Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Teisė ir policijos veikla (anglų k. - Law and police activities)

Studijų krypties grupė

Teisė

Studijų kryptis

Teisė

Švietimo sritis

Teisė

Švietimo posritis

Teisė

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Teisės magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Nėra duomenų

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Ištęstinė, 2, Metais
Nuolatinė, 1,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-48

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211KX017

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470421

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2017-05-18
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
1. Suteikti reikalingų gilesnių teorinių teisės žinių, supažindinti su naujausiomis teisės raidos tendencijomis, teisės socialinio atsiradimo raidos ir veikimo dėsningumais. 2. Suteikti specialių teorinių žinių bei praktinių įgūdžių apie teisėsaugos institucijų tarptautinio bendradarbiavimo būdus, formas, teisinį reglamentavimą, įtvirtintą Europos Sąjungos teisės aktuose, tarptautiniuose dvišaliuose ir daugiašaliuose susitarimuose bei nacionaliniuose teisės aktuose, kriminalinės žvalgybos ypatumus bei ikiteisminio tyrimo santykį bei ribas, tarnybų veiklą ir ugdyti praktinius gebėjimus, reikalingus šiai veiklai vykdyti, egzistuojančias policijos jurisdikcijos problemas ir pateikti jų sprendimų variantus. 3.Suteikti žinių apie naujausias vadybos koncepcijas, statutinių įstaigų vadybą, žmogiškųjų išteklių valdymą sisteminiu požiūriu; išugdyti gebėjimą analizuoti išorinę aplinką ir jos poveikį žmonių ištekliams bei savarankiškam darbui reikalingus specialiuosius vadybinius įgūdžius. 4. Formuoti kūrybiško, analitinio mąstymo įgūdžius, gebėjimą, remiantis esminiais metodologijos principais kūrybiškai, selektyviai panaudoti mokslinio tyrimo metodologiją bei tinkamus tyrimo metodus sprendžiant aktualias teorines ir praktines teisės ir teisėsaugos problemas.
Studijų rezultatai:
Gebės nustatyti teisės socialinio atsiradimo, veikimo ir raidos dėsningumus.
Gebės suprasti socialinių veiksnių ir sąlygų poveikį teisėtumo apsaugai.
Gebės argumentuoti remiantis turimais duomenimis, perteikti sudėtingas žinias.
Gebės savarankiškai, išsamiai ir kritiškai išnagrinėti pasirinktą mokslinę ar aktualią praktinę problemą, išanalizuoti, apibendrinti ją naudojant kūrybinio, analitinio ar dedukcinio mąstymo gebėjimus.
Gebės įvertinti mokslinę teorinę vertę bei empirinį – taikomąjį efektyvumą, validumą bei naudotis mokslinio tyrimo metodais, įvertinti tyrimų rezultatus, nustatyti jų patikimumą.
Gebės apibendrinti esamą teisinę situaciją, formuluoti hipotezes.
Gebės kelti ir spręsti teorines ir praktines profesines teisės problemas, kritiškai vertinti ir taikyti teorines ir praktines naujoves.
Gebės logiškai ir kritiškai mąstyti, įvardyti tikslus ir taisyklingas teisinio reguliavimo problemas, įvertinti jas ir tinkamai susisteminti.
Gebės kurti problemų sprendimo ir sprendimų priėmimo strategiją, komunikuoti bei lyderiauti besikeičiančiame pasaulyje.
Gebės organizuoti (kontroliuoti ir valdyti iš esmės) pavaldinių veiklą, suvokti naujausių specialių technologijų funkcionavimo principus, modeliuoti ir strateguoti jų nuoseklaus, integratyvaus įdiegimo bei panaudojimo praktinėje veikloje etapus.
Gebės analizuoti ir vertinti specifinius šalies bei tarptautinius teisėsaugos mokslo ir praktikos tekstus (doktriną, jurisprudenciją).
Gebės kurti efektyviai veikiančią organizaciją, globalinio konkurencingumo ir inovacijų sąlygomis, didinti kaip individo galimybes atskleisti ir išvystyti savo galias organizacijoje.
Gebės transformuoti į nacionalinę teisę progresyvius tarptautinius teisėsaugos veiklos būdus, suvokti jų raidos dėsningumus.
Mokės rengti tarnybos, įstaigos, organizacijos teisės aktus bei dokumentus.
Gebės teisės aktus taikyti praktikoje.
Gebės apibendrinti Europos Sąjungos teisės aktų bei dvišalių, daugiašalių susitarimų aiškinimo ir taikymo praktiką.
Gebės demonstruoti išugdytą logišką, kūrybinį ir kritinį mąstymą, leidžiantį suvokti šalies ir tarptautinės teisėsaugos veiksmų vaidmenį, vietą bei santykį su valstybių vidaus teise.
Gebės, teisėsaugos normų požiūriu bei atsižvelgiant į geopolitinę situaciją, analizuoti šalies ir tarptautinės teisėsaugos subjektų elgesį ir veiklą.
Gebės kritiškai bei objektyviai vertinti policijos veiklos organizacinę, struktūrinę, funkcinę sistemą.
Gebės analizuoti praktines konfliktines situacijas, nustatyti ir nagrinėti faktines teisinės bylos aplinkybes.
Gebės interpretuoti ir pritaikyti šalies bei tarptautinės teisės normas, teisės požiūriu kvalifikuoti ir argumentuoti sprendimus.
Gebės sistemiškai suvokti ir analizuoti kriminalinės žvalgybos bei ikiteisminio tyrimo santykį bei ribas.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
On-line paramos studentams metodas taikomas siekiant derinti tradicinį mokymą auditorijoje su pagalba studijuojančiam kompiuterių tinklo aplinkoje. Moodle elektroninėje mokymosi aplinkoje magistrantai naudojasi studijų medžiaga elektroniniu pavidalu. Atvejo studijos metodas, daugiausia pagrįstas Lietuvos bei tarptautinių (EŽTT, ETT) teismų precedentais, taip pat sprendžiant nusikalstamų veikų kvalifikavimo teorines ir praktines problemas, yra vienas svarbiausių metodų teisės studijų metu. Probleminis mokymasis yra specialia mokymosi technika pagrįstas mokymasis, kuris turi daugybę komponentų, su kuriais susiduria studentai, dirbdami mažose grupėse bei analizuodami jiems pateiktas problemas. Magistrantai privalo gebėti efektyviai mąstyti, prisiminti jau įgytas žinias ir jas pritaikyti praktikoje sprendžiant kliento problemas, pasirenkant tam tikroje situacijoje veikimo būdą ir t.t. Savarankiškos studijos. Kadangi realiame gyvenime neįmanoma apibendrinti visų galimų situacijų, būtina lavinti ir skatinti studentų gebėjimą mokytis savarankiškai. Praktiniu turiniu grįsto mokymo taikymas suteikia galimybę įsigilinti į profesinės praktikos tipinius, žinomiausius atvejus bei analizuoti, kaip tos srities profesionalai sprendė vienokias ar kitokias profesines problemas. Seminarinio darbo metodas yra aktyvius mokymosi metodus akumuliuojantis metodas, kuris yra naudingas studijuojant teisę. El. mokymosi aplinkose organizuojamo mokymo metodas (web-based, e-learning, on-line) taikomas naudojant internetinę prieigą prie mokymosi šaltinių, el. mokymosi aplinkas ir pasinaudojant Universitete įdiegta Moodle el. mokymosi platforma. Grafinės vizualizacijos metodas taikomas pateikiant idėjas ir informaciją.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Pagrindiniai pasiekimų vertinimo metodai: teorinių žinių patikrinimo testas, prezentacija, kontrolinis darbas, koliokviumas, rašto darbas, egzaminas, baigiamasis darbas. SVARBU: 2015 m. liepos 23 d. Įsakymu Nr. V-831 įsigaliojus naujiems reikalavimams studijų programos struktūrai, gali būti kita magistro programos baigimo etapo struktūra (nuo 2016 birž.1 d.). Prašome sekti informaciją.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Nusikalstamų veikų kvalifikavimo teorinės ir praktinės problemos
Policijos jurisdikcijos probleminės studijos
Teisės sociologija
Kovos su profesionaliu nusikalstamumu organizavimas
Kriminalinės žvalgybos tyrimas
Transnacionalinių ekonominių nusikaltimų tyrimas
Valstybės tarnautojų teisinė atsakomybė
Ikiteisminio tyrimo teorija ir praktika
Magistro baigiamasis darbas
Tarptautinis policijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje
Teisėsaugos institucijų sistemos Europoje: lyginamosios studijos
Magistro baigiamasis darbas
Specializacijos:
Magistro baigiamasis darbas
Nusikalstamų veikų kvalifikavimo teorinės ir praktinės problemos
Teisės sociologija
Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių užtikrinimas baudžiamajame procese
Baudžiamųjų bylų dėl smurto artimoje aplinkoje tyrimo ir nagrinėjimo problemos
Kovos su profesionaliu nusikalstamumu organizavimas
Nusikaltimai elektroninėje erdvėje
Transnacionalinių ekonominių nusikaltimų tyrimas
Ikiteisminio tyrimo teorija ir praktika
Tarptautinis policijos bendradarbiavimas Europos Sąjungoje
Teisėsaugos institucijų sistemos Europoje: lyginamosios studijos
Studento pasirinkimai:

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Programa skirta statutinių tarnybų pareigūnams įgyti gilesnių žinių, formuojančių teorinius profesinės kompetencijos pagrindus bei savarankiškam darbui reikalingus specialiuosius įgūdžius, o taip pat ir nestatutiniams pareigūnams, neturintiems darbo teisėsaugos (policijos) institucijose patirties, projektuojantiems karjerą šioje srityje).
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgyta kvalifikacija suteikia teisę teisės ir policijos (specializacija: ikiteisminis procesas) veiklos programos absolventams dirbti tiek statutinėse valstybės tarnybos pareigybėse, įvairiose teisėsaugos institucijose, tiek ir privačiame sektoriuje, veiklose, reikalaujančiose teisinio išsilavinimo, taip pat pretenduoti į prokuroro, advokato, notaro, teisėjo pareigas
Tolesnių studijų galimybės:
Turi teisę stoti į trečiosios studijų pakopos studijas.