Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tekstilės inžinerija (anglų k. - Textile engineering)

Studijų krypties grupė

Technologijų mokslai

Studijų kryptis

Polimerų ir tekstilės technologijos

Švietimo sritis

Gamyba ir perdirbimas

Švietimo posritis

Tekstilė (apranga, avalynė ir oda)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Technologijų mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Ištęstinė, 6, Metais
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

Sv6-40

Akreditavimo vertinimo išvados

KTU_Polimeru it tekstilės technologijos_2022.pdf
Išvadų išrašo vertimas_KTU_Polimeru ir tekstiles Techechnologijos_2022.pdf

Valstybinis kodas

6121FX003

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450723

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2016-07-21
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Rengti bakalaurus, kurie bus imlūs technologijos mokslų žinioms, kūrybingi, gebės kritiškai mąstyti, turės žinių įvairiapusei inžinerinei veiklai, gebės kompetentingai ir pažangiai analizuoti, vertinti, spręsti medžiagų ir technologijų panaudojimo, produkcijos gamybos, jos valdymo problemas, dirbti su aukštosiomis technologijomis.
Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas:
A1 Turi profesinei veiklai reikalingų fundamentalių matematikos, fizinių mokslų, inžinerijos pagrindų žinių, humanitarinių ir socialinių mokslų žinių, taip pat meno pagrindų žinių bei erudiciją ir pasaulėžiūrą praplečiančių humanitarinių, komunikavimo ir socialinių mokslų žinių.
A2 Turi nuosekliai susietų žinių apie tekstilės inžinerijoje naudojamas medžiagas ir elementus bei jų savybes, tekstilės medžiagų ir gaminių gamybos technologijas bei metodus.
A3 Turi specifinių dalykinių žinių apie technologinių gamybos sistemų veikimą, produkcijos kokybę, jos įvertinimą, patikimumą bei ryšius tarp tekstilės produktų visuminių savybių, gamybos technologinių procesų ir gaminio kokybės.
A4 Geba taikyti specifinias daugiadalykes žinias apie automatizuotas tekstilės projektavimo sistemas, specifinias dalykinias žinias apie projektavimo principus, grafinės raiškos būdus, spalvą, raiškos priemones ir dekoravimą, aprėpia ekonomikos, vadybos, žmogaus saugos žinias.
Technologinė analizė:
B1 Geba dalykines tekstilės inžinerijos žinias pritaikyti sprendžiant kokybinius ir kiekybinius uždavinius, integruoti įgytas žinias kūrybinių užduočių realizavimui.
B2 Geba teoriškai apskaičiuoti ir praktiškai atlikti patikimus matavimus tekstilės inžinerijos srityje.
B3 Geba atpažinti ir analizuoti naujai iškylančias tekstilės inžinerijos problemas, taip pat prognozuoti, planuoti jų sprendimo strategijas.
B4 Geba tyrinėti, sisteminti, analizuoti ir vertinti dizaino ir pramoninės dailės gaminius ir tai taikyti sprendžiant kūrybinius uždavinius.
Technologijų projektavimas:
C1 Geba parinkti ir pritaikyti matematinius ir vaizdinius metodus inžinerinėms problemoms modeliuoti ir analizuoti, taip pat parinkti gamybos metodus bei priemones; sisteminti kūrybiniame procese gautą informaciją.
C2 Geba panaudoti teorinius problemų sprendimo būdus, taip pat praktinių tyrimų planavimo, projektavimo ir atlikimo kompetenciją, informacines technologijas ir bazinę programinę įrangą kūrybiniame problemos sprendimo procese.
C3 Gebės kritiškai vertinti, analizuoti, interpretuoti projektavimo, gamybos ir valdymo situacijas, priimti optimalius sprendimus.
Tyrimai:
D1 Geba kaupti, sisteminti, analizuoti, apdoroti įvairiapusę tekstilės inžinerijos informaciją ir duomenis, naudojantis moderniais metodais.
D2 Geba rasti reikiamą profesinę ir mokslinę informaciją pirminiuose ir antriniuose informacijos šaltiniuose, įskaitant informacijos paiešką internete.
D3 Geba tyrinėti, vertinti tekstilės gamybos technologinius procesus, jų valdymo ypatumus, optimizuoti šių procesų parametrus, atlikti inžinerinei veiklai reikalingus eksperimentinius darbus.
D4 Geba stebėti bei matuoti tekstilės inžinerijos objekto savybes bei jų kitimus, sisteminti bei patikimai fiksuoti ir dokumentuoti duomenis.
Praktinė veikla:
E1 Supranta technologinių procesų sudarymo, organizavimo, valdymo, taip pat standartinių laboratorinių procedūrų ir saugaus darbo su medžiagomis bei laboratorine įranga principus bei svarbą.
E2 Turi praktinių tyrimų, projektavimo, uždavinių sprendimo įgūdžių, susijusių su įvairaus pobūdžio informacija, apimant situacijas, kai vertinti reikia turint ribotą informacijos kiekį ar priimant kompromisinius sprendimus.
E3 Geba derinti matematinius įgūdžius taisyklingai naudojant vienetų ir duomenų pateikimo būdus, analizuoti klaidas; geba derinti kūrybinių projektavimo ir grafinio realizavimo įgūdžių.
E4 Moka interpretuoti duomenis, gautus laboratorinių stebėjimų ir matavimų metu, vertinti tiriamųjų medžiagų naudojimo ir laboratorinių procedūrų riziką.
E5 Geba pateikti mokslinę medžiagą ir argumentus klausytojų auditorijoms žodžiu bei raštu, taip pat pristatyti meninius sprendimus.
E6 Geba vertinti, analizuoti ir kūrybiškai modeliuoti dizaino objektus, derinant su gamybos galimybėmis.
Asmeniniai įgūdžiai:
F1 Geba bendrauti taisyklinga bendrine ir profesine lietuvių kalba žodžiu ir raštu, analizuoti ir apibendrinti naudotus informacinius šaltinius.
F2 Turi organizacinių įgūdžių, parodančių mokėjimą planuoti ir dirbti efektyviai bei kūrybingai ir individualiai, ir grupėje.
F3 Suvokia studijavimo įgūdžių, reikalingumo svarbą tęstiniam profesiniam savęs ugdymui.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Visų studijų modulių medžiaga įsisavinama studento auditorinio ir savarankiško darbo metu. Auditorinis darbas apima paskaitas, laboratorinius darbus ir pratybas. Studento savarankiškas darbas – tai teorinės medžiagos įsisavinimas, pasirengimas paskaitoms, laboratoriniams darbams ir pratyboms, tarpiniams atsiskaitymams už semestro užduotis ir egzaminui, namų darbų bei semestro projektų rengimas ir kita žinioms, gebėjimams ir įgūdžiams įgyti skirta veikla.
Studijų programa baigiama baigiamuoju bakalauro projektu.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant modulį semestro metu įvertinami ir duomenų bazėse registruojami du kartus: kai atsiskaitoma už semestro savarankiško darbo užduotis (teigiamas arba neigiamas įvertinimas) ir per egzaminą sesijos metu (pažymys pagal dešimtbalę skalę).
Baigiamasis projektas ginamas viešame rektoriaus įsakymu sudarytos studijų krypties kvalifikacijos komisijos posėdyje.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Būsimieji polimerų ir tekstilės technologijų bakalaurai studijuoja bendruosius universitetinių studijų dalykus: filosofiją, asmens sveikatos ugdymą, kalbas; SSA alternatyvas: asmenybės ugdymo, socio-ekonominės aplinkos pažinimo, verslumo ugdymo; pagrindinės studijų krypties dalykus: audinių, mezginių sandarą ir technologijas, tekstilės projektavimo sistemas, funkcinę ir neaustinę tekstilę. Iš viso studijuojami 32 dalykai ir numatomas studentų asmeninis modulių rinkinys (45 kreditai).
Studijų metu atliekama praktika (15 kreditų) įmonėse, siekiant įgyti praktinių darbo įgūdžių. Jos metu susipažįstama su įmonės veikla, joje vykdomų projektavimo ir gamybos procesų ypatumais, produkcijos specifika, darbo organizavimu, pagal praktikos programą atliekamos praktinės užduotys, mokomasi spręsti gamyboje kylančias problemas, įtvirtinami ir tobulinami praktiniai ir mokslinio darbo įgūdžiai, praktiškai patikrinami bakalauro baigiamojo projekto metu.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Studento laisvai pasirenkamiems studijų dalykams numatyti 45 kreditai (asmeninis modulių rinkinys).
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas išmano tekstilės medžiagas bei gaminius, jų kokybę, vertinimą, optimalų projektavimą, technologinius procesus, technologinių įrenginių bei gamybos sistemų veikimą, meno ir kompiuterizuoto projektavimo pagrindus, geba dirbti su laboratorine bei technologinių procesų ir tekstilės gaminių kokybės kontrolės įranga, organizuoti, optimizuoti, projektuoti ir valdyti gamybos technologinius procesus, taikydamas specializuotą programinę įrangą.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti tekstilės gaminių tyrimo laboratorijose, siūlų gamybos, audimo, mezgimo, neaustinių medžiagų gamybos įmonėse produkto dizaineriu, technologu, tekstilės gaminiais prekiaujančiose įmonėse – konsultantu.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventas gali teisę stoti į antrosios pakopos studijas.