Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Automobilių techninis eksploatavimas (anglų k. - Technical Maintenance of Automobiles)

Studijų krypties grupė

Inžinerijos mokslai

Studijų kryptis

Transporto inžinerija

Švietimo sritis

Inžinerija ir inžinerinės profesijos

Švietimo posritis

Variklinės transporto priemonės, laivai ir orlaiviai

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Inžinerijos mokslų profesinis bakalauras
Inžinierius

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6622

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-12

Akreditavimo vertinimo išvados

Transport engineering study field evaluation report VCTD.pdf

Valstybinis kodas

6531EX025

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550716

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-04-11
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti darbo rinkai konkurencingus, aukštos kvalifikacijos transporto inžinerijos specialistus, gebančius savarankiškai dirbti ir taikyti naujausias technologines žinias automobilių transporto inžinerijos srityje, galinčius savarankiškai priimti techninius sprendimus, sėkmingai dirbti konkurencinėmis rinkos sąlygomis ir tobulėti profesinėje veikloje.

Studijų rezultatai:
Žinios ir jų taikymas:
Išmanyti ir suprasti bendruosius matematikos, fizinių ir / arba technologijų mokslų, mechanikos, medžiagų mokslo, elektronikos ir informacinių technologijų dėsningumus ir dėsnius ne žemesniu lygiu, kurio reikia transporto inžinerijos studijų krypties studijų rezultatams pasiekti. turėti pamatinių ir naujausių transporto inžinerijos žinių apie kelių transporto priemonių konstrukcijas, jų veikimo ir eksploatavimo principus, konstrukcines ir eksploatacines medžiagas. Suprasti transporto inžinerijos mokslų daugiakryptiškumą ir galimybes inžineriniams sprendimams ir technologijoms pritaikyti kitų mokslų žinias. Gebėti taikyti transporto inžinerijos mokslų studijų krypties procesų ir produktų projektavimo metodus pagal apibrėžtus reikalavimus, panaudodamas mokslo pasiekimus kelių transporto priemonių, mašinų ir jų sistemų valdymo, elektrifikavimo, automatizavimo srityse.

Specialieji (inžinerinės analizės ir projektavimo) gebėjimai:
Gebėti analizuoti kelių transporto inžinerijos mokslų studijų krypties procesus ir produktus, suprasti ir interpretuoti gautus rezultatus. Gebėti spręsti inžinerinius uždavinius parinkdamas tinkamus metodus, eksperimentinę bei gamybinę įrangą. Suprasti projektavimo metodikas, gebėti taikyti specializuotą programinę įrangą procesams analizuoti ir duomenims valdyti, projektuodamas transporto inžinerijos mokslų studijų krypties procesus ir produktus pagal nustatytus techninius, ekonominius ir aplinkosaugos reikalavimus.

Gebėjimai atlikti tyrimus ir praktinė veikla.:
Gebėti rasti transporto inžinerijos mokslų studijų krypties studijoms reikalingą informaciją, ją susisteminti ir interpretuoti. Gebėti atlikti inžineriniams uždaviniams spręsti reikiamus eksperimentus, analizuoti gautus rezultatus ir pateikti išvadas. Turėti darbo su įranga, naudojama transporto inžinerijos mokslų studijų kryptyje, įgūdžių. Gebėti praktiškai spręsti transporto inžinerijos mokslų studijų krypties problemas. Gebėti dalyvauti darbo grupėse, įgyvendinant transporto inžinerijos mokslų studijų krypties projektus, atsižvelgiant į žiedinės ekonomikos, dirbtinio intelekto, pramonės skaitmeninimo principus, etines, aplinkos apsaugos, komercines, veiklos organizavimo, darbuotojų saugos ir sveikatos aplinkybes bei tvarumo koncepcijos plėtojimą. Gebėti bendradarbiauti su kitų profesinių veiklų specialistais;

Asmeniniai (sprendimų priėmimo, mokymosi visą gyvenimą, bendradarbiavimo ir komandinio darbo) gebėjimai:
Gebėti spręsti inžinerinius uždavinius pavieniui ir komandoje. Mokėti bendrauti su inžinerijos bendruomene ir plačiąja visuomene taisyklinga lietuvių kalba ir bent viena iš užsienio kalbų. Suprasti inžinerinių sprendimų poveikį visuomenei ir aplinkai, laikytis profesinės etikos ir inžinerinės veiklos normų, suvokti atsakomybę už inžinerinės veiklos rezultatus. Inžinerinės veiklos lygmeniu išmanyti pagrindinius projektų vykdymo ir valdymo aspektus. Suvokti individualaus mokymosi visą gyvenimą svarbą ir jam pasirengti.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaitos, konsultacijos, praktiniai ir kursiniai darbai, savarankiški darbai, profesinės veiklos praktikos. Studentai praktinius darbus atlieka individualiai arba grupėse.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Studento žinios, gebėjimai ir įgūdžiai, įgyti studijuojant studijų programoje numatytus dalykus, įvertinami, kai atsiskaitoma už visus studijų programoje numatytus studento savarankiškai atliktus darbus per semestrą ir egzaminų sesijų metu. Studento pasiekti studijų rezultatai, baigus dalyko studijas, vertinami priskiriant juos pasiekimų lygmenims: puikus, tipinis ir slenkstinis.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktikos:
Bendrieji koleginių studijų dalykai:
užsienio kalba, dalykinė komunikacija, žmonių ir civilinė sauga ir alternatyviai pasirenkami dalykai (sociologija, psichologija, darnus vystymasis – pasirenkamas vienas iš jų).
Studijų krypties dalykai:
matematika, fizika, kompiuterinis projektavimas, taikomosios programos, inžinerinė grafika, elektrotechnika ir elektronika, inžinerinė mechanika, techniniai matavimai, automobilių konstrukcija, eksploatacinės medžiagos, autonominės transporto priemonės, alternatyvių energijos šaltinių automobiliai, inžinerinė ekonomika, projektų valdymas, taikomieji tyrimai, dirbtinio intelekto sistemos, automobilių elektros įrenginiai ir valdymo sistemos, varikliai, automobilių teorija, automobilių remonto technologijos, automobilių diagnostika, automobilių serviso įmonių projektavimas, automobilių techninės priežiūros technologijos, automobilių techninė ekspertizė.
Specialieji studijų dalykai:
teisė, laisvai pasirenkami studijų dalykai (suvirinimo technologijos, tvarusis transportas, mokslo dirbtuvių projektas, dronų technologijos, eismo sauga, aktyvios ir pasyvios saugos sistemos, tarpdisciplininis projektas, išmaniosios technologijos automobiliuose, transporto sistema – pasirenkami trys iš jų).
Praktikos:
technologinė praktika1,technologinė praktika 2, gamybinė praktika 1, gamybinė praktika 2, baigiamoji praktika.
Studijų baigimas:
Studijos baigiamos savarankiškai parengto baigiamojo darbo gynimu.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Studijų programos kokybiškas studijas užtikrina bendradarbiavimas su verslo įmonėmis. Kolegijai bendradarbiaujant su tarptautine kompanija Toyota Baltic AS įkurtas TOYOTA techninio mokymo centras. Įmonė aprūpina laboratorijas naujausia įranga, suteikia galimybę naudotis mokomąja medžiaga, dėstytojai ir studentai kelia dalykinę kvalifikaciją organizuojamuose mokymuose bei seminaruose. Geriausiems studijų programos studentams mokama vardinė Įmonės stipendija.
Studentams sudaroma galimybė dalyvauti eksperimentinės plėtros projektuose: ,,Aerodinaminio vamzdžio projektavimas ir gamyba“, ,,Šoninio slydimo triratės transporto priemonės projektavimas ir gamyba“, ,,Elektrinio karto projektavimas ir gamyba“, „Motociklo prototipo projektavimas ir gamyba“ bei kituose. Inovatyvaus eksperimentinės plėtros projekto metu pagaminta pirma Lietuvoje „Studentiška formulė“, studentai sėkmingai dalyvauja tarptautinėse varžybose. Studentai taip pat aktyviai įsitraukia į tarptautinių mainų programą „Erasmus+“: vyksta studijuoti ar atlikti profesinės veiklos praktikos į kitas Europos Sąjungos šalis.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Automobilių techninio eksploatavimo specialistas gali dirbti įvairiose transporto priemonių ir jų komponentų gamybos, prekybos, remonto, įrangos pardavimo ir priežiūros, techninės apžiūros įmonėse, draudimo bendrovėse.
Absolventas gali tęsti studijas pasirinkdamas transporto inžinerijos studijų krypties universitetinių studijų programas.