos išskirtiniai bruožai:
 inovatyvūs mokymo metodai - aktyvūs, studentus įtraukiantys, į mokslo procesą, tokie, kaip projektinis mokymas, probleminis dėstymas, atvejų analizė, diskusijos, reali praktinė veikla su stipriu grįžtamuoju ryšiu. Jų pagalba bus siekiama skatinti studentų iniciatyvumą, gebėjimą savarankiškai mokytis bei atsakomybę;
 studijų metu mokymo procesas vyks tarptautiniams tinklams priklausančių viešbučių ir restoranų patalpose, pritaikytose mokymo tikslams;
 studijų metu studentai, atlikdami praktines užduotis, bendraus ir bendradarbiaus su įvairių sričių specialistais, dirbančiais svetingumo organizacijose; tai studentams suteiks išskirtines galimybes taikyti įgytas žinias ir dalykines kompetencijas realiose gyvenimo situacijose;, mokytis iš gerosios praktikos pavyzdžių.
 studijų metu V-ame semestre (viso 20 savaičių) studentai atliks privalomą (20 savaičių) praktiką, dirbdami aukščiausios kategorijos viešbučiuose ir jų padaliniuose;
 studijos vyks išskirtinai anglų kalba (min B2 lygis);
 studijų programos sandara dalykų turinio prasme yra orientuota harmoningai ugdyti studentų "kietųjų" ir "minkštųjų" kompetencijų visumą;
 dalykus dėstys dėstytojai - mentoriai, išskirtinai turintys EHL QLF (Qualified Learning Facilitator) mokymų sertifikatus ir EHL akreditaciją, kas užtikrins nuoseklių studijų mokymo proceso kokybę, atitinkančią EHL vertybines nuostatas ir mokymo bei suteikiamų žinių standartus, žinomus visame pasaulyje.
Išvardinti studijų programos unikalūs bruožai užtikrins ne tik aukščiausią svetingumo vadybos srities mokymo kokybę, bet ir plačias įsidarbinimo galimybes

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
 Viešbučio (tarptautinės klasės ir ) vadybininkas,
 Restorano vadybininkas,
 Turizmo ir kelionių kompanijų vadybininkas;
 Nekilnojamojo turto agentūros vadybininkas;
 Prabangos paslaugų ir prekių vadybininkas;
 Finansinių paslaugų vadybininkas
 SPA paslaugų centrų vadybininkas
Tolesnių studijų galimybės:
Vilniaus verslo kolegijos verslo studijų krypties absolventai, įgiję tarptautinio svetingumo vadybos profesinio bakalauro kvalifikacinį laipsnį, gali tęsti studijas Lietuvos ar užsienio aukštosiose mokyklose, tos pačios krypties magistrantūros studijose.