Organizacijų vadyba (anglų k. - Organization Management)
Institucijos, teikiančios šią programą
Programos panašiais pavadinimais
Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas
Aprašymo santrauka
Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas:
Rengti kvalifikuotus specialistus, išmanančius šiuolaikinius vadybos ir administravimo principus, metodus, galinčius pritaikyti vadybines žinias ir įgūdžius bei priimti sprendimus verslo ir viešojo valdymo praktikoje, vykdyti sėkmingą žmonių išteklių vadybą, gebančius savarankiškai ir dirbant komandose planuoti, organizuoti ir kontroliuoti verslo procesus ar/ir vadovauti organizacijos ar jos padalinio veiklai pagal savo įgytą kompetenciją.
Studijų rezultatai:
A1. Paaiškinti pagrindines vadybos teorijas ir funkcijas, jas taikyti organizacijų ar jų padalinių vadybiniams procesams darniai planuoti, organizuoti, valdyti ir tobulinti.
A2. Apibūdinti ir analizuoti išorinę (politinę, ekonominę, socialinę, teisinę ir pan.) organizacijos aplinką bei taikyti finansų apskaitos, rinkodaros ir kitus procesų valdymo pagrindus organizacijos praktinėje veikloje.
B1. Rinkti, sisteminti, analizuoti ir apibendrinti empirinių (kiekybinių ir kokybinių) tyrimų duomenis, formuluoti argumentuotas išvadas bei teikti racionalias rekomendacijas organizacijų ar jų padalinių vadybos problemoms spręsti.
C1. Savarankiškai (kūrybiškai ir kritiškai) taikyti mokslo ir profesinės veiklos žinias vadybos procesams valdyti ir tobulinti.
C2. Naudoti šiuolaikines ir inovatyvias technologijas įvairiose organizacijų veiklose.
C3. Taikyti socialinės atsakomybės ir profesinės etikos principus bei priimti darnius organizacijų vadybos sprendimus.
C4. Rinkti, struktūruoti ir analizuoti organizacijos veiklos duomenis ir vertinti vadybos funkcijų atlikimo rezultatus, teikti siūlymus vadybos tobulinimo klausimais.
D1. Argumentuotai bendrauti žodžiu ir raštu su įvairių sričių specialistais ir suinteresuotųjų grupių atstovais valstybine ir užsienio kalbomis bei profesionaliai dirbti individualiai ir komandoje, sklandžiai prisitaikyti daugiakultūrėje darbo aplinkoje.
E1. Mokytis visą gyvenimą: siekti augimo pagal asmeninį pasirinkimą bei tobulinti profesines kompetencijas.
Mokymo ir mokymosi veiklos:
Situacijų analizė, diskusijos, paskaitos, seminarai, projektai, individualios ir grupinės užduotys, lyginamoji analizė, simuliacija, pažangios patirties analizė, refleksijos, idėjų generavimo sesijos.
Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Kaupiamasis vertinimas: tarpinis atsiskaitymas (apklausa raštu ir žodžiu), refleksija, savarankiškas darbas, pristatymas, praktinio darbo vertinimas, egzaminas, projektas, savarankiškų darbų portfelis, atvejo analizė.
Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Vadyba (Vadyba, Žmonių išteklių valdymas);
Darnioji plėtra (Socialiai atsakingas verslas, Verslo etika ir etiketas, Darbo ir civilinė sauga);
Efektyvi organizacija (Organizacinė elgsena ir komandinio darbo dinamika, Vidinė ir išorinė komunikacija, Derybos ir sprendimų priėmimas);
Organizacijos procesų valdymas (Dokumentų valdymas ir skaitmenizacija, Informacinės komunikavimo ir administravimo sistemos, Viešasis administravimas, Viešieji pirkimai);
Socialinė organizacijų aplinka (Psichologija, Teisės pagrindai, Sociologija);
Ekonomika ir finansai (Ekonomikos teorija: makroekonomika, mikroekonomika, Finansų pagrindai, Apskaitos pagrindai);
Rinkodara (Rinkodara, Tyrimų metodai, Statistika);
Komunikacija (Specialybės kalba, Viešasis kalbėjimas, Tarpkultūrinė komunikacija ir tinklaveika);
Verslo užsienio kalba (pirmoji);
Verslo užsienio kalba (antroji);
Profesinė praktika;
Baigiamoji praktika;
Baigiamasis darbas.
Specializacijos:
1. Antreprenerystė
Antreprenerystė (Antreprenerystė, Startuoliai: verslo simuliacija, Asmeninė lyderystė);
Antreprenerystės projekto valdymas (verslumo projekto valdymas, verslumo ekspedicija, individualus ir organizacinis kūrybiškumas).
2. Inovacijų valdymas
Inovacijų valdymas (Inovacijos, Pokyčių valdymas, DI valdymo įrankiai);
Inovatyvaus projekto valdymas (Inovatyvaus projekto valdymas, inovacijų ekspedicija, individualus ir organizacinis kūrybiškumas).
Studento pasirinkimai:
Laisvai pasirenkamųjų dalykų modulis. Renkamasi iš Kolegijos siūlomų laisvai pasirenkamųjų dalykų sąrašo. Laisvai pasirenkamų dalykų kreditų suma – 10 kreditų.
Studijų programos skiriamieji bruožai:
Realių verslo ir viešojo sektoriaus problemų sprendimas;
Mokomosios išvykos į verslo ir viešąsias organizacijas;
Kviestiniai verslo pasaulio ir užsienio lektoriai;
Komandinis darbas;
Projektų rengimas ir įgyvendinimas;
Tiriamieji darbai;
Praktikos realioje darbo aplinkoje;
Modulinis tvarkaraštis;
Kūrybiškumo problemų sprendimų paieškai taikoma Danijos mokslininkų „Kūrybinės aikštelės“ („Creative Platform“) metodika;
Pasirinkus nuolatines studijas pagal sesijinį tvarkaraštį, galima studijuoti ir nuotoliniu būdu.
Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Baigus Organizacijų vadybos studijų programą absolventai galės dirbti verslo organizacijose ar viešosiose įstaigose vadybos specialistais, vadovauti darbo grupėms, personalo ar kitiems padaliniams, įmonėms. Absolventai gebės vadovauti projektams ir vykdyti projektinę veiklą, teikti konsultacijas įmonėms, organizuoti ir koordinuoti darbus/veiklas.
Tolesnių studijų galimybės:
Organizacijų vadybos studijų programos absolventai studijas gali tęsti pagal universitetinių studijų bakalauro ir magistro programas Lietuvoje ir užsienyje.