Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Taikomoji informatika ir programavimas (anglų k. - Applied Informatics and Programming)

Studijų krypties grupė

Informatikos mokslai

Studijų kryptis

Informatika

Švietimo sritis

Informacijos ir ryšio technologijos

Švietimo posritis

Programinės įrangos, taikomųjų programų kūrimas ir analizė

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Informatikos mokslų profesinis bakalauras
Programuotojas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6613

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-36

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6531BX009

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550613

Finansinės grupės kodas

2.7

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-02-22
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Tikslas - rengti ir išugdyti aukštos kvalifikacijos informatikos srities specialistus, kurie gebėtų konkuruoti sparčiai besikeičiančių technologijų, gaminių ir paslaugų rinkoje, atsižvelgiant atsižvelgdami į vartotojo poreikius, vystytų bei kurtų įvairius WEB projektus, taikomąsias programas, duomenų bazes, aplikacijas, kuriant kurdami ir diegiant diegdami saugią programinę įrangą, bei ieškotų naujų kompiuterinių sistemų panaudojimų būdų, įtraukiant įtraukdami kompiuterinės grafikos ir dizaino darbus, ieškant ieškodami efektyvių duomenų ir informacijos apdorojimo sprendimų.
Studijų rezultatai:
1.1. Žino pagrindinius faktus, sąvokas, teorijas ir metodus matematikos, diskrečiosios matematikos, teorinės informatikos, duomenų struktūrų ir algoritmo žinias, techninės bei tinklo įrangos veikimo principus, protokolus ir standartus kuriant ir analizuojant kompiuterines sistemas, dabartiniais ir galimais pokyčiais bei tendencijomis ateityje.
1.2. Geba paaiškinti algoritmų sudarymo ir analizės principus, programavimo paradigmas, kalbas ir technologijas, žmogaus ir kompiuterio sąveikos principus, programinės įrangos kūrimo ir priežiūros metodus.
1.3. Taiko struktūrinio ir objektinio programavimo žinias, kuriant saugius ir kitus aktualius kriterijus atitinkančius profesinės veiklos problemoms spręsti.
1.4. Supranta visa apimančius skaitmenizavimo ir kompiuterinių skaičiavimų procesus, ir informatikos srities raidą.
2.1. Geba rinkti, analizuoti, apdoroti duomenis bei interpretuoti gautus rezultatus, reikalingus konkrečioms profesinės veiklos problemoms spręsti ir pagrindžia sprendimus argumentuotomis išvadomis.
2.2. Taiko teorines žinias praktikoje, parenka tinkamus metodus, technines ir programines priemones, programavimo kalbas, karkasus bei šiuolaikines programavimo aplinkas konkrečioms profesinės veikloms problemoms spręsti.
3.1. Taiko Agile metodus programinės įrangos kūrime, pagal užsakovo reikalavimus specifikuoja procesą, komponentą ar programinį produktą naudojant šiuolaikinius projektavimo įrankius bei laikantis rinkoje vyraujančių standartų.
3.2. Atlieka grafikos ir dizaino darbus, kuria duomenų bazes, svetaines ir kitus nesudėtingus programinius projektus.
3.3. Taiko kompiuterinių techninės įrangos ir architektūros žinias, kompiuterinės technikos standartus, diegia operacines sistemas ir kitą taikomąją bei specialiąją programinę įrangą.
3.4. Taiko įgytas žinias apie debesų kompiuteriją, kompiuterių tinklus, informacijos perdavimo modelius, protokolus ir standartus konfigūruojant ir testuojant tinklus bei geba naudoti duomenų apsaugos priemones.
Spec. Web projektų kūrimas (alternatyva):
3.5.A Kuria naujus WEB projektus, Web servisus arba palaiko ir vysto esamus taikydamas pasirinktas programavimo kalbas, platformas ar karkasus.
Spec. Mobiliųjų aplikacijų kūrimas (alternatyva):
3.5. B Kuria vietines ir hibridines mobilias aplikacijas, Web servisus arba palaiko ir vysto esamas taikydamas pasirinktas programavimo kalbas, platformas ar karkasus; kuria daiktų interneto technologijomis grindžiamus produktus.
Spec. Kompiuterių tinklo administravimas (alternatyva):
3.5.C Diagnozuoja ir šalina programinius ir techninius kompiuterių tinklų įrangos gedimus, administruoja serverius ir kitus tinklo įrenginius bei užtikrina saugų informacinės sistemos duomenų perdavimą ir nepertraukiamą tinklo tarnybų darbą.
4.1. Sklandžiai ir įtaigiai reiškia savo mintis žodžiu ir raštu, efektyviai ir tolerantiškai komunikuoja su specialistais ir kitais asmenimis profesinėje aplinkoje lietuvių bei užsienio kalba.
4.2. Dirba komandoje vykdant projektus, sprendžiant profesinės veiklos uždavinius, prisiima atsakomybę už savo ir pavaldžių darbuotojų veiklos kokybę.
5.1. Planuoja, organizuoja savo darbą bei savarankiškai lavina įgūdžius suvokdamas mokymosi visą gyvenimą svarbą ir tobulėjimą profesinėje veikloje.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Orientuotos į bendrųjų ir dalykinių kompetencijų plėtojimą, ugdant kūrybiškumą: paskaitos, seminarai, individualūs ir grupiniai projektiniai darbai, laboratoriniai darbai, atvejų analizė, portfolio/aplanko metodas, darbų viešas pristatymas ir gynimas, diskusijos, mokslinių straipsnių rengimas, informacijos paieška ir sisteminimas ir kt.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Projektinių darbų gynimas, portfolio pristatymas, kursinio darbo gynimas, trapinis žinių patikrinimas, egzaminas.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų krypties dalykų apimtis studijų kreditais – 93 kreditai, specializacijos dalykai – 18 kreditų, praktikos 30 kreditų.
Užsienio kalba I; užsienio kalba II; Bendravimo psichologija; Praktinė teisė; Darbuotojų sauga ir sveikata; Išmanieji matematiniai sprendimai; Programavimas C/C++; Kompiuterinė grafika ir dizainas (Photoshop CC, Illustrator CC); Žmogaus ir kompiuterio sąveika; Saityno programavimas (HTML 5, CSS3, JS); Objektinis programavimas ; Logikos pagrindai ir diskrečioji matematika; Duomenų struktūros ir algoritmai; Kompiuterių architektūra ir operacinės sistemos; Kompiuterinių tinklai ir informacinė sauga; Programavimas php; Duomenų bazės; Tyrimų metodologija ir duomenų analizė; Klasikinė programų inžinerija; 3D grafikos pagrindai ir animacija; Kibernetinis saugumas; Lankstusis programų sistemų kūrimas (Agile metodikos); Įterptinės sistemos; Virtualizacija ir debesų kompiuterija; IT projektų valdymas; Portfolio ir karjeros planavimas; Kursinis darbas; Baigiamasis darbas.
Numatytos trys profesinės praktikos: Pažintinė praktika (atliekama kolegijoje praktinio mokymo firmoje „Biurometa“); Mokomoji praktika (atliekama įmonėje, trukmė – 6 savaitės); Profesinė praktika (atliekama įmonėje, trukmė – 10 savaičių).
Specializacijos:
1. Web projektų kūrimas
2. Kompiuterinių tinklų administravimas
3. Mobiliųjų aplikacijų kūrimas
Studento pasirinkimai:
Studentams suteikta galimybė studijų krypties žinias ir gebėjimus tobulinti pasirenkant vieną iš trijų specializacijų. Studijų programoje yra 3 laisvai pasirenkami dalykai (9 kreditai), t. y. studentas iš kolegijoje dėstomų dalykų savo nuožiūra gali pasirinkti 3 dalykus, vadovaudamasis savo interesais bei asmenine motyvacija.
Studentai studijų semestro eigoje gali pasirinkti praktikos atlikimo vietą. Pagal Lietuvoje galiojančią tvarką studentams įskaitomi kitose aukštosiose mokyklose išklausyti dalykai bei jų įvertinimai. Studentai turi galimybę studijuoti pagal individualųjį planą, kai akademinis krūvis sudaromas atsižvelgiant į studento pageidavimus. Studentams gali būti pripažintos neformaliuoju ir savaiminiu būdu įgytos kompetencijos.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programoje daug dėmesio skiriama absolventų įsidarbinimui ir jų karjerai, supažindinant studentus su profesinės karjeros galimybėmis, teikiant informaciją, metodinę ir konsultacinę pagalbą pasirengimo darbo rinkai bei įdarbinimo klausimais. 2021 birželio mėnesį Lietuvos verslo kolegijos Taikomosios informatikos ir programavimo studijų programai buvo suteiktas „Investors‘ Spotlight“ kokybės ženklas. Džiugu, kad užsienio ir lietuviško kapitalo investuotojų, dalyvavusių studijų programų peržiūroje, vertinimu Lietuvos verslo kolegijos Taikomosios informatikos ir programavimo studijų programos atstovai geba efektyviai bendradarbiauti su verslu, o vertinimo metu verslo atstovų išsakyti lūkesčiai atsispindėjo parengtuose rekomendacijų įgyvendinimo planuose bei jau įgyvendintuose studijų programos ir studijų proceso pokyčiuose.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Po studijų galės dirbti: programuotojais, IT specialistais įvairiose įmonėse (bankuose, darbo biržose, kompiuterių ir programinės įrangos prekybos firmose, leidybos centruose, vidaus reikalų tarnybose, ministerijose, kultūros, mokslo, švietimo įstaigose, bendrose Lietuvos ir užsienio kompanijose ir t.t.), grafikos dizaineriais, IT paslaugų administratoriais, projektų vadovais ar jų asistentais, Taip pat gali kurti savo verslą arba dirbti laisvai samdomais darbuotojais.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai gali toliau studijuoti pagal universitetines pirmosios pakopos studijų programas, o baigę papildomąsias studijas ar įvykdę kitus konkrečios aukštosios mokyklos nustatytus reikalavimus turi galimybę įstoti į magistrantūrą ir studijuoti pagal antrosios pakopos studijų programas. Absolventas turi galimybę tęsti studijas tiek Lietuvos, tiek užsienio aukštosiose mokyklose.