Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Skaitmeninė ekonomika (anglų k. - Digital Economy)

Studijų krypties grupė

Socialiniai mokslai

Studijų kryptis

Ekonomika

Švietimo sritis

Socialiniai mokslai

Švietimo posritis

Ekonomika

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Socialinių mokslų profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6613

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV2-13

Akreditavimo vertinimo išvados

LVK_Skaitmeninė ekonomika_vertinimo išvados_BA_2022.pdf

Valstybinis kodas

6531JX026

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550311

Finansinės grupės kodas

2.7

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2022-08-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
parengti kvalifikuotus ekonomikos specialistus, suprantančius mokymosi visą gyvenimą svarbą, gerai išmanančius šiuolaikines informacines-skaitmenines technologijas, gebančius analizuoti, vertinti, planuoti bei dinamiškoje ekonomikos subjektų aplinkoje taikyti skaitmeninę informaciją sprendžiant ekonomines problemas bei siekiant veiklos procesų optimizavimo bei efektyvumo.
Studijų rezultatai:
1. Žino bendruosius socialinių, informacinių technologijų ir kitų mokslų principus, supranta jų sąsajas, taikymo ypatumus ir galimybes analizuojant ekonominius procesus bei taikant skaitmenizavimo metodus priimant sprendimus.
2. Turi naujausių teorinių žinių apie ekonomiką ir šiuolaikines skaitmenines technologijas, geba jas susieti ir taikyti ekonomisto praktinėje veikloje.
3. Geba naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis iš įvairių duomenų šaltinių rinkdami, analizuodami, sistemindami, vertindami ir interpretuodami ekonominius duomenis.
4. Geba naudotis skaitmeninėmis technologijomis spręsdami konkrečias nacionaliniu bei tarptautiniu lygmeniu pasireiškiančias ekonomines problemas ir, pasirinkę efektyvius tyrimo metodus, atlikti į praktiką orientuotus empirinius tyrimus ir formuluoti tyrimų išvadas.
5. Geba atrinkti ekonominę, finansinę, investicinę bei kitą įmonei aktualią informaciją, ją susisteminti, apibendrinti ir pateikti informacijos vartotojams priimtina išraiška.
6. Geba planuoti ir organizuoti nacionalinėje bei tarptautinėje rinkoje veikiančių įmonių ūkinę, finansinę ir investicinę veiklą, valdyti surinktą ekonominę informaciją bei, taikydami pažangius ekonominės informacijos apdorojimo metodus, būdus ir priemones, analizuoti ir vertinti gautus rezultatus.
7. Išmano ekonominės informacijos skaitmeninimo procesus, jų įgyvendinimo nuoseklumą ir taikymo galimybes planuojant ir organizuojant įmonių ūkines operacijas.
8. Geba formuoti įmonės valdymo ataskaitas, naudodamiesi skirtingomis duomenų bazėmis.
9. Geba sklandžiai ir įtaigiai reikšti savo mintis žodžiu ir raštu, efektyviai ir tolerantiškai komunikuoti profesinėje aplinkoje lietuvių bei užsienio kalba.
10. Geba dirbti individualiai ir komandoje, produktyviai bendradarbiauti su įvairių sričių specialistais sprendžiant profesinės veiklos uždavinius.
11. Geba savarankiškai planuoti ir organizuoti savo darbą bei prisiimti atsakomybę už savo ir savo pavaldinių veiklos poveikį ekonomikos subjektams ir visuomenei.
12. Geba kritiškai mąstyti, vertinti ir, vadovaudamiesi formaliuoju ir neformaliuoju mokymo(si) būdais įgytomis kompetencijomis, priimti logiškus ir efektyvius sprendimus.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Taikomi tiek tradiciniai, tiek inovatyvūs mokymo ir mokymosi metodai: tradicinė paskaita, įtraukianti paskaita, interaktyvi paskaita, seminarai, diskusijos, individualios ir grupinės užduotys, atvejo analizė, projektiniai darbai, minčių lietus, sąvokų žemėlapis, probleminis mokymas ir kt.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Dalyko ir praktikos studijų rezultatų vertinimas atliekamas viso semestro ir egzaminų sesijos metu, taikant kaupiamąjį vertinimą ir naudojant individualų kaupiamąjį indeksą (IKI).
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendravimo psichologija; Išmanieji matematiniai sprendimai; Tyrimų metodologija ir duomenų analizė; Profesinė užsienio kalba (anglų kalba); Mikroekonomika; Išmaniųjų technologijų taikymas ekonomikoje; Išmaniosios vadybos pagrindai; Skaitmeninės industrijos ir interneto kultūra; Makroekonomika; Apskaitos pagrindai ir kompiuterizuotos sistemos; Finansų pagrindai; Skaitmeninės rinkodaros pagrindai; Elektroninė komercija; Tarptautinė teisė; Didžiųjų duomenų apdorojimo ir valdymo pagrindai; Skaitmeniniai procesai ir technologijos; Regionų ekonomika; Skaitmeninės bankininkystės procesai; Verslo įmonių ekonomika; Investicijų ekonomika; Tvarios ekonomikos sprendimai; Įmonės kainodara; IT rizikos valdymas ir duomenų apsauga; Įmonių veiklos analizė ir skaitmeninė vizualizacija; Tarptautinė ekonomika; Ekonometrija; Tarptautiniai finansai; Verslo finansų ir rizikos valdymas; Kursinis darbas.
Atliekamos trys praktikos: pažintinė praktika, profesinės veiklos praktika, baigiamoji profesinės veiklos praktika.
Specializacijos:
nėra
Studento pasirinkimai:
Studento laisvai pasirenkamiesiems dalykams skiriama 9 kreditai. Studentai gali laisvai rinktis dalykus iš Lietuvos verslo kolegijos kitose studijų programose dėstomų dalykų.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Skaitmeninės ekonomikos studijų programa yra orientuota į ateities ekonomikos poreikius, todėl jos tikslas yra parengti aukštos kvalifikacijos ekonomistus, gebančius lengvai prisitaikyti prie dinamiškų verslo poreikių ir Kolegijoje įgytas žinias sėkmingai pritaikyti Lietuvos bei tarptautinėse įmonėse, todėl išskirtinis dėmesys yra skiriamas studentams reikalingų kompetencijų išugdymui, absolventų įsidarbinimui ir jų karjeros galimybėms.
Studijų metu studentai turės galimybę susipažinti su naujausiais Fintech sektoriaus verslo modeliais, naudos skaitmeninius įrankius apdorojant ir vizualizuojant aktualius ekonominius-finansinius duomenis, analizuos skaitmeninės ekonomikos teikiamus pranašumus ir verslo plėtros galimybes ekonomikos transformacijos sąlygomis. Studentai turės galimybę pagal mainų programas studijuoti ir atlikti praktikas užsienio šalių aukštosiose mokyklose.
Kolegijoje veikiantis SIMULITH centras suteikia galimybę studentams profesinės veiklos praktiką atlikti verslo praktinio mokymo imitacinėje bendrovėje Biurometa, kuri yra akredituota ir kuriai suteiktas visame pasaulyje pripažįstamas EUROPEN-PEN International sertifikato pažymėjimas, patvirtinantis aukštą kokybės reikalavimų kompetencijų lygį. Studentai, atlikdami praktiką šioje imitacinėje bendrovėje, dirba skirtinguose šios įmonės skyriuose (finansų-apskaitos, pirkimų-pardavimų, rinkodaros ir personalo) ir imituoja realios įmonės ūkinę-finansinę veiklą. Šios praktikos metu studentai turi galimybę susipažinti su realiais dokumentais, realizuoja savo idėjas ir planus, įgyja darbo verslo bendrovėje praktikos, bendradarbiauja su kitais Lietuvos ir užsienio praktinio mokymo centrais. Atlikę praktiką šioje bendrovėje studentai turi galimybę gauti EUROPEN – PEN International pažymėjimą, kuris pagrindžia praktikos metu studentų įgytas kompetencijas, atitinkančias mokymosi visą gyvenimą, apibrėžto ES, sistemą.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Sėkmingai studijas baigęs absolventas turės galimybę dirbti ekonomistu, analitiku, finansininku, projektų vadovu bei kitose ekonomisto kompetencijų reikalaujančiose pareigose Lietuvos ir tarptautinėse įmonėse bei finansų institucijose, sėkmingai naudojančiose skaitmenines technologijas savo veikloje ar besirengiančiose jas diegti ateityje. Absolventai taip pat įgis žinių, reikalingų nuosavo verslo kūrimui ir jo organizavimui.
Tolesnių studijų galimybės:
Įvykdę aukštosios mokyklos nustatytus reikalavimus, turi teisę stoti į antrosios pakopos magistrantūros studijas.