Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Maisto mokslas (anglų k. - Food Science)

Studijų krypties grupė

Žemės ūkio mokslai

Studijų kryptis

Maisto studijos

Švietimo sritis

Gamyba ir perdirbimas

Švietimo posritis

Maisto produktų technologijos

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Žemės ūkio mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6125

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

210
Ištęstinė, -, -
Ištęstinė, 5, Metais
Nuolatinė, -, -
Nuolatinė, 3,5, Metais
Nuolatinė, 5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-17

Akreditavimo vertinimo išvados

Final report_LSMU_Food studies.pdf

Valstybinis kodas

6121IX003

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450721

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-06-07
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas: Studijų programos tikslas(-ai): Parengti specialistus, išmanančius maisto (bio)technologijų modelio taikymą didesnės pridėtinės vertės saugaus maisto kūrimui bei gebančius praktiškai diegti kokybės ir verslo vadybos žinias įmonės valdymo optimizavimui. Studijų rezultatai: 1.1. Savarankiškai studijuoti profesinę, mokslinę literatūrą ir integruoti žinias asmenybės tobulėjimui, bei taikyti mokslinės informacijos sklaidos principus. 1.2. Tobulinti profesinę kvalifikaciją, dirbti komandoje ir tarptautinėje erdvėje, naudotis informacijos paieškos sistemomis. 1.3. Gebėti savarankiškai spręsti problemas, pasirenkant tinkamiausius būdus ir kritiškai vertinti darbo rezultatus. 1.4. Gebėti prisitaikyti prie nuolatinių pokyčių profesinės veiklos srityje ir veiklos turinio kaitos. 1.5. Taikyti ekonomikos ir vadybos žinias. 1.6. Įgyvendinti sprendimus žinomoje ir naujoje aplinkoje. 2.1. Žinoti maisto žaliavų ir produktų sudėtį, savybes ir biocheminius procesus. 2.2. Parinkti ir taikyti maisto žaliavų ir produktų tyrimams taikomus metodus bei vertinti gautus rezultatus. 2.3. Analizuoti ir įvertinti maisto žaliavų ir produktų kokybės ir saugos rodiklius bei vertinti jų atitiktį reikalavimams. 2.4. Vertinti maisto žaliavas, atsižvelgiant į jų tolimesnį panaudojimą maisto produktų gamybai. 3.1. Žinoti maisto žaliavų ir produktų technologinius procesus bei technologijas. 3.2. Taikyti įgytas žinias analizuojant ir gerinant maisto produktų gamybos efektyvumą. 3.3. Taikyti tausojančios maisto gamybos grandinės koncepciją. 3.4. Įvertinti ir analizuoti maisto žaliavų ir produktų

gamybą. 4.1. Vertinti pagrindines sveikos mitybos gaires. 4.2. Žinoti racionalios ir subalansuotos mitybos principus, pagrindinių maisto produktų grupes, įvairių amžiaus grupių bei būklių asmenų mitybos poreikius. 5.1. Užtikrinti maisto žaliavų ir produktų kokybę, diegti kokybės vadybos sistemas. 5.2. Diegti rizikos veiksnių analizės svarbių valdymo taškų sistemą maisto grandinėje. Mokymo ir mokymosi veiklos: Laboratoriniai darbai, praktiniai užsiėmimai, seminarai, pristatymai, atvejo analizė, tradicinės paskaitos, darbas grupėse ar individualiai, diskusijos, konsultavimas, kūrybinės užduotys, minčių lietus, minčių žemėlapiai, demonstravimas ir kt. Studijų rezultatų vertinimo būdai: Visų dalykų studijų rezultatų pasiekimai įvertinami egzaminu, praktikų rezultatų pasiekimai įvertinami, vertinant parengtą praktikos ataskaitą, visos studijų programos rezultatų pasiekimai įvertinami, vertinant baigiamąjį darbą, kurį studentas pradeda ruošti trečiaisiais studijų metais ir pristato viešai, baigiamųjų darbų gynimo komisijoje. Sandara: Studijų dalykai (moduliai), praktika: Maisto chemija; Profesinė kalba; Biochemija; Filosofija; Ekologija; Maisto fizikinės ir juslinės savybės; Maisto gamybos technologijų procesai ir aparatai; Žmogaus ir gyvūnų fiziologija; Ekonomikos pagrindai; Taikomoji psichologija, Įvadas į maisto mokslo studijas; Maisto žaliavų ir produktų technologiniai įrenginiai; Mityba; Statistika maisto moksle; Vandens kokybė ir sauga; Maisto toksikologija; Vadybos pagrindai; Cheminiai ir fizikiniai maisto tyrimai; Maisto teisė; Maisto kokybės ir saugos vadybos sistemos; Mikrobiologija; Virusai, bakterijos, parazitai maiste, jų kontrolė; Kokybės valdymas ir atitikties vertinimas; Augalinių maisto žaliavų ir produktų gamyba bei kokybė; Gyvūninių maisto žaliavų ir produktų gamyba bei kokybė; Maisto konservavimas ir pakavimas; Viešojo maitinimo organizavimo principai ir technologijos; Maisto gamybos grandinės atliekų tvarkymas; Maisto įmonių sanitarija; Gamybinė praktika ir Bendrosios maisto žaliavų ir produktų gamybos technologijos praktika. Specializacijos: - Studento pasirinkimai: Studentas gali rinktis pasirenkamuosius dalykus.

Studijų programos skiriamieji bruožai: Programa priklauso Maisto studijų programų krypčiai; programos struktūra apima fundamentinių žinių ir mokslo naujovių integraciją maisto tvarkymo srityje (nuo žaliavų gamybos iki produkto pateikimo vartotojui). Šios programos absolventai išmano maisto ir gėrimų pramonės gamybos procesus bei įrenginius; geba kurti naujas bei optimizuoti esamas technologijas; vykdyti kokybės valdymą įmonėje; organizuoti maisto tvarkymą tvariu aplinkai draugišku būdu; kurti naujus produktus, taikant sveikatai palankios mitybos koncepciją. Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės: Profesinės veiklos galimybės: Absolventai galės dirbti maisto žaliavų ir produktų gamybos įmonėse (užimamų pareigų pavyzdžiai: technologas, kokybės vadovas, gamybos vadovas, gamybos meistras, kokybės vadybininkas, maisto tyrimų laboratorijos darbuotojas ir pan.), viešojo maitinimo įmonėse, įmonėse susijusiose su organizuotu maisto tiekimu ir kt. Dėl maisto kokybės klausimų aktualumo, baigę studijas absolventai darbinami Valstybinėje maisto ir veterinarijos tarnyboje, susiedami savo veiklą su maisto kokybės klausimų sprendimu (pvz., Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus maisto produktų inspektorius). Absolventai galės rinktis valstybės tarnybą ir ministerijų padaliniuose, miestų ir rajonų savivaldybių įmonėse, kuriose reikia specialių žinių apie maisto kokybę bei saugą (pavyzdžiui, Žemės ūkio ministerijos Maisto skyriuje, Ekonomikos ir programų vertinimo departamento Strateginio planavimo ir mokslo skyriuje specialisto pareigos ir pan.), LR Žemės ūkio rūmuose, įvairiose žemdirbių organizacijose, žemės ūkio produktų perdirbėjų organizacijose bei kitose institucijose, atsakingose ne tik už maisto žaliavų ir produktų gamybą, bet ir maisto specialistų kvalifikacijos kėlimą, jų mokymų organizavimą. Turėdami platų suvokimą daugelyje su maistu susijusių sričių, jie galės pradėti savo verslą arba būti jo dalininkais. Tolesnių studijų galimybės: Absolventai gali tęsti studijas Maisto mokslo ir kitose magistrantūros studijų programose, susijusiose su maisto kokybe, sauga ir / ar gamybos technologijomis Lietuvoje ir užsienyje.