Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Dronų inžinerija (anglų k. - Drone Engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Transporto inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Variklinės transporto priemonės, laivai ir orlaiviai

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Nėra duomenų

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-12

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6531EX070

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550716

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-05-06
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
parengti darbo rinkai konkurencingus, aukštos kvalifikacijos inžinerijos mokslų profesinio bakalauro specialistus, gebančius kurti, konstruoti ir optimizuoti įvairios paskirties dronus bei jų valdymo sistemas, integruoti įrangą, spręsti inžinerines problemas ir diegti inovatyvius sprendimus transporto inžinerijos kryptyje.

Studijų rezultatai:
1. Paaiškinti bendruosius matematikos, fizinių, technologijų mokslų, mechanikos, medžiagų mokslo, elektronikos ir informacinių technologijų dėsningumus ir dėsnius.
2. Paaiškinti esmines dronų inžinerijos sąvokas, demonstruoti pamatines ir naujausias transporto inžinerijos žinias apie dronų konstrukcijas, jų veikimo ir eksploatavimo principus, konstrukcines ir eksploatacines medžiagas.
3. Apibūdinti transporto inžinerijos mokslų daugiakryptiškumą ir galimybes taikyti kitų mokslų žinias inžineriniams sprendimams.
4. Pritaikyti dronų inžinerijos procesų ir produktų projektavimo metodus pagal apibrėžtus reikalavimus, adaptuoti mokslo pasiekimus dronų ir jų sistemų valdymo, elektrifikavimo, automatizavimo srityse.
5. Demonstruoti pamatines ir naujausias inžinerijos mokslų studijų krypties žinias bei taikyti jas praktinėse situacijose.
6. Panaudoti skaitmeninės gamybos principus, debesų gamybos procesus, daiktų internetą, verslo valdymo sistemas bei papildytą realybę sprendžiant inžinerines problemas ar kuriant inovatyvius sprendimus.
7. Sisteminti ir interpretuoti dronų inžinerijos studijoms reikalingą informaciją.
8. Atlikti dronų inžinerijos uždaviniams spręsti reikiamus eksperimentus, analizuoti gautus rezultatus ir pateikti išvadas.
9. Pasiūlyti praktinius dronų inžinerijos mokslų problemų sprendimus.
10. Įgyvendinti dronų inžinerijos projektus darbo grupėse ir pateikti logiškai pagrįstas išvadas remiantis žiedinės ekonomikos, dirbtinio intelekto, pramonės skaitmeninimo principais, etines, aplinkos apsaugos, komercines, veiklos organizavimo, darbuotojų saugos ir sveikatos aplinkybėmis bei tvarumo koncepcija.
11. Analizuoti dronų inžinerijos procesus bei produktus, paaiškinti ir interpretuoti gautus rezultatus.
12. Projektuoti dronų inžinerijos komponentus ar sistemas parenkant, bei adaptuojant tinkamus metodus, eksperimentinę bei gamybinę įrangą.
13. Nagrinėti projektavimo metodikas, pritaikyti specializuotą programinę įrangą procesams analizuoti ir duomenims valdyti, projektuojant dronų inžinerijos procesus ir produktus pagal nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosaugos reikalavimus.
14. Nagrinėti inžinerinės veiklos projektus, vadovaujantis projektų vykdymo ir valdymo principais.
15. Praktiškai pademonstruoti darbo su įranga, naudojama dronų inžinerijoje, įgūdžius.
16. Spręsti inžinerinius uždavinius pavieniui ir komandoje.
17. Bendrauti su inžinerijos bendruomene ir plačiąja visuomene taisyklinga lietuvių kalba ir bent viena iš užsienio kalbų.
18. Efektyviai bendradarbiauti su įvairių sričių specialistais siekiant bendrų profesinių tikslų.
19. Įvertinti inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikytis profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normų, suvokti atsakomybę už inžinerinės veiklos rezultatus.
20. Kritiškai įvertinti mokymosi visą gyvenimą svarbą ir numatyti asmenines tobulėjimo kryptis.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaita, praktiniai darbai, seminarai, simuliaciniai metodai (kai dirbama su tikrais ar imituojančiais realias situacijas prietaisais, įrengimais), demonstravimas, diskusija, mokymasis realioje aplinkoje: praktikos, išvykos į įmones, verslo įmonių atstovų paskaitos, nuotolinis mokymasis, į problemos sprendimą orientuotas mokymasis, projektų metodas, kt.
Studijų programa baigiama savarankiškai parengtu studento baigiamuoju darbu..

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studijų pasiekimams vertinti naudojami įvairūs vertinimo metodai: egzaminas, projektas, testas, ataskaita, savarankiškai atlikto darbo pristatymas ir kt. Studento pasiekti studijų rezultatai, baigus dalyko studijas, vertinami priskiriant juos pasiekimų lygmenims: puikus, tipinis ir slenkstinis.

Sandara:


Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrieji koleginių studijų dalykai:
Dalykinė komunikacija, Užsienio kalba, Darnus vystymasis, Tvari aplinka ir žmonių sauga, Teisė.
Studijų krypties dalykai:
Matematika, Fizika, Inžinerinė mechanika, Inžinerinis projektavimas, Kompiuterinis modeliavimas, Dronų inžinerijos pagrindai, Elektrotechnika ir elektronika, Programavimas, Medžiagų inžinerija, Techniniai matavimai, Projektų valdymas, Inžinerinė ekonomika, Taikomieji tyrimai, Mikroprocesoriai, Elektros pavaros, Dronų dinamika, Automatinės valdymo sistemos, Ryšio sistemos ir nuotolinis valdymas, Navigacijos ir pozicionavimo sistemos, Dronų teisinis reglamentavimas, Dronų projektavimas, Vidaus degimo varikliai, Energijos valdymo sistemos, bei praktikos: Technologinė 1, Technologinė 2, Technologinė 3, Gamybinė 1.
Specialieji studijų dalykai:
Studento laisvai pasirenkami dalykai, Baigiamoji profesinės veiklos praktika, Baigiamasis darbas.

Specializacijos:
Nėra

Studento pasirinkimai:
Studentui suteikta galimybė pasirinkti laisvai pasirenkamus dalykus iš kolegijoje siūlomų laisvai pasirenkamų dalykų sąrašo

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Absolventas turės pagrindinių transporto inžinerijos, dronų sistemų projektavimo ir šių sistemų valdymo, pažangių dronų inžinerijoje naudojamų technologijų žinių; gebės profesionaliai ir kvalifikuotai analizuoti ir vertinti dronų inžinerinius, technologinius procesus, parinkti dronų valdymo sistemas, taikyti turimas žinias ir įgūdžius šių sistemų projektavime.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studijų programą baigęs absolventas galės dirbti ne tik transporto inžinerijos srities įmonėse, projektuojančiose ir vykdančiose dronų gamybą, bet ir įmonėse, kurios atlieka dronų priežiūrą ir eksploatavimą, kurti savo verslą bei siekti aukštesnio akademinio išsilavinimo.

Tolesnių studijų galimybės:
Įgyta kvalifikacija suteikia galimybę siekti aukštesnio akademinio išsilavinimo universitete.