Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Uostų technologijų valdymas (anglų k. - Port Technology Management)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Jūrų inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6108

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-14

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121EX089

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450710

Finansinės grupės kodas

1.4

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2024-04-09
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Studijų programos tikslas: parengti uostų technologijų valdymo specialistus, turinčius tarpdisciplininį išsilavinimą jūrų inžinerijos kryptyje, gebantį užtikrinti sklandų uosto darbą taikant inovatyvias transporto, uostų inžinerijos bei krovos technologijų žinias, informacines kompiuterizuotas IT sistemas, spręsti logistinius uždavinius bei įgyvendinti išmanaus autonominio uosto ar e. logistikos idėjas, plėtoti strategines technologijas derinant priimamus sprendimus su jūrinio sektoriaus, verslo, vadybos, aplinkos apsaugos aspektais.
Studijų rezultatai:
Žinios ir supratimas:
Žino ir supranta matematikos, skaičiavimo ir kitų pagrindinių mokslų, kuriais grindžiama jų inžinerinė kvalifikacija, geba jas panaudoti tokiu lygiu, kuris būtinas kitiems uostų technologijų valdymo programos rezultatams pasiekti.
Žino ir supranta inžinerinius pagrindus, taiko žinias naujiems inžineriniams uždaviniams spręsti, tokiu lygiu, kuris yra būtinas kitiems programos rezultatams pasiekti.
Geba adaptuoti uostų technologijų valdymui, tyrimams bei vystymui platesnio spektro daugiadalykines žinias, metodus, procesus.
Inžinerinė analizė:
Geba analizuoti jūrų uostų technologijų valdymo procesus ir sistemas, išsirinkti bei taikyti tinkamus metodus iš įvairių analizės, skaičiavimo ir eksperimentinių metodų, teisingai interpretuoti atliktus tyrimus, atsižvelgiant į darnaus vystymosi principus.
Geba identifikuoti, formuluoti ir naudojant pamatinius principus, holistiškai spręsti uostų technologijų valdymo problemas, pasirinkti ir taikyti aktualius metodus bei pripažinti socialinių, sveikatos ir saugos, aplinkos, ekonominių ir pramoninių apribojimų svarbą.
Geba derinti teorines ir taikomąsias žinias, sprendžiant uostų technologijų valdymo problemas, pasirinkti ir taikyti aktualius metodus bei pripažinti ir atsižvelgti į socialinių, sveikatos ir saugos, aplinkos, ekonominių ir pramoninių apribojimų svarbą.
Inžinerinis projektavimas:
Geba taikyti skaitmeninėmis technologijomis grįstas projektavimo ir duomenų valdymo metodikas: teisingai interpretuoti tokių analizių rezultatus.
Geba komponuoti, tobulinti, eksploatuoti, taikyti įvairias priemones ir būdus uostų technologijų valdymo srityje.
Geba kurti ir įgyvendinti jūrų inžinerijos mokslų studijų krypties projektus, atsižvelgdamas į žiedinės ekonomikos, dirbtinio intelekto, uosto skaitmeninimo principus.
Geba projektuoti ar tobulinti uostų technologijų valdymo inžinerinius elementus pagal nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosaugos reikalavimus.
Tyrimai:
Geba rasti reikiamą profesinę ir mokslinę informaciją mokslinėse duomenų bazėse ir kituose informacijos šaltiniuose ir ją taikyti sprendžiant uostų technologijų valdymo ir jūrų transporto logistikos problemas.
Geba spręsti uostų technologijų valdymo studijų krypties problemas naudojant laboratorinę įrangą ir simuliatorius, išanalizuoti bei interpretuoti gautus rezultatus ir pateikti išvadas bei rekomendacijas.
Praktinė veikla:
Turi pradinius gebėjimus kontroliuoti ir valdyti uostų technologijas ir jūrų transporto logistikos inžinerijos sistemas bei technologinius procesus.
Geba racionaliai parinkti ir taikyti uostų technologinę įrangą, priemones ir metodus; įvertinti jų funkcionavimo galimybes ir efektyvaus panaudojimo ribas.
Geba derinti teorines žinias ir praktiškai taikyti uoste tipinius ir netipinius inžinerinius organizavimo sprendimus, suprasti jų poveikį aplinkai ir sąsają su ekonominiais padariniais.
Geba taikyti inžinerinės veiklos organizavimo ir valdymo principus, įvertinti ekonomines, aplinkosaugos ir socialinio poveikio aplinkybes uostų technologijų valdymo kontekste.
Asmeniniai (sprendimų priėmimo, mokymosi visą gyvenimą, bendradarbiavimo ir komandinio darbo) įgūdžiai:
Geba veiksmingai dirbti savarankiškai ir komandoje su kitų profesinių veiklų ir kvalifikacinių lygių specialistais.
Išmano su inžinerine veikla susijusias sveikatos, saugos ir teisės problemas bei atsakomybę, inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikosi profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normų, prisiima atsakomybę už inžinerinę veiklą.
Geba sekti mokslo ir technologijų raidą, suvokia individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą ir yra tam pasirengęs.
Geba suprasti projektų valdymo aspektus, technologinių sprendimų sąsajas su jų ekonominiais padariniais, spręsti nestandartines darbines situacijas uosto technologijų valdymo.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
-
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studijų rezultatų vertinimo būdai:

Siekiant užtikrinti aktyvų studentų darbą per visą studijų semestrą, sugebėjimą taikyti teorines žinias praktikoje, objektyvų studijų rezultatų vertinimą, Universitete taikomas kaupiamasis vertinimas. Taikant kaupiamąjį vertinimą, studijų rezultatai įvertinami tarpiniais atsiskaitymais (testu, individualiu darbu, referatu, laboratorinio darbo gynimu ir kt.), o galutinis pažymys susumuoja tarpinių atsiskaitymų ir egzaminų pažymius. Studentui neatlikus ar neatsiskaičius už semestro užduotis ir nesurinkus pereinamojo balo − nustatyto skaičiaus tarpinių atsiskaitymų minimalaus balo − neleidžiama laikyti baigiamojo egzamino.
Kiekviena studijų programa baigiama absolvento išsilavinimo įvertinimu - baigiamaisiais egzaminais ir (ar) baigiamojo darbo (projekto) gynimu.
Universitete galioja dešimtbalė vertinimo sistema.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Medžiagų inžinerija, Matematika inžinerijoje,
Inžinerinė ir kompiuterinė grafika, Bendroji chemija, Specialybės įvadas, Matematiniai metodai inžinerijoje, Fizika 1, Teorinė mechanika,
Medžiagų mechanika, Kompiuterinio projektavimo programos, Tikimybių teorija ir taikomoji statistika,
Mašinų mechanizmų teorija ir mašinų elementai,
Fizika 2, Elektrotechnika ir elektronika, Vandens keliai ir uostų tarpusavio ryšys, Hidromechanika, Uosto organizavimas ir logistika, Uosto inžinerijos pagrindai, Laivo teorija, Laivo ir uosto terminalų įranga su kursiniu projektu, Verslo ir inžinerinių projektų valdymas, Žaliosios laivybos pagrindai, Jūrų transporto ir uosto valdymo pagrindai, Uosto krovos įrangos elektros sistemos, Krovinių rūšys ir srautai bei jų valdymas, Ekonomika, Žmogaus sauga, Transporto sistemos ir automatizavimo pagrindai, Keleivių ir nepavojingų krovinių terminalų valdymas, Krovinių pervežimas, ekspedijavimas ir laivų agentavimas, Uosto superstruktūros ir infrastruktūros pagrindai su kursiniu projektu, Laivybos organizavimas ir valdymas uoste, Automatizuotos krovos įrangos sistemos, Jūrų teisės ir draudimo pagrindai, Pavojingų krovinių terminalų technologijų valdymas, Bakalauro baigiamasis darbas, Praktika uosto ir transporto kompanijose.
Specializacijos:
-
Studento pasirinkimai:
Uosto terminalų planavimas su kursiniu projektu, Logistinės grandinės ir jų valdymas, Energijos pokytis laivyboje: suskystintosios gamtinės dujos, Jūrų transporto plėtra ir logistika.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programa uosto technologijų valdymas – unikali, perspektyvi ir populiari studijų programa. Baigus uosto technologijų valdymo programą, gali būti suteikta darbo vieta modernaus
Klaipėdos uosto įmonėse, kurios laikomos Vakarų regiono žmonių gerovės garantu, taip pat atsiranda galimybė dirbti inžinieriumi įvairiose jūrų pramonės ir transporto įmonėse, uostų administracijose. Gali dirbti krovos darbų, laivų agentavimo, krovinių ekspedijavimo veiklomis arba dirbti techniniu konsultantu, pramonės įmonių ar jos padalinių vadovu, projektų vadovu komercinėse įmonėse.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Įgiję uostų technologijų valdymo - inžinerijos mokslų bakalauro kvalifikaciją asmenys gali dirbti inžinieriais įvairiose jūrų pramonės įmonėse (uostų administracijose, krovos darbų, laivų agentavimo, krovinių ekspedijavimo, siurvejerių, logistikos ir kitose bendrovėse, pramonės įmonių bei projektų vadovais).
Tolesnių studijų galimybės:
Baigus uostų technologijos valdymo studijų programą, studijas galima tęsti technologijos mokslų srities magistrantūros studijų programose