Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Vandens inžinerija (anglų k. - Water Engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Aplinkos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Ištęstinė, 5, Metais
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-36

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121EX090

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450710

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-01-15
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Studijų programos „Vandens inžinerija“ tikslas – parengti plačios erudicijos ir aukštos kvalifikacijos Aplinkos inžinerijos specialistus, išmanančius šiuolaikines vandens inžinerijos mokslo teorijas, metodus ir pažangiausias technologijas, gebančius analizuoti gyvojoje gamtoje vykstančius reiškinius, vertinti supančios aplinkos kokybės būklę, holistiškai spręsti darnaus vandens išteklių naudojimo bei aplinkosaugos problemas, kūrybiškai realizuoti inovatyvius techninius ir technologinius sprendimus įvairiose vandens išteklių tvarkymo srityse.
Studijų rezultatai:
1. Apibūdinti gamtos ir matematikos pagrindines teorijas, principus reikalingus Aplinkos inžinerijos studijų krypties fundamentiniams pagrindams suprasti.
2. Suprasti tarpkryptinį Aplinkos inžinerijos kontekstą, gebėti pritaikyti kitų mokslo krypčių metodus ir procesus sprendžiant darnaus vandens išteklių naudojimo problemas.
3. Identifikuoti, formuluoti ir holistiškai išspręsti Aplinkos inžinerijos problemas, parenkant tinkamus analitinius ir modeliavimo metodus, matavimo ir gamybinę įrangą.
4. Gebėti projektuoti ir tobulinti aplinkos kokybei gerinti skirtas įrenginių inžinerines sistemas ar jų elementus, modeliuoti juose vykstančius procesus pagal nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosauginius reikalavimus taikant Aplinkos inžinerijos metodikas ir specialias kompiuterines programas.
5. Gebėti rasti reikiamą mokslinę ir profesinę informaciją, naudojantis duomenų bazėmis ir kitais informacijos šaltiniais bei ją tinkamai sisteminti, interpretuoti it taikyti sprendžiant įvairias Aplinkos inžinerijos problemas.
6. Suplanuoti ir naudojantis šiuolaikine laboratorijų ir lauko tyrimų įranga atlikti eksperimentus, apdoroti ir vertinti jų duomenis bei pateikti išvadas.
7. Gebėti kūrybiškai parinkti ir taikyti tinkamus metodus, priemones bei įrangą Aplinkos inžineriniams sprendimams įgyvendinti.
8. Suprasti Aplinkos inžinerinės veiklos organizavimo principus, jos poveikį žmogaus sveikatai ir gamtai, inžinerinės veiklos grandžių sąveiką, gebėti derinti teorines ir taikomąsias žinias sprendžiant inžinerines problemas.
9. Holistiškai suprasti Aplinkos inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikytis profesinės etikos bei inžinerinės veiklos normų, suvokti atsakomybę už inžinerinę veiklą, mokėti bendrauti su inžinerijos bendruomene ir plačiąja visuomene.
10. Suvokti individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą Aplinkos inžinerijos srityje, jam pasirengti bei gebėti efektyviai dirbti savarankiškai ir komandoje, išmanyti projektų valdymo ir verslo aspektus, suprasti technologinių sprendimų sąsajas su jų socialiniais ir ekonominiais padariniais bei atsakomybę už inžinerinės veiklos pasekmes, nuolat gilinti Aplinkos inžinerijos žinias, taikant šios srities inovacijas savo veikloje, prisiimant atsakomybę rūpintis vandens ištekliais, jų racionaliu naudojimu ir apsauga.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Studijų dalykuose, derinant su dalyko turiniu ir kontekstu, dažniausiai naudojami mokymo ir mokymosi veiklos:mokymosi veiklos:
1. Mokymo ir mokymosi metodų taikymas.
2. Mokymo ir mokymosi specifika studijų dalykuose.
3. Informacinių, operacinių ir kūrybinių mokymo metodų taikymas.
4. Nuotolinio mokymosi ir mokymo metodai (Moodle sistema, Teems. ir pan.).
5. Mokymosi mokytis kompetencijos ugdymas.
6. Mokymosi individualizavimo kompetencijų ugdymas.
7. Inovatyviųjų mokymo formų ir metodų taikymas.
8. Informacinių technologijų naudojimas (programos, duomenų bazės ir t. t.).
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
1. Praktinių užduočių vertinimas, pranešimų stebėjimas ir vertinimas, testavimas atviro tipo klausimais raštu.
2. Testavimas atviro tipo klausimais raštu.
3. Praktinių užduočių vertinimas, pranešimų stebėjimas ir vertinimas.
4. Pranešimų stebėjimas ir vertinimas, testavimas atviro tipo klausimais raštu.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Aplinkos chemija; Aplinkos inžinerijos mokslų profesinė kalba; Aplinkos inžinerijos baigiamasis darbas; Aplinkos inžinerijos pagrindai; Aplinkos ir statybos teisė, poveikio aplinkai vertinimas; Vandens išteklių ir potvynių valdymas; Daiktų interneto taikymai; Darni vandens ūkio plėtra; Dirvožemio drėgmės režimo reguliavimas; Dirvožemio mokslas; Duomenų mokslas ir dirbtinis intelektas; Erdvinis planavimas; Ežerotyra ir okeanologijos pagrindai; Fizika; Geomatika; Geotechnika vandentvarkoje; GIS ir nuotoliniai tyrimų metodai; Hidraulika; Hidrologija ir hidrogeologija; Informacinis statinio modeliavimas (BIM); Investicijų strategija ir projektų valdymas; Inžinerinis dizainas; Inžinerinių tyrinėjimų praktika; Kompiuterinė inžinerinė grafika; Išmanieji vandens inžinerijos statiniai ir jų projektavimas; Klimato kaita ir jos poveikis vandens ūkiui; Matematika – 1; Matematika – 2; Nuotakynų inžinerija ir nuotekų valymas; Optimizavimas; Python programavimo pagrindai; Profesinės veiklos praktika; Robotika, robotai ir orlaiviai vandens inžinerijoje; Teorinė ir medžiagų mechanika; Tvarioji žuvininkystė ir akvakultūros biotechnologijos; Vandenruoša ir vandentiekio projektavimas; Vandens ekologija; Vandens ekosistemos; Vandens inžinerijos ekonomika; Vandens išteklių ir telkinių atkūrimas; Vandens ūkio statiniai, medžiagos ir sauga.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
Pasirinkimas numatytas pasirenkant A ir B grupės studijų dalykus bei VII semeste krypties dalykus, kuriame pasirenkama 2 iš trijų studijų dalykų (kur po 3 ECTS kiekvienas, suformuojant 6 ECTS semestre sumą).
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Tai unikali ir vienintelė universitetinė studijų programa Lietuvoje, kuri suteikia žinias ir gebėjimus, reikalingus priimant vandens išteklių valdymo sprendimus, kompleksiškai vertinat inžinerinius, technologinius, aplinkosauginius, teisinius ir ekonomikos uždavinius bei sprendžiant įvairaus pobūdžio problemas Aplinkos inžinerijoje.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
 projektinį – inžinerinį darbą;
 vandens inžinerijos sistemoje: hidrotechnikos statinių projektavimo, statybos, priežiūros ir valdymo įmonėse bei institucijose, vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo bei atliekų tvarkymo įmonėse;
 aplinkos tvarkymo, projektavimo ir priežiūros įmonėse;
 valstybės ir savivaldybių institucijose (Aplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos departamentas prie AM, Aplinkos apsaugos agentūra prie AM, LR Žemės ūkio ministerija; Miestų ir rajonų savivaldybių administracijos); aplinkosaugos ir vandentvarkos srityse projektų rengime ir vadovavime (Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos įmonės, Lietuvos statybininkų asociacijos įmonės, Vandentiekio ir nuotekų tinklų statybos įmonės, Lietuvos melioracijos įmonių asociacijos įmonės, Lietuvos hidroenergetikų asociacijos įmonės);
 kurti savo verslą;
 kelti kvalifikaciją tęsiant studijas gretutinėse magistratūros studijų programose.
Tolesnių studijų galimybės:
Studijas galima tęsti Aplinkos inžinerijos ar Statybos inžinerijos studijų krypties magistrantūros programose.