Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Visuomenės sveikata (anglų k. - Public health)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Visuomenės sveikata

Švietimo sritis

Sveikatos priežiūra

Švietimo posritis

Terapija ir reabilitacija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Sveikatos mokslų magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7114

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

120
Nuolatinė, 2, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-59

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211GX012

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470915

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2019-10-28
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Visuomenės sveikatos magistro studijų programos tikslas yra parengti kompetentingus visuomenės sveikatos specialistus – visuomenės sveikatos lyderius, turinčius strateginio, analitinio, sisteminio mąstymo bei vertinimo įgūdžius, sveikatos politikos formavimo ir efektyvaus vadovavimo gebėjimus, keliančius naujas teorijas ir idėjas, gebančius vykdyti praktinę ir mokslinę tiriamąją veiklą gyventojų sveikatos ir gerovės gerinimui, sveikatos netolygumų mažinimui, etiškos ir efektyvios sveikatos politikos plėtojimui.
Realizuojant Visuomenės sveikatos magistro studijų programą siekiama, kad visuomenės sveikatos įstaigose dirbsiantys absolventai pasižymėtų moksliniu įžvalgumu ir poreikiu tobulėti, turėtų tvirtus sveikatos mokslų, socialinių mokslų žinių pagrindus ir gebėtų juos profesionaliai taikyti praktiniame darbe, išmanytų sveikatos stebėsenos ir vertinimo teoriją ir praktiką bei gebėtų diegti ją į naujausias sveikatos stiprinimo ir ligų profilaktikos programas, galėtų analizuoti ir vertinti naujų intervencijos metodų veiksmingumą, skleisti gerąją praktiką ir turėtų įgūdžių, būtinų darbui su rizikos populiacija ir pažeidžiamomis žmonių grupėmis bendruomenėje.
Studijų rezultatai:
Visuomenės sveikatos magistras geba priimti analizuoti, sintezuoti informaciją ir priimti pagrįstus sprendimus. Žino ir moka taikyti informacines ir komunikacijos technologijas, Moka komunikuoti ir organizuoti informacijos sklaidą. Geba organizuoti darbą tarpdalykinėje komandoje, keistis informacija ir siūlyti problemų sprendimo būdus bei priimti bendrus sprendimus. Žino svarbiausius informacijos šaltinius, geba sisteminti informaciją, surinktą iš įvairių šaltinių. Žino projektų rengimo ir vadybos principus. Geba įvertinti populiacijos sveikatą ir nustatyti visuomenės sveikatos problemas. Geba pagrįsti visuomenės sveikatos priežiūros prioritetus, nustatyti tikslus, uždavinius, organizuoti duomenų rinkimą, vykdyti jų analizę, interpretaciją ir sklaidą. Geba atlikti visuomenės sveikatos priežiūros sistemos vertinimą, įvertinti įvairių aplinkos veiksnių poveikį visuomenės ir atskirų jos grupių sveikatai, siūlyti jų poveikio valdymo būdus, organizuoti visuomenės sveikatos saugą, vertinti visuomenės sveikatos saugos intervencijas, formuoti sveikatos politiką, organizuoti jos įgyvendinimą ir vertinimą. Geba parengti prevencines programas, organizuoti jų įgyvendinimą ir gebėti įvertinti jų efektyvumą. Geba organizuoti bendradarbiavimą su sveikatos priežiūros ir kitų sričių specialistais ir dirbti grupėje tarpdalykinėje komandoje, organizuoti, vykdyti ir vertinti sveikatos stiprinimą ir mokymą, organizuoti įrodymais grįstą visuomenės sveikatos praktiką.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, seminarai, pratybos, situacijų, publikacijų nagrinėjimas, grupinis darbas, atvira diskusija, literatūros paieška, savarankiškas darbas, profesinė praktika
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Pagrindinis studijų rezultatų vertinimo būdas yra egzaminas. Kai kurie studijų dalykai gali būti įvertinti įskaita. Egzaminai ir įskaitos vyksta raštu arba raštu ir žodžiu. Studentų žinios per egzaminus vertinamos nuo 1(labai blogai) iki 10(puikiai) balų, o per įskaitas - įskaityta arba neįskaityta.
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Būsimieji visuomenės sveikatos magistrai studijuoja: išplėstinę epidemiologiją, informacines sistemas visuomenės sveikatoje, sveikatos politiką ir visuomenės sveikatos intervencijas, visuomenės sveikatos etiką ir teisę, visuomenės sveikatos vadybą ir ekonomiką, lyderystę ir sveikatos advokatavimą ir kt.
Vykdoma profesinė praktika visuomenės sveikatos centruose. Praktinių studijų trukmė - 160 val. Jos metu studentai dirba kartu su aukštos kvalifikacijos specialistais, įtvirtinami ir tobulinami tyrimų atlikimo, gautų rezultatų interpretavimo, iškilusių problemų praktikos metu išsiaiškinimo bei sprendimo suradimo ir kt. gebėjimai.
Specializacijos:
Epidemiologija
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventas gali dirbti valstybinėse ir privačiose struktūrose: visuomenės sveikatos centruose, sveikatos ugdymo centruose, vaikų ugdymo įstaigose, įmonių darbo medicinos tarnyboje, Darbo inspekcijoje, Maisto ir veterinarijos inspekcijoje, Kokybės inspekcijoje, kitose valdžios ir savivaldos, mokslo ir studijų institucijose.
Tolesnių studijų galimybės:
Gali stoti į visuomenės sveikatos ir jai artimų krypčių doktorantūrą, stažuotis Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose.