Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Finansai (anglų k. - Finance)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Finansai

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Finansai, bankininkystė ir draudimas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Ištęstinė, 3, Metais
Nuolatinė, 2, Metais

Vertinimą atlikusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-28

Akreditavimo vertinimo išvados

KTU Final Finance Field Evaluation Report_2023.pdf
KTU_Finansų_vertinimo išvadų nr. SV4-28 išrašas anglų k. ir vertimas į lietuvių k. (1).docx

Valstybinis kodas

6211LX036

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470412

Finansinės grupės kodas

1.1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2023-08-17
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Suteikti kompetencijas kūrybiškai taikyti tradicines ir modernias finansų valdymo metodologijas dinamiškoje aplinkoje rengiant ir įgyvendinant finansų strategijas ir operatyvius finansų valdymo sprendimus finansų institucijose ir nefinansinėse organizacijose.
Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
A1 Geba panaudoti naujausiais fundamentiniais ir taikomaisiais tyrimais pagrįstas ekonomikos, vadybos ir kitų susijusių sričių žinias sprendžiant finansų valdymo problemas, atliekant tarpdisciplininius tyrimus.
A2 Geba taikyti fundamentinėmis ir moderniomis finansų srities žiniomis grįstus modelius bei principus finansų sistemų funkcionavimo, finansų institucijų ir verslo bei investicijų valdymo problemų moksliniuose ir taikomuosiuose tyrimuose.
A3 Geba identifikuoti teorijų, modelių ir koncepcijų taikymo įvairiose finansų institucijų ir nefinansinių korporacijų finansų valdymo srityse ir aplinkose ribotumus bei holistinio mąstymo prieigas teikiant finansinius argumentus aukšto neapibrėžtumo sąlygomis.
A4 Geba atskleisti kiekybinių ir kokybinių tyrimo metodų, finansinės informacijos interpretacijų pritaikomumą finansiniams sprendimams pagrįsti.
A5 Geba paaiškinti finansų procesų ir politikų turinį finansų institucijų ir nefinansinių organizacijų valdymo kontekste.
Gebėjimai atlikti tyrimus:
B1 Geba identifikuoti finansų sektoriaus ar nefinansinės organizacijos finansų valdymo problemas, jų analizei parinkus adekvačius tyrimo metodus.
B2 Geba pritaikyti teorinius modelius praktinių finansų valdymo problemų, kylančių finansų sektoriaus ar nefinansinės organizacijos lygmenyje, sprendimui, kritiškai įvertinus finansų teorijų ir koncepcijų pritaikomumo galimybes dinamiškoje aplinkoje.
B3 Geba kritiškai vertinti įvairiuose duomenų šaltiniuose pateikiamą finansų sistemos kaitai svarbią informaciją.
B4 Geba integruoti žinias, pagrindžiant tyrimų metodologiją, konsultuojant ar atliekant finansų ir tarpdalykinių sričių ekspertinį vertinimą.
B5 Geba pristatyti mokslinio tyrimo rezultatus mokslinėje konferencijoje arba seminare.
Specialieji gebėjimai:
C1 Geba integruoti įvairių sričių naujausių mokslinių ir empirinių tyrimų rezultatus bei finansų sistemos vystymosi teorines ir metodologines prieigas, nagrinėjant finansų valdymo problemas nacionalinėje ir globalioje aplinkoje.
C2 Geba savarankiškai bei inovatyviai spręsti kompleksines finansų valdymo problemas , kritiškai vertinant sprendimų alternatyvas, integruojant naujausias fundamentiniais ir taikomaisiais tyrimais pagrįstas ekonomikos, vadybos, finansų ir kitų susijusių sričių žinias ir tarpdalykinį holistinį požiūrį.
C3 Geba sistemiškai argumentuoti siūlomų finansų valdymo sprendimų tinkamumą ir būtinumą vertės kūrimo ir rizikos valdymo kontekste pasitelkiant teorines ir empirines žinias, aiškiai komunikuojant siūlymus įvairių sričių specialistams.
C4 Geba kritiškai vertinti procesus, vykstančius finansų sistemoje ir atskiruose jos sektoriuose.
Socialiniai gebėjimai:
D1 Geba komunikuoti apibendrintas žinias ir susistemintą informaciją, vartojant finansų mokslo terminologiją.
D2 Geba nuolat savarankiškai mokytis, kritiškai vertinant finansų sistemos raidos teorines ir praktines naujoves nuolat kintančios nacionalinės rinkos ir globalios erdvės kontekste.
Asmeniniai gebėjimai:
E1 Geba etiškai ir tolerantiškai bendradarbiauti su įvairiomis interesų grupėmis, rengiant ir įgyvendinant finansų valdymo sprendimus.
E2 Geba savarankiškai inicijuoti ir vykdyti mokslinius ir taikomuosius tyrimus.
E3 Geba prisiimti atsakomybę įgyvendinant finansų valdymo sprendimus.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, konsultaciniai seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.
Studijų procese, siekiant skatinti studentų aktyvumą ir kūrybiškumą, naudojami tokie aktyvaus mokymosi studijų metodai, kaip dizainu grindžiamas mąstymas, iššūkiais grįstas mokymasis, kūrybinės dirbtuvės, darbas grupėse, patirtinis mokymasis, diskusijos, problemų sprendimu grįstas mokymasis, reflektyvus mokymasis, idėjų žemėlapiai ir kt. Pasiekimų vertinimui, be tradicinių vertinimo metodų, tokių kaip laboratorinio darbo gynimas, uždavinio sprendimas, laboratorinio darbo ar projekto ataskaita, naudojami ir kiti metodai: darbų ar kompetencijos aplankas (portfolio), probleminių užduočių sprendimas, veiklos refleksija, savęs įsivertinimas ir pan.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.
Studijų modulio tarpinių atsiskaitymų skaičių ir jų procentines išraiškas pasirenka modulį koordinuojantis dėstytojas. Be įprastinių atsiskaitymo formų (pavyzdžiui, egzaminas, žodinis iliustruotas pranešimas, projekto ataskaita, laboratorinių darbų gynimas), gali būti taikoma papildoma vertinimo forma „Studento aktyvumo (lygmens) įvertinimas“ (iki 10 procentų galutinio pažymio), kurioje vertinamas studentų pasirengimas atvejo analizei, aktyviai diskusijai, dalyvavimas debatuose, ir pan.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Etika ir socialinė atsakomybė, Finansinės atskaitomybės analizės metodai, Finansų institucijų valdymas, Įmonės finansų valdymas, Investicijų (į akcijas ir fiksuotų pajamų vertybinius popierius) valdymas, Išvestiniai finansiniai instrumentai ir alternatyvios investicijos, Kiekybiniai metodai ir finansų modeliavimas, Magistro baigiamasis projektas, Makroekonominė politika, Mokslinių tyrimų dizainas, Portfelio valdymas, Rizikos valdymas, Tiriamasis projektas.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Alternatyvos:
Iššūkio projektas 1, Verslo modelio inovacijos, Strateginis valdymas, Projektų vadyba, Iššūkio projektas 2
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turi gilių finansų mokslo žinių, geba kūrybiškai taikyti tradicines ir modernias finansų valdymo metodologijas dinamiškoje aplinkoje rengdamas ir įgyvendindamas finansų strategijas ir operatyvius finansų valdymo sprendimus finansų institucijose ir nefinansinėse korporacijose, taip pat geba savarankiškai organizuoti empirinius tyrimus finansų srities problemoms nagrinėti, profesionaliai ir suprantamai komunikuoti finansų valdymo informaciją įvairioms interesų grupėms.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali kurti savo verslą ir jį valdyti, dirbti finansų institucijose ar įmonių finansų tarnybose bei joms vadovauti, rengti ir įgyvendinti finansų strategijas, dirbti mokslinį-tiriamąjį, analitinį, konsultacinį ar ekspertinį darbą įmonėse ir organizacijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.