Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Ergoterapija (anglų k. - Occupational Therapy)

Studijų krypties grupė

Sveikatos mokslai

Studijų kryptis

Reabilitacija

Švietimo sritis

Sveikatos priežiūra

Švietimo posritis

Terapija ir reabilitacija

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Sveikatos mokslų bakalauras
Ergoterapeutas

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Nėra duomenų

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-49

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121GX022

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450915

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-02-28
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti aukštos kvalifikacijos ergoterapeutus, pasirengusius profesinei praktinei veiklai ir moksliniams tyrimams bendruomenės, regioniniame, nacionaliniame ir tarptautiniame lygmenyse; taikant žinias, vertybes ir įgūdžius praktikoje dirbant individualiai ir grupėmis su skirtingo amžiaus ir įvairius susirgimus turinčiais pacientais, profesionaliai veikti besikeičiančioje aplinkoje, taikyti mokslu pagrįstus problemų sprendimo būdus.
Studijų rezultatai:
1. Gebės, remiantis tarpdisciplininėmis žiniomis, interpretuoti ir pagrįsti ergoterapijos profesinės veiklos modelius, derinti reabilitacijos teorines metodologines nuostatas ir sieti jas su sveikatos priežiūros politikos sprendimais; spręsti aktualius profesinius klausimus nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu.
2. Gebės planuoti, vykdyti reabilitacijos krypties tyrimus, remiantis tarpdisciplininių mokslų žiniomis ir tyrimo metodologija; sistemiškai analizuoti mokslinę informaciją, vertinti duomenų
patikimumą, interpretuoti, argumentuotai pristatyti tyrimų rezultatus.
3. Gebės atlikti profesinės veiklos tyrimą, modeliuoti inovatyvią ergoterapijos pagalbą, remiantis naujausiais mokslinių tyrimų įrodymais, kritine refleksija bei pacientų bei jų artimųjų poreikiais.
4. Gebės sistemiškai vertinti ir analizuoti pacientų sutrikimų priežastis, pobūdį, asmens poreikius, nustatyti sutrikimo bei
aplinkos poveikį asmens funkcionavimui, parinkti ir taikyti įrodymais grįstus ergoterapijos vertinimo metodus ir instrumentus.
5. Gebės teikti ergoterapiją, parenkant ir taikant įrodymais grįstas strategijas, vertinti jų veiksmingumą asmens funkcionavimui įvairiose aplinkose, konsultuoti asmenis, kuriems reikalinga ergoterapijos pagalba, jų artimuosius, kitus
suinteresuotus asmenis, atsižvelgiant į jų poreikių įvairovę.
6. Gebės vadovautis lygių galimybių, socialinio teisingumo, žmogaus teisių bei sociokultūrinės įvairovės pripažinimo ir duomenų apsaugos principais, profesine etika; bendradarbiauti su įvairiomis suinteresuotomis grupėmis nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu; stiprinti ergoterapijos profesijos įvaizdį, skleisti informaciją apie
ergoterapijos svarbą.
7. Gebės, bendradarbiaujant tarpdisciplininėje specialistų komandoje, identifikuoti ir spręsti ergoterapeutui kylančius profesinius ir socialinius iššūkius.
8. Gebės reflektuoti ir kritiškai vertinti savo ir kitų komandos narių profesinę praktiką, plėtoti profesines kompetencijas, vadovaujantis mokymosi visą gyvenimą principais; savarankiškai priimti sprendimus, prisiimti moralinę atsakomybę už savo veiklą bei ergoterapeuto profesinės veiklos kokybę ir jos tobulinimą.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Numatytus studijų rezultatus padeda pasiekti tarpdiscipliniškumu, žmogaus teisėmis, įtraukties ir socialinio teisingumo, personalizuoto mokymosi ir probleminio mokymosi nuostatomis grindžiamos veiklos, taikant universalaus mokymosi dizaino elementus bei reflektyviąją praktiką. Studijų veiklos orientuojamos į aukštų tarpdisciplininių kompetencijų siekiantį įgyti besimokantįjį ir jo vaidmens pokyčius pereinant nuo „vartotojo“ prie bendradarbiaujančio partnerio ir kuriant unikalų mokymosi kelią. Mokymosi ir mokymo veiklos organizuojamos taip, kad padėtų studentams suvokti mokymosi tikslą, planuoti, vertinti ir reflektuoti mokymosi procesą, pažangą ir pasiekimus, prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi. Taikomi tokie studijų metodai: individualūs ir grupiniai projektai, probleminių situacijų sprendimas, praktinės užduotys, pasikeitimas vaidmenimis, atvejo analizė, kritinė literatūros analizė, dokumentų analizė, vaizdo medžiagos analizė, realių ugdymo situacijų analizė, diskusijos, bendradarbiavimu grįsta veikla mažose grupėse ir porose, kritinė refleksija, refleksijų dienoraščiai, tyrinėjimu grįstas mokymasis bei veiklos tyrimo elementai, mokymosi aplanko / portfolio rengimas. Studijos organizuojamos per interaktyvias paskaitas, seminarus, praktinę veiklą, savarankišką individualų ir grupinį bei komandinį darbą, mokomuosius vizitus, mokymąsi netradicinėse aplinkose (ugdymo įstaigose, švietimo pagalbą teikiančiose tarnybose, tarpdisciplininę pagalbą bei sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiose įstaigose ir kt.). Studijų aplinkų ir metodų įvairovė skatina studentus aktyviai mokytis, susieti įgytas naujas žinias su praktika ir išbandyti jas praktiškai, reflektuoti savo mokymąsi ir praktinę veiklą. Personalizuoto mokymosi paradigmos elementais grindžiamose studijose akcentuojama besimokančiojo patirčių plėtra. Todėl daug dėmesio skiriama praktinei studentų veiklai ir jos reflektavimui.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studijų rezultatų vertinimas grindžiamas studijų programa pagrįstu vertinimu (angl. curriculum-based assessment), orientuotu į nuolatinį studento pažangos fiksavimą ir vertinimą. Vertinimo metodai ir būdai derinami su numatytais studijų rezultatais ir kompetencijomis bei joms ugdyti(s) taikomais studijų metodais. Realizuojant personalizuoto mokymosi nuostatas, siekiama studento ir dėstytojo pasidalytos atsakomybės už mokymąsi ir pasiektus rezultatus. Taikomi tokie vertinimo būdai: dėstytojo vertinimas, studento atliktos užduoties įsivertinimas, vienas kito užduočių vertinimas porose ar grupėse; mokymosi aplanko bei mokymosi refleksijos vertinimas / įsivertinimas. Programos dalykų studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių įvertinimu dešimties balų vertinimo sistema. Vertinant atskirų dalykų pasiekimus, vertinimo kriterijai formuluojami vadovaujantis suderinta taikoma kaupiamojo balo studijų pasiekimų vertinimo sistema (įskaitant ir formuojamąjį vertinimą) KU Studijų nuostatuose. Studentų pasiekimai vertinami tarpinių atsiskaitymų ir egzamino (arba studento savarankiškai atlikto darbo gynimo) būdais. Vertinamas studentų teorinis pasirengimas ir gebėjimas praktiškai spręsti teikimo ir tobulinimo praktines ir problemines užduotis. Galutinį studijų dalyko įvertį sudaro tarpinių atsiskaitymų (individualių projektų/užduočių, probleminių sprendimų užduočių, darbų aplanko, atvejo analizės, rašto darbų) vertinimai ir egzamino (arba studento savarankiškai atlikto darbo / projekto gynimo) pažymiai.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Programos Ergoterapija turinys išdėstomas per 4 studijų metus (8 semestrus). Programos dalykų (įskaitant teorinius dalykus, praktiką bei baigiamąjį bakalauro darbą) apimtis – 240 kreditų. Programoje numatoma per metus studijuojamų dalykų apimtis – 60 kreditų (per semestrą 30 kreditų). Studijų pagrindą sudaro specialybės dalykai (156 kreditai), t.y.: Anatomija ir fiziologija; Reabilitacijos pagrindai; Fizinis aktyvumas ir mityba; Sveikatos teisė, vadyba ir informacijos valdymas; Psichologija; Ergonomika reabilitacijoje; Patologija; Judesio anatomija ir klinikinė kineziologija I; Ergoterapijos pagrindai; Pirmoji medicininė pagalba, slauga ir farmakologija; Klinikinė medicina: psichikos ir elgesio sutrikimai; Ergoterapija: psichikos ir elgesio sutrikimai; Papildomoji ir alternatyvioji sveikatos priežiūra; Funkcinė diagnostika ergoterapijoje. Žmogaus veikla ir aplinka; Gydomasis masažas; Klinikinė medicina: vidaus ligos ir gerontologija; Ergoterapija: vidaus ligos ir gerontologija; Ergoterapijos metodikos; Meno terapija; Klinikinė medicina: nervų sistemos ligos; Ergoterapija: nervų sistemos ligos; Fizioterapija; Techninių priemonių gamyba ir pritaikymas; Ergoterapija: ortopedija ir traumatologija; Ištyrimas, vertinimas, diagnostika ergoterapijoje; Kursinis darbas 1; Klinikinė medicina: vaikų ligos; Ergoterapija: vaikų ligos; Neurosensomotorinė integracija; Biomedicininių tyrimų metodologija; Kursinis darbas 2; Baigiamasis bakalauro darbas.Daugumos dalykų studijos vyksta derinant teorines studijas su sudėtingų praktinių problemų sprendimu konkrečiose ergoterapiją teikiančiose įstaigose, taip pat numatytos septynios praktikos (48 kreditai): Pažintinė reabilitacijos praktika; Ergoterapijos praktika: psichikos ir elgesio sutrikimai; Ergoterapijos praktika: vidaus ligos ir gerontologija; Ergoterapijos praktika: nervų sistemos ligos; Ergoterapijos praktika: ortopedija ir traumatologija; Ergoterapijos praktika: vaikų ligos; Baigiamoji ergoterapijos praktika.
Klaipėdos universiteto Senato nustatyta tvarka bendrojo lavinimo pasirenkamiesiems dalykams skiriamas 21 kreditas.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:

Studijų programos skiriamieji bruožai:

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Baigę studijas absolventai galės dirbti viešose ir privačiose gydymo įstaigose, sveikatingumo, SPA centruose arba pradėti asmeninį verslą į atidaryti privatų ergoterapijos kabinetą.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai galės tęsti studijas magistrantūroje arba Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros mokymo programose, kurias pabaigus suteikia galimybę įgyti Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros (pasirinktos srities) specialisto licenciją.