Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Tarptautinis verslas (anglų k. - International Business)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Verslas

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Vadyba ir administravimas

Studijų rūšis

Koleginės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Pirmosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos profesinis bakalauras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Profesinio bakalauro diplomas, 6602

Būtinas minimalus išsilavinimas

Vidurinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

180
Ištęstinė, 4, Metais
Nuolatinė, 3, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-1

Akreditavimo vertinimo išvados

VIKO Business field report 2022.pdf
VIKO_Verslo_vertinimo išvadų nr. SV4-98 išrašas anglų k. ir vertimas į lietuvių k.pdf

Valstybinis kodas

6531LX045

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

6550413

Finansinės grupės kodas

Nėra duomenų

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2025-04-09
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Bendras apibūdinimas:
Studijų programos tikslas:
Parengti tarptautinio verslo specialistus, gebančius steigti įmonę, jai vadovauti, tirti rinką, vykdyti verslą, valdyti pokyčius, organizuoti prekių pirkimą-pardavimą, užtikrinti veiklos kokybę, išmanančius tarptautinio verslo ypatumus, gebančius konkuruoti Lietuvos ir tarptautinėse rinkose, valdyti informaciją, analizuoti ir spręsti šiuolaikinio verslo problemas bei reaguoti į tarptautinės rinkos pokyčius.

Studijų rezultatai:
A1. Taikyti tarptautinio verslo valdymo principus bei naujausias tarptautinio verslo valdymo teorijas praktinėje veikloje.
A2. Darniai taikyti socialinių, humanitarinių ir kitų mokslų teorijų pagrindus tarptautinio verslo kūrimo ir valdymo srityje.
B1. Kritiškai taikyti duomenų rinkimo, sisteminimo, analizės ir apibendrinimo metodus pasitelkiant socialinių, humanitarinių, technologijos ir kitų mokslų žinias.
B2. Naudotis šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis, taikyti kiekybinius ir kokybinius tyrimo metodus, kaupti informaciją tarptautinio verslo kūrimo ir valdymo problemoms spręsti kintančioje verslo aplinkoje.
C1. Rinkti, apibendrinti, sisteminti ir analizuoti organizacijos veiklos duomenis, vertinti veiklos rezultatus, teikti siūlymus verslo valdymo ir veiklos tobulinimo klausimais kintančioje verslo aplinkoje.
C2. Planuoti, organizuoti ir vykdyti verslo aplinkos tyrimus, parinkti technologines, organizacines ir metodines priemones, analizuoti tarptautinės organizacijos veiklą ir išryškinti jos tobulinimo būdus.
C3. Savarankiškai taikyti socialiniais, humanitariniais, technologijų ir kitais mokslais grindžiamas profesinės veiklos žinias tarptautinio verslo procesams valdyti ir tobulinti.
D1. Gebėti bendrauti su verslo partneriais, sprendžiant tarptautinio verslo kūrimo, valdymo ir plėtros uždavinius, komunikuoti žodžiu ir raštu bei bendradarbiauti tarpkultūrinėje erdvėje.
E1. Mokytis visą gyvenimą. Siekti augimo pagal asmeninį pasirinkimą bei tobulinti profesines kompetencijas.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Paskaita. Diskusija. Įtraukianti paskaita. Filmo peržiūra ir aptarimas. Probleminis dėstymas. Atvejo arba situacijų analizė. Darbas grupėse. Praktinių pavyzdžių analizė ir interpretavimas. Problemų sprendimu grįstas mokymasis. Teorinių koncepcijų taikymas praktikoje. Užduočių atlikimas. Teisės šaltinių analizė. Teisinių situacijų sprendimas ir aptarimas. Lyginamoji analizė. Idėjų generavimas. Minčių lietus. Kūrybiškumo sesija. Klausimai-atsakymai. Planavimas-modeliavimas. Skaitymo-supratimo, kūrybinės, rašymo užduotys. Savarankiškas mokymasis. Analitinis skaitymas. Kalbinės informacijos, susijusios su leksika ir žodžių daryba, paieška. Dokumentų turinio analizė. Kūrybinės ir rašymo užduotys. Testas. Informacijos šaltinių paieška. Medžiagos analizė ir sisteminimas. Dialogas poromis. Situacijų modeliavimas. Situacijų žaidimas. Pagrįskite arba paneikite. Inscenizavimai. Psichologiniai / diagnostiniai testai.Vaidmenų žaidimai. Sąvokų žemėlapis. Praktinis darbas su programomis. Praktiniai darbai su SPSS programa. Projektinis darbas grupėse. Reflekcija.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Kaupiamasis vertinimas: tarpiniai atsiskaitymai, savarankiški darbai, egzaminas arba projektas, savarankiško grupinio tiriamojo darbo individualus pristatymas ir gynimas.

Sandara:
Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Socialinė verslo aplinka (Sociologija, Verslo psichologija, Įvadas į verslą, Verslo teisė); Verslo užsienio kalba; Ekonomika (Ekonomikos teorija: Mikroekonomika, Makroekonomika, Ekonominė statistika); Vadyba (Vadyba, Žmonių išteklių vadyba, Kokybės vadyba); Materialiųjų ir finansinių išteklių valdymas (Finansai, Finansų apskaita, Įmonės ekonomika); Rinkodara (Rinkodaros pagrindai, Rinkodaros tyrimai, Vartotojų elgsena); Inovacijos ir naujo produkto kūrimas (Inovacijos, Projektų valdymas); Tarptautinio verslo organizavimas (Tarptautinė prekyba, Tiekimo grandinės valdymas, Tarptautiniai finansai ir investicijos); Laisvai pasirenkamas modulis; Darnioji plėtra (Socialiai atsakingas verslas, Verslo etika ir etiketas, Darbo ir civilinė sauga); Profesinė praktika; Specializacijos modulis; Informacinės verslo sistemos (Verslo analitika, Kompiuterizuotas verslo valdymas, Verslo informacijos valdymas); Komunikacija (Specialybės kalba, Viešasis kalbėjimas, Tarpkultūrinė komunikacija ir tinklaveika); Baigiamoji praktika; Baigiamasis darbas.

Specializacijos:
Tarptautinė rinkodara ir pardavimas (Tarptautinė rinkodara, Pardavimas, Mažmeninė ir didmeninė prekyba);
Logistika (Transporto vadyba, Sandėlių vadyba, Draudimas);
Elektroninė prekyba (Elektroninė rinkodara, Elektroninės prekybos organizavimas, Elektroninės prekybos technologijos).

Studento pasirinkimai:
Renkamasi iš Vilniaus kolegijos siūlomų laisvai pasirenkamųjų dalykų sąrašo. Laisvai pasirenkamų dalykų kreditų suma lygi 10 kreditų.

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Į žinių praktinį pritaikymą orientuotos studijos; Realių verslo sektoriaus problemų sprendimas (semestro projektai, trumpųjų mainų savaitės; hakatonai); Mokomosios išvykos į verslo organizacijas Lietuvoje ir užsienyje; Kviestiniai Lietuvos ir užsienio verslo pasaulio lektoriai; Komandinio darbo įgūdžių lavinimas; Galimybė vykdyti tiriamuosius ir mokslinius darbus; Studijų laikotarpiu numatytos 24 praktikos realioje darbo aplinkoje savaitės; Pasirinkus sesijines studijas galima studijuoti ir nuotoliniu būdu; Galimybė vykti Erasmus+ studijoms arba praktikai; Galimybė įgyti papildomą Verslo administravimo tarptautiniame versle bakalauro diplomą (Seinäjoki taikomųjų moksų universiteto verslo mokykla, Suomija) arba Tarptautinio pardavimo ir rinkodaros bakalauro diplomą (Mitrovicos viešasis tarptautinis verslo koledžas, Kosovas).

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai galės dirbti Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių rinkodaros ir pardavimo ar logistikos padaliniuose, vadovauti įmonėms ar jų padaliniams, gebės įkurti įmonę.

Profesinės veiklos ir tolesnių studijų galimybės:
Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai galės dirbti Lietuvos ir užsienio kapitalo įmonių rinkodaros ir pardavimo ar logistikos padaliniuose, vadovauti įmonėms ar jų padaliniams, gebės įkurti įmonę.

Tolesnių studijų galimybės:
Absolventai galės tęsti studijas pagal universitetinių studijų programas.