Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Gyvūno ir žmogaus sąveika (anglų k. - Animal and Human Interaction)

Studijų krypties grupė

Žemės ūkio mokslai

Studijų kryptis

Gyvulininkystė

Studijų krypties šaka

Gyvūnų mokslas

Švietimo sritis

Žemės ūkis

Švietimo posritis

Augalininkystė ir gyvulininkystė

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Žemės ūkio mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6125

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

210
Ištęstinė, 5, Metais
Nuolatinė, 3,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-39

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121IX002

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450811

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-10-07
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas(-ai):

Parengti profesionalius plačios erudicijos Gyvūno ir žmogaus sąveikos srities specialistus, išmanančius apie gyvūnų, naudojamų žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams integracijos svarbą visuomenės gerovei užtikrinti, šią sritį reglamentuojančius nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus, šioms veikloms naudojamas gyvūnų rūšis ir jų savitumus, gyvūnų anatomiją, fiziologiją, elgseną, fiziologinius poreikius; gyvūnų gerovę ir sveikatingumą užtikrinti reikalingas sąlygas.

Įsigaliojantys pakeitimai, pagal LR ŠMS Ministro įsakymą “DĖL ŠVIETIMO, MOKSLO IR SPORTO MINISTRO 2016 M. GRUODŽIO 1 D. ĮSAKYMO NR. V-1075 „DĖL STUDIJŲ KRYPČIŲ IR KRYPČIŲ GRUPIŲ, PAGAL KURIAS VYKSTA STUDIJOS AUKŠTOSIOSE MOKYKLOSE, SĄRAŠO, JO KEITIMO TVARKOS, KVALIFIKACINIŲ LAIPSNIŲ SĄRANGOS IR STUDIJŲ PROGRAMŲ PAVADINIMŲ SUDARYMO PRINCIPŲ PATVIRTINIMO“ , aukštosios mokyklos, vykdančios gyvulininkystės studijų krypties (I04) studijų programas, kurias baigus suteikiamas žemės ūkio mokslų kvalifikacinis laipsnis, perregistruoja Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registre įregistruotas studijų programas, priskirdamos jas gyvūnų mokslų studijų krypčiai (I04). Šis įsakymas įsigalioja 2024 m. lapkričio 1 d.

Studijų rezultatai:
Parengti Gyvūno ir žmogaus sąveikos srities specialistai:
- išmanantys asistuojančių gyvūnų terapinių ir gyvūnų rekreacinių veiklų integracijos svarbą visuomenės gerovei užtikrinti;
- žinantys ir mokantys taikyti Gyvūno ir žmogaus sąveikos sritį reglamentuojančius nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus;
- išmanančius apie gyvūno ir žmogaus sąveikos veikloms (žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams) naudojamas gyvūnų rūšis ir jų savitumus, gyvūnų anatomiją, fiziologiją, elgseną, fiziologinius poreikius; gyvūnų gerovę ir sveikatingumą užtikrinti reikalingas sąlygas.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos; interaktyvios veiklos; seminarai; laboratoriniai ir praktiniai darbai; pratybos; diskusijos; atvejų analizės; refleksijos; probleminis mokymas; konsultacijos; simuliacijos; praktikos įmonėse; individualus ir komandinis darbas.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Egzaminas, koliokviumas, praktikos darbų gynimas, kursinis darbas, kontrolinis darbas, praktikos ataskaita, baigiamasis darbas.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Pagrindiniai privalomieji dalykai: Bioetika; Gyvūnų biologija; Ląstelės biologija ir genetika; Gyvūnų morfologija ir fiziologija; Inovatyvios ėdalų ir pašarų ruošimo technologijos; Biochemija; Asistuojančių gyvūnų auginimas ir valdymas; Gyvūnų terapija ligonių reabilitacijai; Ekologija ir aplinkosauga; Gyvūnų higiena; Gyvūnų augintinių mityba; Gyvūnų veisimas ir taikomoji etologija; Imunologija; Rinkodara; Informatika; Rekreacijoje dalyvaujančių gyvūnų infekcijų prevencijos pagrindai; Gyvūnų sveikatingumas; Biostatistika; Mokslinių tyrimų organizavimas; Taikomoji sveikatos psichologija; Gyvūnų gerovė; Praktika (pagal atitinkamą pasirinktą sritį: (žmonių reabilitacijai, tarnybai, sportui, rekreacinei veiklai, estetiniams ir bendravimo poreikiams); Baigiamasis darbas.

Specializacijos:
Kinologija: Šunų auginimas ir reprodukcija; Šunų mityba; Šunų asistavimo ir rekreacinės veiklos.
Žirgininkystė: Žirgų auginimas ir reprodukcija; Žirgų mityba; Žirgų asistavimo ir rekreacinės veiklos.
Felinologija: Kačių auginimas ir reprodukcija; Kačių mityba; Kačių asistavimo ir rekreacinės veiklos.
Egzotiniai ir laukiniai gyvūnai: Egzotinių ir laukinių gyvūnų auginimas ir reprodukcija; Egzotinių ir laukinių gyvūnų mityba; Egzotinių ir laukinių gyvūnų asistavimo ir rekreacinės veiklos.

Studento pasirinkimai:
Pasirenkamieji dalykai (sąrašas atnaujimas kiekvienais metais): Medijos ir sveikata; Asmens sveikatos ugdymas; Eksperimentiniai gyvūnų modeliai; Pasaulio biologinė įvairovė; Gyvūnų genetiniai ištekliai; Žirgų veislininkystės technologijos; Invazinės rūšys; Sraigių auginimas; Kūno kultūra; Bičių auginimas, jų produktai ir apiterapija, Baziniai laboratorinių gyvūnų modeliai, instrukcijos ir protokolai; Laukinių nelaisvėje laikomų gyvūnų mityba ir kt.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Tai vienintelė Lietuvoje programa, specializuotai rengianti profesionalius plačios erudicijos Gyvūno ir žmogaus sąveikos srities specialistus, išmanančius asistuojančių gyvūnų terapinių ir gyvūnų rekreacinių veiklų integracijos svarbą visuomenės gerovei užtikrinti, šią sritį reglamentuojančius nacionalinius ir tarptautinius teisės aktus, šioms veikloms naudojamas gyvūnų rūšis ir jų savitumus, gyvūnų anatomiją, fiziologiją, elgseną, fiziologinius poreikius; gyvūnų gerovę ir sveikatingumą užtikrinti reikalingas sąlygas.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Lietuvos Respublikos ministerijose (Žemės ūkio, Aplinkos, Sveikatos apsaugos ir kt.) ir jų padaliniuose; konsultacinėse tarnybose; Valstybės sienos apsaugos tarnybose; policijos padaliniuose, kuriuose pasitelkiama gyvūnų pagalba; veislynuose; zoologijos soduose; gyvūnų globos namuose; žirgynuose, kurti savo verslą, konsultuoti ir t.t. Perspektyvoje numatyta, kad Gyvūno ir žmogaus sąveikos studijų programą baigę asmenys galės siekti įgyti papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros natūraliosios ir liaudies medicinos srities psichosocialinio poveikio paslaugų grupės paslaugų, kurias teikiant naudojami gyvūnai, pogrupio paslaugų teikimo licenciją.
Tolesnių studijų galimybės:
Tęsti studijas Gyvūno ir žmogaus sąveikos magistrantūroje.