Kino industrijos vadyba (anglų k. - Film Industry Management)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Bakalauro studijų programa „Kino industrijos vadyba“ rengia specialistus, turinčius gilų supratimą apie daugialypę kino industriją, technologinius pokyčius, vartotojų elgsenos tendencijas ir tvarumą. Programa siekiama skatinti verslumą, inovacijas ir įsipareigojimą etiniams verslo ir kino verslo modeliams, ruošdama studentus sėkmingai orientuotis ir vadovauti dinamiškoje kino rinkoje, kuri reikalauja nuolatinio adaptyvumo ir į ateitį orientuoto mąstymo.
Studijų rezultatai:
1.1. Išmano ir supranta ekonominį, politinį, teisinį, technologinį ir socialinį įmonės ar organizacijos kontekstą globalioje visuomenėje; geba įvertinti šį kontekstą priimdamas vadybinius sprendimus įmonėje ar organizacijoje, supranta socialinę atsakomybę, įskaitant tvarų ir etišką elgesį organizacijos veikloje ir versle;
1.2. Supranta finansų teorijas, finansų rinkas, yra susipažinęs su finansų analizės instrumentais ir finansinių ataskaitų rengimo principais; geba šias žinias taikyti praktinėje veikloje;
1.3. Išmano ir supranta organizacijų sistemas ir procesus, įskaitant planavimą ir dizainą, gamybą ir (arba) operacijas, tiekimo grandines, rinkodarą, žmonių išteklių vadyba, paskirstymą; geba šias žinias taikyti praktinėje kino vadybos veikloje;
1.4. Geba paaiškinti grupės ir individualią elgseną organizacijoje ir visuomenėje, įskaitant darbuotojų elgsenos pokyčius dėl technologijų sąlygojamus darbo vietų skaitmenizavimo ir robotizavimo.
2.1. Geba kritiškai atrinkti, organizuoti, vertinti ir savarankiškai atlikti tyrimus kino industrijos valdymo temomis, taikant metodikas sprendžiant su kino pramone susijusius iššūkius.
2.2. Geba identifikuoti etinius klausimus ir socialiai atsakingai juos spręsti, taikydamas teorines žinias, pagrįstas naujų fundamentinių ir taikomųjų tyrimų rezultatais (etinis supratimas ir samprotavimai);
3.1. Geba priimti įrodymais pagrįstus įmonių (organizacijų) vadybos sprendimus, integruojančius esamas ir atsirandančias technologijas, įskaitant statistinių priemonių ir metodų taikymą, duomenų valdymą, duomenų analitiką (technologinis judrumas);
3.2. Geba vadovauti ir įkvėpti komandas įvairiose profesinėse situacijose kino industrijoje, demonstruojant adaptyvumą ir vizionieriškumą.
3.3. Geba prižiūrėti ir vadovauti komandoms globaliame kontekste, priimant pagrįstus sprendimus ir efektyviai juos pagrindžiant neapibrėžtose sąlygose, integruojant tarpdisciplines žinias, siekiant įveikti sudėtingus pramonės iššūkius.
4.1. Geba dirbti įvairialypėse komandose, laisvai bendrauti bent viena užsienio kalba, dalyvauti ekspertų diskusijose ir profesionaliai pristatyti verslo sprendimus.
4.2. Geba atlikti išsamius individualius ir grupinius tyrimus tarpdisciplinėse komandose, laikantis profesinės etikos, ir savarankiškai planuoti, valdyti bei vertinti projektų ir iniciatyvų efektyvumą kino industrijoje.
5.1. Geba inicijuoti, vadovauti ir valdyti inovatyvius kino indusrijos projektus nuo jų pradžios iki įgyvendinimo.
5.2. Geba strategiškai, kritiškai ir etiškai mąstyti, spręsti sudėtingas situacijas, užtikrinant, kad sprendimai remtų tvarų vystymąsi ir profesinį augimą, nuolatinį tobulėjimą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų procese taikomi įvairūs mokymo ir mokymosi metodai, atitinkantys skirtingus studentų stilius ir poreikius. Daugumoje studijų dalykų yra derinami keli metodai, tokie kaip teorinės, įtraukiančios, interaktyvios paskaitos, orientuotos į atvejų analizę; praktiniai užsiėmimai ir seminarai, kurių metu studentai atlieka praktines užduotis, analizuoja atvejus ir situacijas, rengia atskirų dalykų pristatymus, dalyvauja diskusijose, konsultuojasi su kolegomis, rengia individualius ir komandinius projektus, aptaria literatūros šaltinius ir vizualinę medžiagą ir kt.; savarankiško mokymosi metu studentai analizuoja literatūrą, ieško informacijos, rašo akademinius tiriamuosius darbus.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Taikomas kaupiamasis vertinimas, susidedantis iš tarpinių atsiskaitymų (koliokviumų, kontrolinių, praktinių darbų, individualių ir komandinių užduočių rezultatų ir jų pristatymo, rašto darbų ir kt.) ir egzaminų raštu arba raštu ir žodžiu vertinimo.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Programoje studijuojami šie studijų dalykai: Profesinė anglų kalba (I ir II dalys); Vadybos istorija ir teorija; Akademinis rašymas ir skaitmeninis raštingumas; Skaitmeninės rinkodaros pagrindai; Ekonomika; Verslumas ir pardavimų valdymas; Organizacinė elgsena; Vadybos apskaita; Lyderystė ir žmogiškųjų išteklių valdymas; Įvadas į kino industriją; Filmų gamybos pagrindai; Intelektinė nuosavybė ir autorių teisės kine; Strateginis valdymas kine; Biudžeto sudarymas ir finansinis planavimas; Tarptautinis kino verslas ir pasaulinės rinkos; Ryšiai su visuomene ir krizių valdymas kine; Kino gamyba ir logistika; Skaitmeninė transformacija kino industrijoje; Kino industrijos projektas; Duomenų analizė žiniasklaidos ir pramogų sektoriuje; Filmų režisūra ir gamybos valdymas; Verslo statistika; Verslo etika ir socialinė atsakomybė; Verslo komunikacija ir derybos; Projektų vadyba; Socialinių tyrimų metodologija; Profesinė praktika; Baigiamasis darbas (I ir II dalys).
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Franšizė ir verslo plėtros strategijos / Krizių ir pokyčių vadyba; Elgsenos kainodara / Integruota marketingo komunikacija
Studijų programos skiriamieji bruožai:
-
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studijas baigę absolventai gali dirbti kino industrijų vadybos specialistais įvairiose srityse – filmų gamybos kompanijose, kino platinimo įmonėse, kultūros organizacijose, renginių planavimo agentūrose bei viešajame sektoriuje. Jie gali tapti konsultantais kino projektų valdymo srityje, kurti ir plėtoti savo verslą audiovizualinės produkcijos sektoriuje, dirbti rinkodaros ar viešųjų ryšių srityje, organizuoti kino festivalius ir kitus renginius, taip pat teikti edukacines paslaugas apie kino industrijos veikimo principus.
Tolesnių studijų galimybės:
Baigus Kino industrijų vadybos studijų programą, studijas galima tęsti verslo ir vadybos bei kitų susijusių socialinių mokslų krypčių antrosios pakopos studijose.