Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Duomenų mokslas ir inžinerija (anglų k. - Data science and engineering)

Studijų krypties grupė

Matematikos mokslai

Studijų kryptis

Taikomoji matematika

Švietimo sritis

Matematika ir statistika

Švietimo posritis

Matematika

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Matematikos mokslų bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Bakalauro diplomas, 6115

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

240
Nuolatinė, 4, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV2-5

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6123AX001

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6450541

Finansinės grupės kodas

1.2

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-04-08
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):

Išugdyti gebėjimus kūrybiškai taikyti matematikos ir informatikos mokslų žinias, kuriant duomenų inžinerijos sprendimus ir duomenų analizės modelius, taip pat juos integruoti į informacines sistemas efektyviam įmonių veiklos problemų sprendimui.

Studijų programos aprašas: https://stojantiesiems.ktu.edu/programme/b-duomenu-mokslas-ir-inzinerija/

Studijų rezultatai:

Žinios ir jų taikymas:

(A02) Geba matematiškai mąstyti, komunikuoti matematine kalba.
(A02, B02) Geba formuluoti duomenų mokslo ir duomenų inžinerijos problemas informacinėse sistemose matematine kalba, parinkti jų sprendimui tinkamus matematikos ir informatikos mokslų metodus.
(A02) Geba kurti realių sistemų matematinius modelius, lyginti juos tarpusavyje ir interpretuoti rezultatus, remdamasis matematinio modeliavimo principais.
(A02, B02) Geba kurti algoritmus ir programas, naudoti matematikos programinę įrangą duomenų mokslo ir duomenų inžinerijos modelių realizacijai.
(A02, B02) Geba konceptualiuoju lygmeniu atpažinti informacinių sistemų problemas, analizuoti, planuoti, modeliuoti ir prognozuoti įmonių veiklos procesus.
(B02) Geba projektuoti informacines sistemas ir duomenų bazes pagal nurodytus reikalavimus.

Gebėjimai vykdyti tyrimus:

(A02) Geba nuosekliai paaiškinti pagrindines matematikos sričių (algebros, geometrijos, matematinės analizės, tikimybių teorijos, matematinės statistikos) sąvokas, bei jas taikyti sprendžiant teorinius ir praktinius uždavinius.
(A02) Geba praktiškai taikyti matematikos žinias kuriant duomenų mokslo ir duomenų inžinerijos modelius.
(A02) Geba identifikuoti pagrindinius mašininio mokymo matematinius metodus ir taikyti juos dirbtinio intelekto uždavinių sprendimui.
(A02, B02) Geba nusakyti algoritmų ir programavimo teorinius pagrindus, matematikos programinės įrangos sistemų struktūrą ir programavimo aplinkas bei jas taikyti kuriant programas.
(B02) Geba apibūdinti informacijos sistemas, jų kūrimo etapus, geba atlikti dalykinės srities reikalavimų informacinei sistemai specifikavimą, rengti projektines specifikacijas duomenų analitikos modelių integravimui į informacijos sistemas.
(B02) Geba paaiškinti duomenų bazių teoriją, sudaryti dalykinės srities koncepcinį duomenų modelį ir jį realizuoti naudojantis duomenų bazių valdymo sistemos modeliavimo, projektavimo ir programavimo įrankiais.
(A02, B02) Geba parinkti duomenų saugos matematinius metodus ir juos praktiškai taikyti informacijos sistemose.

Specialieji gebėjimai:

(A02, B02) Geba rasti ir analizuoti literatūrą, rinkti duomenis iš įvairių šaltinių, apdoroti ir analizuoti gautą informaciją.
(A02) Geba analizuoti matematinių modelių struktūrą ir savybes, vertinti jų panaudojimo galimybes.
(A02, B02) Geba analizuoti informacijos sistemų procesus matematinio modeliavimo kontekste.
(A02, B02) Geba planuoti ir atlikti tyrimus pradedant informacinių sistemų problemų identifikavimu, modelių kūrimu ir baigiant rezultatų vertinimu bei viešinimu.

Ugdomi socialiniai ir asmeniniai gebėjimai:

(A02, B02) Geba raštu ir žodžiu aiškiai ir tiksliai pristatyti duomenų mokslo ir duomenų inžinerijos uždavinius ir jų sprendimus specialistams ir vadovams.
(A02, B02) Geba dirbti tarpdalykinėje komandoje, generuoti naujas idėjas ir integruoti žinias.
(A02, B02) Geba kritiškai vertinti savo žinias ir vertybes.
(A02, B02) Geba imtis atsakomybės už duomenų saugą, laikytis etikos normų.
(A02, B02) Geba savarankiškai mokytis ir suvokia mokymosi visą gyvenimą svarbą.
(A02, B02) Geba vertinti savo veiklos ir jos rezultatų poveikį visuomeninei.
(A02, B02) Geba organizuoti profesinę veiklą, planuoti laiką ir išteklius.

Mokymo ir mokymosi veiklos:

Studijos apima auditorinį darbą (paskaitos, pratybos, laboratoriniai darbai, seminarai, išvykstamieji vizitai į įmones ir kita) ir savarankišką darbą, skirtą įsisavinti teorinę medžiagą, pasirengti auditoriniam darbui, tarpiniams ir galutiniams atsiskaitymams bei atlikti kitas veiklas. Kiekvieno studijų modulio studijos baigiamos studento žinių bei įgūdžių vertinimu – egzaminu arba kitu galutiniu atsiskaitymu, studijų programa baigiama baigiamuoju projektu ir jo gynimu.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:

Taikoma studijų rezultatų kaupiamojo vertinimo sistema, leidžianti užtikrinti nuolatinį ir įtraukiantį studentų darbą viso studijų semestro metu, kai studijų modulio galutinį įvertinimą sudaro tarpinių atsiskaitymų ir galutinio atsiskaitymo pažymiai, juos padauginant iš svertinių koeficientų (procentinių dedamųjų) ir sandaugas susumuojant.

Studijų dalykai (moduliai):

Diskrečioji matematika, Geometrija, Matematikos ir informatikos studijų įvadas, Matematinė analizė 1, Objektinio programavimo įvadas, Matematinė analizė 2, Programavimas duomenų tvarkymui ir vizualizavimui, Tiesinė algebra, Kriptologija, Matematikos programinė įranga, Matematinė analizė 3, Tikimybių teorija, Duomenų bazės, Fizika 1, Matematinė statistika, Optimizavimo metodai, Duomenų analizė, Informacinių sistemų pagrindai, Mašininio mokymosi metodai, Matematinio modeliavimo metodai, Gilusis mokymasis, Produkto vystymo projektas, Taikomoji daugiamatė analizė, Atsitiktiniai procesai, Bajeso metodai ir neapibrėžtumo analizė, Dirbtinio intelekto sprendimų kūrimas, Informacinių sistemų projektavimas ir CASE technologijos, Bakalauro baigiamasis projektas, Profesinė praktika.
Alternatyvos: Algoritmų sudarymas ir analizė, Įmonių veiklos procesų valdymas ir modernizavimas, Veiklos procesų skaitmeninimas, Veiklos analitika ir duomenų tyryba, Objektinis programavimas 2, Objektinio programavimo pagrindai 2, Lygiagretieji skaičiavimai ir išskirstytos duomenų bazės, Komandinis darbas informacinių sistemų projektuose;
Filosofijos ir darnaus vystymosi alternatyvos: Darnus vystymasis, Medijų filosofija;
Užsienio kalbų alternatyvos (C1 lygis): Akademinė ir dalykinės srities komunikacija anglų kalba (C1 lygiu), Akademinė ir dalykinės srities komunikacija vokiečių kalba (C1 lygiu), Akademinė ir dalykinės srities komunikacija prancūzų kalba (C1 lygiu).

Studijų programos anotacija:

Absolventas turi matematikos, duomenų mokslo, mašininio mokymosi, programavimo, informacinių sistemų specifikavimo ir projektavimo žinių. Geba kurti, programuoti ir taikyti duomenų mokslo modelius, skirtus įvairių sistemų tyrimui ir sprendimų priėmimui bei integruoti juos į įmonių informacines sistemas visam duomenų gyvavimo ciklo valdymui, kūrybiškai taikyti įgytas žinias vystant išmanius verslo produktus, kritiškai vertinti duomenis ir analizės rezultatus.

Profesinės veiklos galimybės:

Absolventas gali dirbti duomenų mokslininku, sistemų analitiku, informacinių sistemų projektuotoju, duomenų analizės specialistu, analitiku-programuotoju, įvairių įmonių ir įstaigų modeliavimo, projektavimo, informacijos analizės ir informacinių technologijų skyriuose, draudimo kompanijose, bankuose, naujųjų finansinių technologijų kūrėju.

Tolesnių studijų galimybės:

Turi teisę stoti į antrosios pakopos studijas.