Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tvarioji inžinerija (anglų k. - Sustainable Engineering)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Aplinkos inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos (plačiosios programos)

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6116

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-36

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6121EX087

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450710

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2022-12-23
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Rengti kvalifikuotus, visapusiškai išsilavinusius aplinkos inžinerijos specialistus, turinčius fundamentines inžinerinės veiklos žinias, gebančius inžinerinėmis priemonėmis ir skaitmeninių technologijų pagalba kurti tvarius agrarinio sektoriaus gamybos ir organinių atliekų tvarkymo įrankius ir spręsti jų efektyvumo didinimo, resursų taupymo, poveikio klimato kaitai mažinimo problemas, taip pat gebančius kritiškai mąstyti ir vertinti žaliosios bioenergijos gamybos procesus ir jų įtaką aplinkai.
Studijų rezultatai:
Paaiškinti gamtos, fundamentinių, inžinerijos mokslų pagrindų, informacinių sistemų veikimo ir taikymo inžinerinėje praktinėje veikloje principus.
Identifikuoti inžinerinių sprendimų poveikį aplinkai, klimato kaitai, nustatyti jų sąsają su ekonominiais padariniais ir apibūdinti inžinerinius metodus aplinkos tvarumo, resursų tausojimo problemoms integraliose inžinerinėse sistemose spręsti.
Taikyti efektyvius tyrimų metodus, laboratorinę analitinę įrangą inžinerinėms problemoms biosistemose identifikuoti, įvertinti ir apibendrinti tyrimų rezultatus ir jų patikimumą.
Atsirinkti reikiamą profesinę ir mokslinę informaciją, sisteminti ir analizuoti duomenis, reikalingus aplinkos inžinerijos problemoms spręsti, naudojant fundamentinių ir taikomųjų inžinerinių mokslinių tyrimų rezultatus ir pasiekimus.
Parinkti ir taikyti pažangias informacines sistemas duomenų analizei ir technologinių procesų valdymui biosistemose, holistiškai sprendžiant aplinkos inžinerijos problemas.
Taikyti šiuolaikinėmis skaitmeninėmis technologijomis grįstus projektavimo metodus inžineriniams sprendimams įgyvendinti tvarioje biologinėje aplinkoje.
Pasitelkus inžinerines inovacijas, išmaniąsias technologijas ir dirbtinį intelektą projektuoti gamybos biosistemose procesus pagal nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosaugos reikalavimus, modeliuoti, kurti ir vertinti aplinkai draugiškus produktus ir šių produktų konversiją į aukštesnės pridėtinės vertės produktus.
Gebėti veiksmingai dirbti savarankiškai ir komandoje, bendrauti su nacionaline ir tarptautine inžinerijos bendruomene bei plačiąja visuomene, siekti racionalaus gamtos, žmogaus, technikos bei technologinių veiksnių derinio, sprendžiant aplinkos inžinerijos problemas biosistemose.
Atskleisti inžinerinio konsultavimo verslo aspektus, individualaus mokymosi visą gyvenimą ir asmeninio tobulėjimo svarbą bei prisiimti atsakomybę už savo veiklos rezultatų poveikį aplinkos inžinerijos ir biosistemų kontekste.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Populiariausi studijų metodai: informacijos analizė ir apibendrinimas; aiškinimas; atvejo analizė; problemų sprendimas; demonstravimas; projektų parengimas ir pristatymas; iliustravimas; bandymų atlikimas; grupės ar individualus darbas; ataskaitų (referatų) parengimas ir pristatymas.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Populiariausi šie studijų vertinimo metodai: laboratorinių darbų ataskaitų vertinimas; problemų sprendimo vertinimas; apklausa raštu; individualaus ar grupės darbo bei jo pristatymo vertinimas; atliktų praktinių užduočių vertinimas; atvejo analizės vertinimas; apklausos raštu arba žodžiu vertinimas
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Bendrieji universitetiniai studijų dalykai – 40 ECTS.
Aplinkos inžinerijos krypties studijų dalykai: Įvadas į specialybę; Inžinerinė grafika; Teorinė mechanika; Mašinų elementai; Termodinamika; Elektrotechnika ir elektronika; Takiųjų kūnų mechanika; Automatinis valdymas; Tvarioji biosistemų inžinerija; Jėgos ir transporto mašinos; Mechatroninės sistemos; Aplinkos inžinerija; Tvarioji gyvulininkystė; Žmogaus sauga; Sandėliavimo inžinerija; Inžinerinių sistemų patikimumas; Bioatliekų utilizavimo inžinerija; Nuotolinis mašinų darbo procesų monitoringas; Inžinerinių sistemų tvarumo vertinimas; Išmaniųjų gyvulininkystės statinių projektavimas; Zoosistemų būvio ciklo vertinimas; Bioproduktų gamybos technologijos; Bioatliekų energetika; Inžinerinių sistemų servisas; Žalioji triboinžinerija; Profesinės veiklos praktika; Baigiamasis darbas.

Informatikos krypties studijų dalykai: Programavimo technologijos; Kompiuterizuotas projektavimas; Dirbtinis intelektas ir mašininio mokymo taikymas; Robotika, robotai ir orlaiviai žemės ūkyje; Duomenų mokslas.

Kitų krypčių studijų dalykai: Matematika; Chemija; Fizika; Bendroji biologija; Statistikos pagrindai; Agronomija; Gyvūnų mokslas; Specialybės kalba; Verslo planavimas ir vertinimas; Kokybės valdymas; Žiedinė ekonomika.
Specializacijos:

Studento pasirinkimai:
7 semestre studentai turi galimybę pasirinkti kryptį į kurią toliau gilinsis ir kokia tematika rengs baigiamąjį darbą. Studentas pasirenka vieną iš keturių tematikų: 1.Precizinė žemdirbystė; 2. Sumanioji gyvulininkystė; 3.Bioproduktų gamyba; 4.Inžinerinių sistemų patikimumas.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Gamtos ir fundamentinius mokslus apjungus su inžinerijos ir informatikos mokslais, suteikiamos galimybes įgyti gebėjimus projektuoti inžinerines sumaniąsias sistemas ir diegti jas gyvoje gamtoje
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų
galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Studijų programa yra orientuota į plačios kvalifikacijos aplinkos inžinerijos specialistų rengimą. Tai sudaro sąlygas būsimiems programos absolventams prisitaikyti prie darbo rinkos poreikių ir kurti savo inžinerinio konsultavimo verslą arba realizuoti save tarptautinėse ir nacionalinėse įmonėse dirbant inžinieriais, ekspertais, technologais, konsultantais, aplinkos inspektoriais, projektų ir gamybos vadovais. Absolventų profesinė veikla sietina su įvairiomis įmonėmis, kurių veikla siejasi su aplinkos inžinerijos problemų indentifikavimu ir holistiniu sprendimu, inžinerinių sistemų projektavimu ir diegimu agrosektoriuje, maisto ir pašarų žaliavų gamyba, šalutinių produktų surinkimu, perdirbimu, gamybinių atliekų tvarkymu, bioenergijos gamyba, techninės ekspertizės ir atitikties įvertinimu, kokybės kontrole, konsultavimu bei su įmonėmis, atsakingomis už Europos Žaliojo kurso įgyvendinimą.
Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai galės tęsti studijas ir giliau specializuotis inžinerijos mokslų, technologijos mokslų arba kitų studijų krypčių grupių magistrantūros studijų programose Vytauto Didžiojo universitete bei kitose Lietuvos ir užsienio aukštosiose mokyklose. Šiuo metu yra galimybė studijuoti šiose VDU ŽŪA Inžinerijos fakultete vykdomose studijų programos: Žemės ūkio mechanikos inžinerija; Žemės ūkio inžinerija ir vadyba; Tvarioji energetika; Transporto inžinerija; Hidrotechninės statybos inžinerija; Žemėtvarka.