Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Mados inžinerija (anglų k. - Fashion Engineering)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Polimerų ir tekstilės technologijos

Švietimo sritis

Gamyba ir perdirbimas

Švietimo posritis

Tekstilė (apranga, avalynė ir oda)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Ištęstinė, 6, Metais
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121FX001

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450723

Finansinės grupės kodas

1.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-03-26
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti šiuolaikines mados inžinerijos žinias, gebėjimus kurti naujus ir konkurencingus gaminius, tyrinėti ir projektuoti su jais susijusias medžiagas ir jų gamybos technologijas, organizuoti ir planuoti inžinerinę veiklą, prisitaikant prie kintančios pramonės, verslo bei socialinės aplinkos, prisiimant teisinę, socialinę bei etinę atsakomybę.

Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas:
A1 Geba susieti inžinerijos ir informacinių technologijų pagrindus bei matematikos ir fizinių mokslų principus su technologijos mokslais.
A2 Geba susieti humanitarinių, dizaino bei verslo ir ekonomikos pagrindus su mados inžinerija.
A3 Geba pritaikyti tekstilės medžiagų ir gaminių iš jų žinias projektuojant technologinius procesus, organizuojant produkto gamybą ir savybių kontrolę bei parenkant tyrimo metodus.
A4 Geba pritaikyti susietas kompiuterizuoto medžiagų ir technologijų projektavimo žinias gamybos procesų valdymui bei tobulinimui.
A5 Geba susieti mados kolekcijų kūrimo ir aukštos pridėtinės vertės medžiagų ir gaminių kūrimo, projektavimo ir technologijų žinias.
Technologinė analizė:
B1 Geba tyrinėti ir vertinti medžiagas ir gaminius, analizuoti ir parinkti technologinius procesus ir įrangą, atsižvelgiant į saugos reikalavimus, poveikį žmonių sveikatai ir gamtai, į ekonomines ir socialines pasekmes.
B2 Geba kūrybiškai ir kritiškai analizuoti gaminių analogus ir parengti naujų gaminių kūrimo ir gamybos technologines rekomendacijas.
B3 Geba atpažinti ir analizuoti naujai iškylančias problemas, taip pat prognozuoti ir optimizuoti gaminių ir technologinių procesų parametrus, parinkti ir taikyti tinkamus tyrimo metodus.
Technologijų projektavimas:
C1 Geba taikyti žinias ir supratimą generuojant idėjas, kuriant medžiagas bei gaminius, atitinkančius nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosaugos reikalavimus.
C2 Supranta procesų skaitmeninimo principus, ir geba juos taikyti kuriant medžiagų ir gaminių dizainą, konstrukciją ir bei diegiant pažangias gamybos technologijas.
Tyrimai:
D1 Geba savarankiškai ieškoti, rinkti, sisteminti ir analizuoti duomenų bazių ir kitų informacinių šaltinių duomenis, formuluoti taikomosios ir tiriamosios veiklos tikslus ir uždavinius tekstilės gaminių dizaino ir technologijų srityje.
D2 Geba parinkti tyrimo objektus, metodus, tame tarpe ir modeliavimo, bei patikimą laboratorinę įrangą, pagrįsti jų tinkamumą.
D3 Geba savarankiškai dirbti su laboratorine įranga, planuoti ir atlikti eksperimentus.
D4 Geba vertinti tekstilės medžiagų ir gaminių savybių tyrimų duomenis, priežastinius ryšius, interpretuoti gautus rezultatus, pateikti argumentuotas išvadas ir rekomendacijas.
Praktinė veikla:
E1 Geba parinkti ir taikyti tinkamas medžiagas ir technologinę įrangą, spręsdamas naujų, aukštos pridėtinės vertės, kokybiškų ir konkurencingų tekstilės gaminių gamybos technologines problemas.
E2 Geba savarankiškai valdyti specializuotą programinę įrangą, projektuoti ir vizualizuoti medžiagas ir gaminius bei parinkti pažangias gamybos technologijas, organizuoti ir valdyti technologinius procesus, užtikrinant darbo saugą.
E3 Geba integruoti ir taikyti teorines žinias bei mokslo naujoves, projektuodamas naujas medžiagas ir gaminius bei mados kolekcijas.
E4 Geba techniškai įgyvendinti mados gaminius ir kolekcijas, įvertinant etninius, etinius, darnios plėtros ir komercinius veiksnius.
Asmeniniai įgūdžiai:
F1 Geba dalykiškai bendrauti, kūrybiškai ir veiksmingai dirbti komandoje ir savarankiškai, sėkmingai integruotis į nuolatos kintančio skirtingo kultūrinio konteksto inžinerinę ir socialinę aplinką.
F2 Geba įvertinti individualaus ir komandinio mokymosi visą gyvenimą svarbą ir geba bendrauti valstybine ir bent viena užsienio kalba bei savarankiškai mokytis ir stiprinti savo kompetencijas.
F3 Geba įvertinti technologinių sprendimų sąsajas su mados verslo projektais, ekonominiais ir socialiniais padariniais.
F4 Geba prisiimti atsakomybę už inžinerinę veiklą, vadovaudamasis profesine etika ir pilietiškumu.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultaciniai seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų procese, siekiant skatinti studentų aktyvumą ir kūrybiškumą, naudojami tokie aktyvaus mokymosi studijų metodai, kaip projektavimas (programavimas), dizainu grindžiamas mąstymas, iššūkiais grįstas mokymasis, kūrybinės dirbtuvės, darbas grupėse, patirtinis mokymasis, diskusijos, problemų sprendimu grįstas mokymasis, reflektyvus mokymasis, idėjų žemėlapiai ir kt. Pasiekimų vertinimui, be tradicinių vertinimo metodų, tokių kaip laboratorinio darbo gynimas, uždavinio sprendimas, laboratorinio darbo ar projekto ataskaita, naudojami ir kiti metodai: darbų ar kompetencijos aplankas (portfolio), probleminių užduočių sprendimas, inžinerinis projektas, veiklos refleksija, savęs įsivertinimas ir pan.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų modulio tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų procentines išraiškas pasirenka modulį koordinuojantis dėstytojas. Be įprastinių atsiskaitymo formų (pavyzdžiui, egzaminas, žodinis iliustruotas pranešimas, projekto ataskaita, laboratorinių darbų gynimas), gali būti taikoma papildoma vertinimo forma „Studento aktyvumo (lygmens) įvertinimas“ (iki 10 procentų galutinio pažymio), kurioje vertinamas studentų pasirengimas atvejo analizei, aktyviai diskusijai, dalyvavimas debatuose, ir pan.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Aprangos kompiuterizuotas projektavimas 1, Aprangos konstravimo ir modeliavimo pagrindai, Aprangos specialiosios technologijos, Aprangos technologija, Bakalauro baigiamasis projektas, Bendroji chemija, Dizaino pagrindai, Eskizavimo technika, Fizika 1, Funkcinė apranga, Funkcinė tekstilė, Informacinės technologijos 1, Inžinerinė braižyba, Įvadas į mados inžineriją, Įvaizdžio dizainas ir komunikacija, Kokybės užtikrinimas, Mados dizaino pagrindai, Mados kolekcijos, Mados produkto kompiuterizuotas projektavimas, Mados raida, Mados vizualizacija, Matematika 1, Matematika 2, Medžiagotyra, Mezginių dizainas ir technologija, Profesinė praktika, Semestro projektas, Sudėtingų medžiagų dizainas ir technologijos, Tarptautinė tekstilės ir aprangos pramonė, Techninė kūryba ir intelektinė nuosavybė, Tekstilės medžiagų technologijos, Tikimybių teorija ir statistika.

Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Alternatyvos:
Naujo mados produkto kūrimas, Projektų valdymas, Produkto vystymo projektas;
BUS: Filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvos:
Darnus vystymasis, Medijų filosofija;
BUS: Užsienio kalbų alternatyvos (C1 lygis):
Akademinė ir dalykinės srities komunikacija anglų kalba (C1 lygiu), Vokiečių kalba (C1 lygiu), Rusų kalba (C1 lygiu), Prancūzų kalba (C1 lygiu);
Asmeninis modulių rinkinys (I pakopos).

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi mados inžinerijos, tekstilės medžiagotyros, kompiuterizuoto medžiagų ir aprangos projektavimo bei gamybos technologijų ir kokybės valdymo žinių. Geba kurti naujas, aukštos pridėtinės vertės, kokybiškas ir konkurencingas medžiagas, aprangą ir kitus gaminius iš tekstilės, projektuoti jų gamybos technologijas ir gamybos procesus, juos organizuoti ir valdyti.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti kūrybinį, inžinerinį, vadybinį darbą aprangos dizaino, gamybos ir prekybos įmonėse, tekstilės kūrimo ir gamybos įmonėse, lengvai adaptuotis panašaus inžinerinio profilio srityse, savarankiškai organizuoti ir plėtoti savo verslą.

Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į antrosios pakopos studijas.