Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Informatikos inžinerija (anglų k. - Informatics Engineering)

Studijų krypties grupė

Informatikos mokslai

Studijų kryptis

Informatikos inžinerija

Švietimo sritis

Informacijos ir ryšio technologijos

Švietimo posritis

Programinės įrangos, taikomųjų programų kūrimas ir analizė

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Informatikos mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Ištęstinė, 5, Metais
Nuolatinė, 4, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121BX014

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450613

Finansinės grupės kodas

1.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-08-17
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti teorinių ir praktinių žinių apie kompiuterių, jų sistemų, komunikacinių tinklų, realaus laiko informacijos apdorojimo ir valdymo sistemų kūrimą, diegimą ir palaikymą, išugdyti gebėjimus projektuoti ir realizuoti kompiuterizuotas sistemas, dirbti inžinerinį darbą įmonėse.

Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
A1 Geba paaiškinti gamtos dėsnius, fizikinius reiškinius, matematinius metodus ir teorijas, susijusius su kompiuterių technine ir programine įranga, apžvelgti svarbius informatikos mokslų istorinius pokyčius, dabarties ir ateities tendencijas.
A2 Geba paaiškinti algoritmų kūrimo ir jų analizės principus, programavimo technologijų ir kalbų pritaikymo galimybes, žmogaus ir kompiuterio sąveikos principus, programų sistemų kūrimo ir priežiūros procesų esminius principus ir metodus.
A3 Geba taikyti verslo, ekonomines, darnaus vystymo ir teisines žinias profesinėje veikloje, kuriant etikos normas, teisinius reikalavimus ir visuomenės poreikius atitinkančius informatikos inžinerijos sprendimus.
A4 Geba taikyti informacijos saugumo principus ir kibernetinio saugumo užtikrinimo metodus ir technologijas, kuriant saugius informatikos inžinerijos taikomuosius sprendimus.
A5 Geba paaiškinti kompiuterių techninės įrangos veikimo principus, sandarą, įskaitant skaitmeninės logikos, kompiuterių architektūrų, operacinių sistemų, virtualizacijos technologijas ir metodus.
A6 Geba taikyti kompiuterių sistemų inžinerijos ir daiktų interneto sistemų kūrimo metodus, procesus ir technologijas, kuriant daiktų interneto taikomuosius sprendimus.
A7 Geba taikyti informacinių technologijų, organizacijų kompiuterinių sistemų administravimo ir palaikymo bei informacijos saugos metodų žinias, kuriant įmonių kompiuterizavimo taikomuosius sprendimus.
A8 Geba taikyti saugių sistemų ir paslaugų kūrimo ir integracijos, duomenų saugumo užtikrinimo, administravimo ir palaikymo metodų ir priemonių žinias, kuriant saugius taikomuosius sprendimus.
Gebėjimai vykdyti tyrimus:
B1 Geba apibrėžti informatikos inžinerijos profesinės veiklos problemą ir surasti, paruošti ir apžvelgti jai spręsti reikalingą informaciją spausdintiniuose šaltiniuose, elektroniniuose ištekliuose, duomenų bazėse ir kituose šaltiniuose.
B2 Geba analizuoti ir kritiškai vertinti informatikos inžinerijos profesinės veiklos problemai spręsti reikalingą informaciją pagal pasirinktus kriterijus, formuluojant argumentuotas išvadas ir rekomendacijas.
Specialieji gebėjimai:
C1 Geba parinkti ir taikyti tinkamus metodus, analitinę ir modeliavimo, eksperimentinę, gamybinę įrangą inžineriniams uždaviniams ir problemoms spręsti, kuriant naujus ar tobulinant esamus taikomuosius sprendimus.
C2 Geba realizuoti, diegti, prižiūrėti ir tobulinti kompiuterines sistemas, jų programinę ir techninę įrangą, įvertinti pasirinktų sprendimų etinius, ekonominius, našumo, patikimumo ir kibernetinio saugumo aspektus.
C3 Geba projektuoti kompiuterines sistemas, naudojant šiuolaikinius projektavimo procesus, metodus ir priemones, bei metodiškai parengti kompiuterių sistemos standartizuotą inžinerinę dokumentaciją.
C4 Geba analizuoti, projektuoti, realizuoti, diegti, prižiūrėti ir plėtoti kompiuterines daiktų interneto sistemas, kompiuterinių sistemų techninę ir tarpinę programinę įrangą, naudojant kompiuterinės analizės, modeliavimo, projektavimo ir eksperimentų valdymo priemones.
C5 Geba analizuoti, projektuoti, realizuoti, diegti ir eksploatuoti organizacijų kompiuterinių sistemas, jų techninę ir programinę įrangą, taikant kompiuterių ir jų sistemų, kompiuterių tinklų, programavimo technologijų, informacijos apdorojimo sistemų ir informacijos saugos dalykines žinias.
C6 Geba analizuoti, projektuoti, realizuoti, diegti ir eksploatuoti saugias kompiuterių sistemas, jų techninę ir programinę įrangą, taikant kompiuterių ir jų sistemų, kibernetinio saugumo, kompiuterių tinklų, programavimo technologijų, informacijos apdorojimo sistemų dalykines žinias.
Socialiniai gebėjimai:
D1 Geba pristatyti specialistams ir plačiai auditorijai informatikos inžinerijos problemas ir sprendimus raštu ir žodžiu, taisyklinga lietuvių kalba ir bent viena iš užsienio kalbų.
D2 Geba vykdyti kompiuterinių sistemų kūrimo veiklas, būnant komandų nariais ar vadovais, laikantis profesinio, etinio elgesio ir socialinės atsakomybės principų ir taisyklių.
Asmeniniai gebėjimai:
E1 Geba savarankiškai nuolat mokytis, tobulėti, formuluoti ir pasiekti užsibrėžtus tikslus informatikos inžinerijos bei gretutinėse srityse.
E2 Geba savarankiškai, kūrybiškai ir atsakingai dirbti, laikantis numatyto plano ir įsipareigojimų, imantis iniciatyvos ir prisiimant asmeninę atsakomybę už darbo rezultatus.


Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultaciniai seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų procese, siekiant skatinti studentų aktyvumą ir kūrybiškumą, naudojami tokie aktyvaus mokymosi studijų metodai, kaip projektavimas (programavimas), dizainu grindžiamas mąstymas, iššūkiais grįstas mokymasis, kūrybinės dirbtuvės, darbas grupėse, patirtinis mokymasis, diskusijos, problemų sprendimu grįstas mokymasis, reflektyvus mokymasis, idėjų žemėlapiai ir kt. Pasiekimų vertinimui, be tradicinių vertinimo metodų, tokių kaip laboratorinio darbo gynimas, uždavinio sprendimas, laboratorinio darbo ar projekto ataskaita, naudojami ir kiti metodai: darbų ar kompetencijos aplankas (portfolio), probleminių užduočių sprendimas, inžinerinis projektas, veiklos refleksija, savęs įsivertinimas ir pan.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų modulio tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų procentines išraiškas pasirenka modulį koordinuojantis dėstytojas. Be įprastinių atsiskaitymo formų (pavyzdžiui, egzaminas, žodinis iliustruotas pranešimas, projekto ataskaita, laboratorinių darbų gynimas), gali būti taikoma papildoma vertinimo forma „Studento aktyvumo (lygmens) įvertinimas“ (iki 10 procentų galutinio pažymio), kurioje vertinamas studentų pasirengimas atvejo analizei, aktyviai diskusijai, dalyvavimas debatuose, ir pan.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Akademinė ir dalykinės srities komunikacija anglų kalba (C1 lygiu), Algoritmų sudarymas ir analizė, Aplinkos kompiuterizacija ir protingos sistemos, Bakalauro baigiamasis projektas, Diskrečiosios struktūros, Duomenų bazės, Duomenų struktūrų pagrindai, Fizika 1, Įmonių kompiuterinių sistemų kūrimo platformos, Informacinių technologijų sauga, Informatikos studijų įvadas, Kiberfizinės sistemos ir jų saugumas, Kibernetinis saugumas, Kompiuterinė grafika, Kompiuterinių sistemų analizė ir projektavimas, Kompiuterių architektūra, Kompiuterių tinklai ir internetinės technologijos, Matematika 1, Matematika 2, Objektinio programavimo pagrindai 1, Objektinio programavimo pagrindai 2, Operacinės sistemos, Produkto vystymo projektas, Profesinė praktika, Programavimo inžinerija, Skaitmeninės logikos pradmenys, Tikimybių teorija ir statistika.

Specializacijos:
Daiktų interneto įrenginiai ir technologijos, Daugiaagenčių sistemų pagrindai, Duomenų saugyklos, Elektroninių dokumentų ir duomenų saugumas, Kompiuterinių sistemų inžinerija, Realaus laiko sistemos, Saugių sistemų kūrimo pagrindai, Sistemų administravimas ir techninis palaikymas, Sistemų integracijos technologijos ir saugių paslaugų kūrimas, Skaitmeniniai signalai ir grandynai.

Studento pasirinkimai:
BUS: Filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvos 2023:
Darnus vystymasis, Medijų filosofija;
SSA: Socioekonominės aplinkos pažinimo alternatyvos 2023:
Darni socialinė raida, Inžinerinė ekonomika;
Asmeninis modulių rinkinys (I pakopos) 2023.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi teorinių ir praktinių kompiuterių, jų sistemų, komunikacinių tinklų, kibernetinio saugumo, realaus laiko informacijos apdorojimo ir valdymo sistemų kūrimo bei diegimo žinių, geba projektuoti ir diegti saugias kompiuterines sistemas, informatikos inžinerijos sprendimus ir taikyti informacines technologijas įvairiose įmonėse ir organizacijose.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti sistemų analitiku, programinės įrangos ir taikomųjų programų kūrėju, sistemų administravimo ir aptarnavimo specialistu, kibernetinio saugumo specialistu, saugių informacinių technologijų sprendimų kūrėju ir infrastruktūros vystytoju, informacinių technologijų vadovu įvairiose organizacijose.

Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į antrosios pakopos studijas.