Contact Us Pastebėjote neatitikimą Share Forumas Įeiti Žinynas

Įtraukti palyginimui

Meno vadyba (anglų k. - Art Management)

Studijų krypties grupė

Verslo ir viešoji vadyba

Studijų kryptis

Vadyba

Švietimo sritis

Verslas ir administravimas

Švietimo posritis

Vadyba ir administravimas

Studijų rūšis

Universitetinės studijos

Studijų programos tipas

Pakopinės studijos

Studijų pakopa

Antrosios pakopos studijos

Programos vykdymo kalba

anglų, lietuvių

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis ir (arba) kvalifikacija

Verslo vadybos magistras

Kvalifikacinio laipsnio ypatumai

Pagrindinės krypties kvalifikacinis laipsnis

Diplomo (pažymėjimo) blanko pavadinimas ir kodas

Magistro diplomas, 7106

Būtinas minimalus išsilavinimas

Aukštasis universitetinis išsilavinimas

Studijų apimtis kreditais ir forma (trukmė metais)

90
Nuolatinė, 1,5, Metais

Akreditavusi institucija

Studijų kokybės vertinimo centras

Akreditavimo įsakymas

SV6-15

Akreditavimo vertinimo išvados

Nėra duomenų

Valstybinis kodas

6211LX005

Kodas pagal Tarptautinę standartizuotą švietimo klasifikaciją (ISCED)

7470413

Finansinės grupės kodas

1.1

Aprašymo santraukos parengimo arba atnaujinimo data

2021-03-12
Daugiau apie programą

Institucijos, teikiančios šią programą

Programos panašiais pavadinimais

Programos teikiančios tas pačias kvalifikacijas

Aprašymo santrauka

Studijų programos tikslas (-ai):
Parengti aukštos kvalifikacijos meno vadybininką, gebantį integruotai taikyti rinkodaros, finansų ir projektų valdymo principus atlikėjų meno vadybos srityje, gebantį kurti ir įgyvendinti inovatyvius meno projektus, kritiškai vertinti ir kūrybiškai spręsti meno projektų ir meno organizacijų valdymo iššūkius dinamiškoje nacionalinėje ir tarptautinėje erdvėje.

Studijų rezultatai:
Išmanys verslo kūrimo kultūrinių industrijų srityje principus ir gebės juos taikyti praktinėse situacijose.
Gebės kritiškai ir sistemiškai vertinti kultūros lauko duomenis, savarankiškai vykdyti mokslinius tyrimus, taikant šiuolaikines vadybos mokslo teorijas ir tinkamus mokslinių tyrimų metodus
Gebės sistemiškai analizuoti nuolat kintančias nacionalines ir tarptautines meninės produkcijos plėtros sąlygas, meno rinkodaros, sklaidos priemonių išmanymas bei gebėjimas jas efektyviai taikyti įvairiose atlikėjų meno plėtros srityse.
Gebės efektyviai planuoti, organizuoti, vykdyti ir kontroliuoti meno projektus bei formuoti atlikėjų meno rinką, vadovaujantis pažangiomis publikos plėtros strategijomis ir gerosios praktikos pavyzdžiais.
Gebės identifikuoti ir kūrybiškai spręsti šiuolaikines kultūros ir meno organizacijų vadybos problemas, valdyti organizacijos veiklas, taikant inovacijas ir aktualias verslo ir vadybos teorines paradigmas.
Gebės vadovauti priimant sprendimus daugiakultūrinėje aplinkoje, komunikuoti su skirtingomis tikslinėmis grupėmis, panaudojant esamus išteklius ir apjungiant skirtingus interesus bei naudojant kūrybiškumu ir bendradarbiavimu pagrįstus kultūros procesų valdymo metodus.
Gebės taikyti asmeninius socialinius ir profesinius įgūdžius daugiakultūrinėje aplinkoje, laikantis profesinės etikos, socialinės atsakomybės principų, nuolat mokantis ir tobulėjant.

Mokymo ir mokymosi veiklos:
Atsižvelgiant į Programos rezultatus, atskiro studijų dalyko (modulio) ypatybes ir skirtingas studijų veiklos organizavimo formas (paskaitos, seminarai, konsultacijos, savarankiškas darbas, komandinis darbas), naudojami tokie dėstymo ir studijavimo metodai:
• tradicinei studijų koncepcijai priskiriami mokymo(si) metodai, taikomi per paskaitas, seminarus ir konsultacijas: teorinės medžiagos pateikimas, aiškinimas, iliustravimas ir komentavimas; praktikos pavyzdžių pristatymas, analizavimas, aptarimas;
• į aktyvų studentų studijavimą orientuotai studijų koncepcijai priskiriami mokymo(si) metodai, taikomi per interaktyvias paskaitas, seminarus, savarankišką ir komandinį darbą: diskusijos; debatai; minčių lietus; darbas grupėse; atvejų studijos; probleminės diskusijos grupėse; savarankiška studijų medžiagos analizė; savarankiškas individualios užduoties (žodinių pristatymų, rašto darbų, kūrybinių projektų ir panašiai) atlikimas; komandinės užduoties atlikimas; savarankiškų ir (arba) komandinių užduočių pristatymas žodine ar rašytine forma; vieši savarankiškų ir (arba) komandinių darbų pristatymai, įvertinimai ir aptarimai;
mokymo(si) metodai, taikomi naudojant virtualią aplinką per tradicines, nuotolines ar mišrias studijas: vaizdo ir garso konferencijos; vaizdo ir garso paskaitos; dalyko (modulio) nuotolinio mokymo(si) kursai.

Studijų rezultatų vertinimo būdai:
Apklausa raštu ir žodžiu, testavimas, rašto darbai, bibliografijos sąrašo sudarymas, literatūros ir kt. informacijos šaltinių apžvalga, esė rašymas, žodiniai pranešimai, pristatymai, praktikos, projektinė veikla (individuali ir grupinė), projektų ir individualių darbų ataskaitos, atskiro atvejo analizė, tiriamasis darbas, savęs vertinimas, kolegialus vertinimas, vieši aptarimai ir panašiai.
Egzaminai ir baigiamųjų darbų gynimai vertinami 10 balų sistema.

Studijų dalykai (moduliai), praktika:
Studijų krypties dalykai, baigiamasis magistro darbas.

Specializacijos:
Nėra

Studijų programos skiriamieji bruožai:
Meno vadybos magistrantūros studijų programa skiriasi nuo kitų aukštųjų mokyklų siūlomų panašių studijų programų studijų dalykais, struktūra, bendromis ir profesinėmis kompetencijomis. Ši studijų programa rengia specialistus, ne tik išmanančius atlikėjų meno, meno antreprenerystės, rinkodaros ir kultūros organizacijų vadybos ypatumus, tačiau ir gebančius praktiškai realizuoti kūrybinius sumanymus nuo meno projekto idėjos sukūrimo iki visiško jos įgyvendinimo.

Profesinės veiklos galimybės:
Absolventai dirbti vadybininkais Lietuvos ir užsienio kultūros ir meno institucijose, vykdyti savarankišką meno projektų sklaidos, vykdymo ir plėtros veiklą, dirbti biudžetinėse kultūros įstaigose, privačiose kultūros paslaugas teikiančiose organizacijose bei meno produkciją siūlančiose organizacijose, užsiimti individualia meno projektų ir atlikėjų vadybine veikla.

Tolesnių studijų galimybės:
Baigę antrosios pakopos studijų programą Meno vadyba absolventai turi teisę stoti į trečiosios pakopos studijas.